Salı , Ekim 22 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 471
  • 472
  • 473
  • 474
  • 475
  • 483
Merhaba hocalarim,

88.dhy ile atanmayı düşünüyorum. Ilk maaşı aldıktan sonra ekim 20 gibi ise usulüne uygun olmadan istifa etmek istiyorum. Bu durumda bir yaptırım olur mu ve atin 15inde yatırılan para gerk talep edilir mi ? Yurtdışına çıkış planım olduğu için bu bilgi çok önemli.

Teşekkür ederim simdiden
Kullanıcı avatarı

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

#4301754  gönderen dr_demirci
 27.08.2019 - 23:50:00
Ortorinda2134 yazdı:
24.08.2019 - 14:02:07
Teşekkürler. Diğer sorum; dhy kurasında daha tebligat gelmeden ben asistanlığa gittim. Şimdi eah kadrosu yazabiliyor mym?
eğer bakanlığa başvurup asistanlığa başladığınızdan dolayı atamanızı iptal ettirdiyseniz ceza olmaz. ama bunu yapmadıysanız 1 yıl ceza almış olabilirsiniz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4301755  gönderen dr_demirci
 27.08.2019 - 23:51:58
Nurç yazdı:
24.08.2019 - 14:20:25
Hocam merhaba,
Geçen tus ile yök kadrosunda asistanlığa yerleştim, muhtemelen 15 gün içinde çalışmaya başlayacağım. 86.dhy ile msb kadrosunda zorunlu hizmete atanmıştım fakat asistanlığı kazandığım için msb'ye belgelerimi göndermedim. Telefonda görüştüğümde msb görevlisi atanma işlemlerinin çok uzun sürdüğünü asistanlığımın daha erken başlayacağını söylemişti. 86 ile msb'ye atanan hekimler hala göreve başlamamış zaten. Sorum şu, eylül tusunda eah/sba yazabilir miyim bu durumda? Yoksa bir yıl müstafi mi oluyorum?
Eğer müstafi isem MSB atamalarının yanında atamada sorun çıkması halinde atanacağımız sağlık bakanlığı kurumları vardı, müstafi konumunda kalmamak için onlara başvuru yapmam mümkün mü?
Bir de müstafi sayılıyorsam müstafilik tarihimin başlangıcı ne sayılıyor benim durumumda?
Yardımlarınız için saolun.
asistanlığa başlayınca bakanlığa başvurup atamanızı iptal ettirseniz sorun olmaz. yoksa atama yapıldığınız 1 yıl ceza alırsınız. atama tarihinