Salı , Ekim 15 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 474
  • 475
  • 476
  • 477
  • 478
  • 482
Kullanıcı avatarı

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

#4310144  gönderen dr_demirci
 17.09.2019 - 21:21:45
GastrikMukoza yazdı:
17.09.2019 - 15:49:17
Hocam merhaba. Sağlık bakanlığını aradım ilgili birimi. İstifa etmek 6 ay ceza müstafi olmak 12 ay ceza ama ikisinde de kesinlikle istifa hakkınız gitmiş olur dedi. Müstafi olunca istifa hakkı gitmez diye biliyordum ama bakanlıktaki kesin dille müstafi olunca da istifa hakkınızdan gitmiş olur dedi ? Yardımcı olur musunuz. Ayrıca müstafi olmanın bir yıl ceza dışında başka ne tür dezavantajları olabilir?
https://www.drtus.com/forum/viewtopic.p ... ilit=olmaz
Kullanıcı avatarı

#4310146  gönderen dr_demirci
 17.09.2019 - 21:23:41
GastrikMukoza yazdı:
17.09.2019 - 17:19:49
Şuanda dhy deyim. Tebligat yayınlanınca farklı ilde olduğundan 15 gün içinde herhangi bir zaman ayrılıp oraya en geç 15. Gün başlamam gerekiyormuş. Ben hiç yeni yere başlamak istemiyorum istifa hakkım gitmemesi için. Bu durumda : şuan bulunduğum yerden tebligat yayınlanınca ayrılış yapıp yeni yere hiç gitmicem olay budur dimi bu ne müstafi ne istifa başka bir ad. Bu durumun öleyse bir yıl memuriyet olamama dışında bir cezası yok ? Şuan bulunduğum yerden mutlaka ayrılmam da lazım tebligat yayınlanınca ama oraya hiç gitmicem öleyse. Doğru anladım sanırım?
Teşekkürlerr
memuriyetten izinsiz ayrıldığınız için müstafi olursunuz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Demirci hocam 475. Sayfanın sonlarındaki 2 arkadaş istifa hakkınız gitmez dedi. Siz sanki farklı yorumladınız. Attığınız linkte birçok arkadaş farklı yorumlamış. Siz ne dersiniz bu duruma. Özet geçiyim:
Ben şuan dhy deyim. Başka bir nedenle yeniden dhy ye girdim ve başka bir şehir çıktı. Şimdi o şehirdeki göreve gitmek istemiyorum. Tebligat yayınlanınca 15 gün sürem var o şehirde göreve başlamak için. Tebligat yayınlanınca, Ben şuanki dhy deki görevden 15 gün içinde ayrılıcam ama oraya hiç gitmicem. Bu durumda ben ne olucam müstafi mi ? Benim istifa hakkım gidecek mi ?
Ben tıp fak den yeni mezun olmadım ilk defa dhy ye girmicem halihazırda zaten dhy deyim. Yani devlet memuruyum. tebligat yayınlanınca 15 gün içinde ayrılış yapıcam. Oraya başlamazsam nolur istifa hakkım korunur mu ? Bakanlık illa istifa hakkın gider diyor ama bir önceki sayfadaki arkadaşlar bunun adı ne istifa ne müstafi dedi. Ama siz müstafi dediniz ?
İstifa + müstafi = 3 hakkınız var dedi bakanlık

#4310296  gönderen kelebek_3
 18.09.2019 - 01:05:13
Değişik: 12/2/1982 - 2595/4 md.) Yer değiştirme suretiyle yapılan atamalarda memurlara atama emirleri tebliğ edilince yollukları, ödeme emri aranmaksızın, saymanlıklarca derhal ödenir. Memurun izinli ve raporlu olması tebligata engel olmamakla beraber (a) ve (b) bentlerindeki süreler izin ve rapor müddetinin bitmesinde başlar. Bu maddede geçen "yer" deyiminin kapsamı İçişleri ve Maliye Bakanlıklarınca birlikte belirtilir. İşe başlamama halinde yapılacak işlem: Madde 63 – (Değişik: 23/12/1972 – KHK-2/1 md.) (Değişik: 12/5/1982 - 2670/24 md.) Bir göreve ilk defa veya yeniden atananlardan belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 62 nci maddedeki süre içinde işe başlamayanların atanmaları iptal edilir ve bunlar 1 yıl süreyle Devlet memuru olarak istihdam edilemezler. Bunların belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler nedeniyle göreve başlamama hali iki ayı aştığı takdirde atama işlemi atamaya yetkili makamlarca iptal edilir.

Başka yerdeki bir göreve atananlardan 62 nci maddedeki süre içinde hareket ederek belli yol süresi sonunda yeni görevlerine başlamıyanlara, eski görevlerinden ayrılış ve yeni görevlerine başlayış tarihleri arasında aylık verilmemek şartı ile 10 günlük bir süre daha verilebilir. Belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın bu süre sonunda da yeni görevlerinde işe başlamıyanlar memuriyetten çekilmiş sayılırlar.

buna binaen istifa hakkiniz gidiyor demistir bakanlik..baska yerdeki goreve atanma durumu???
kelebek_3 yazdı:
Değişik: 12/2/1982 - 2595/4 md.) Yer değiştirme suretiyle yapılan atamalarda memurlara atama emirleri tebliğ edilince yollukları, ödeme emri aranmaksızın, saymanlıklarca derhal ödenir. Memurun izinli ve raporlu olması tebligata engel olmamakla beraber (a) ve (b) bentlerindeki süreler izin ve rapor müddetinin bitmesinde başlar. Bu maddede geçen "yer" deyiminin kapsamı İçişleri ve Maliye Bakanlıklarınca birlikte belirtilir. İşe başlamama halinde yapılacak işlem: Madde 63 – (Değişik: 23/12/1972 – KHK-2/1 md.) (Değişik: 12/5/1982 - 2670/24 md.) Bir göreve ilk defa veya yeniden atananlardan belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 62 nci maddedeki süre içinde işe başlamayanların atanmaları iptal edilir ve bunlar 1 yıl süreyle Devlet memuru olarak istihdam edilemezler. Bunların belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler nedeniyle göreve başlamama hali iki ayı aştığı takdirde atama işlemi atamaya yetkili makamlarca iptal edilir.

Başka yerdeki bir göreve atananlardan 62 nci maddedeki süre içinde hareket ederek belli yol süresi sonunda yeni görevlerine başlamıyanlara, eski görevlerinden ayrılış ve yeni görevlerine başlayış tarihleri arasında aylık verilmemek şartı ile 10 günlük bir süre daha verilebilir. Belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın bu süre sonunda da yeni görevlerinde işe başlamıyanlar memuriyetten çekilmiş sayılırlar.

buna binaen istifa hakkiniz gidiyor demistir bakanlik..baska yerdeki goreve atanma durumu???
Teşekkürlerr hocam. emekleriniz için.
Fakat benim durumum ne oluyor :)
Hala bir belirsizlik tam oturmadı.

#4310487  gönderen kelebek_3
 18.09.2019 - 13:34:05
GastrikMukoza yazdı:
18.09.2019 - 08:49:10
kelebek_3 yazdı:

Teşekkürlerr hocam. emekleriniz için.
Fakat benim durumum ne oluyor :)
Hala bir belirsizlik tam oturmadı.
bakanliktakiler kesin ve net bir dille istifa hakki gider diyorlar. cimerin yanitini gosterdim, kabul etmediler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
DEMİRCİ HOCAM VE DİĞER DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM

BAKANLIKLA YİNE KONUŞTUM.ŞUAN HALİHAZIRDA DHY DE OLDUĞUM İÇİN VE YENİDEN DHY KURASINA GİRİP KURADA BAŞKA BİR DHY YERİ ÇIKTIĞINDAN, BU YENİ DHY DEKİ YERE EĞER HİÇ GİTMEZSEM 'MÜSTAFİ' OLACAĞIMI VE 1 YIL CEZA ALACAĞIMI VE İSTİFA HAKKIMDAN DA GİTMİŞ OLACAĞINI SÖYLEDİ. TOPLAMDA 3 HAKKIMIZIN OLDUĞUNU MÜSTAFİ OLUNCA DA İSTİFA HAKKIMIZIN GİDECEĞİNİ SÖYLEDİ. BU DURUMDA DHY DEYKEN BAŞKA BİR DHY YE YENİDEN KURADA ÇIKTIĞIMIZDA GİTMEZSEK MÜSTAFİ OLUP İSTİFA HAKKIMIZDAN GİDECEK DENDİ. BU DURUMA DEMİRCİ HOCAM NE DİYORSUNUZ ? BEN AKSİNİ İDDİA EDENLERİN OLDUĞUNU SÖYLEMEM RAĞMEN DİRETTİ.
Kullanıcı avatarı

#4310703  gönderen dr_demirci
 18.09.2019 - 22:13:42
GastrikMukoza yazdı:
17.09.2019 - 21:47:52
Demirci hocam 475. Sayfanın sonlarındaki 2 arkadaş istifa hakkınız gitmez dedi. Siz sanki farklı yorumladınız. Attığınız linkte birçok arkadaş farklı yorumlamış. Siz ne dersiniz bu duruma. Özet geçiyim:
Ben şuan dhy deyim. Başka bir nedenle yeniden dhy ye girdim ve başka bir şehir çıktı. Şimdi o şehirdeki göreve gitmek istemiyorum. Tebligat yayınlanınca 15 gün sürem var o şehirde göreve başlamak için. Tebligat yayınlanınca, Ben şuanki dhy deki görevden 15 gün içinde ayrılıcam ama oraya hiç gitmicem. Bu durumda ben ne olucam müstafi mi ? Benim istifa hakkım gidecek mi ?
Ben tıp fak den yeni mezun olmadım ilk defa dhy ye girmicem halihazırda zaten dhy deyim. Yani devlet memuruyum. tebligat yayınlanınca 15 gün içinde ayrılış yapıcam. Oraya başlamazsam nolur istifa hakkım korunur mu ? Bakanlık illa istifa hakkın gider diyor ama bir önceki sayfadaki arkadaşlar bunun adı ne istifa ne müstafi dedi. Ama siz müstafi dediniz ?
siz devlet memurusunuz. 9 gün işe gitmezseniz müstafi kabul edilirsiniz. ilk mesajda ceza süreleri ile ilgili bilgi var
Kullanıcı avatarı

#4310704  gönderen dr_demirci
 18.09.2019 - 22:14:30
dr.özgürferhat yazdı:
18.09.2019 - 02:50:56
Sn demirci hocam bana dhy de askeriye tsk kadrosu geldi dilekçe de yollamadım güvenlik soruşturmasına katılmadım .ne zaman muatafikigim bitecek .sağlık bakanlığını arıyorum bilgi veren yok.
tebliğ tarihinden itibaren 1 yıl
dr_demirci yazdı:
18.09.2019 - 22:13:42
GastrikMukoza yazdı:
17.09.2019 - 21:47:52
siz devlet memurusunuz. 9 gün işe gitmezseniz müstafi kabul edilirsiniz. ilk mesajda ceza süreleri ile ilgili bilgi var
Şuan dhy deyim. Yeni kuradaki dhy deki görevime tebligat yayınlanınca, şuanki dhy deki görevimden ayrılıp, yeni yere hiç gitmezsem bunun adı nedir ? müstafi mi ? devlet memuru olduğum için sanırm. Doğru mu anladım hocam ?ayrıca toplamda 3 kez olan devletten ayrılma hakkımız bu durumda gidecek mi yani istifa hakkım gidecek mi eğer bu yola girişirsem ..hala netleşmedi bende k bakmayın. Teşekkürlerr
Drdemirci hocam 82.dhyde atandığım yere gitmedim.88.dhy ye katıldım gene atandığım yere gitmeyeceğim. 2019 Eylül tusunda eah ve sba yazabilecek miyim bu durumda?Hangi tarih dikkate alınıyor tus tercihlerinin başlaması mı tercih sonuclarının acıklanması mı?Tebligat geldikten sonra 9 iş günü gitmeyince atama iptal oluyor ya o tarihe mi bakıyorlar tus tercihi ile kıyaslamak için?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4310727  gönderen Termos
 18.09.2019 - 23:00:00
Sn demirci hocam, sorumla ilgili baktığım yerlerde bilgi bulamadım, siz cevaplar mısınız?
Ben atandığım yere gitmedim cezam 8 ay sonra bitecek. Bu tusla bir yök kadrosuna yerleşirsem cezam bitince puanımın altında olan eah kadrosuna mazeretsiz geçiş için başvurabilir miyim?
dr_demirci yazdı:
18.09.2019 - 22:14:30
dr.özgürferhat yazdı:
18.09.2019 - 02:50:56
Sn demirci hocam bana dhy de askeriye tsk kadrosu geldi dilekçe de yollamadım güvenlik soruşturmasına katılmadım .ne zaman muatafikigim bitecek .sağlık bakanlığını arıyorum bilgi veren yok.
tebliğ tarihinden itibaren 1 yıl
Hocam tsk da tebligat gelmedi cunku ben güvenlik soruşturması için gereken belgeleri zamaninda yollamadım .aralik 2018'den beri bekliyorum hocam bi haber yok. bu tsk mustafiligi baslı başına büyük bi sorun : / şimdi guvenlik sorusturmasi icin gereken belgeleri yollamiyinca mustafi mi oluyorum onu bile bilmiyorum :(
  • 1
  • 474
  • 475
  • 476
  • 477
  • 478
  • 482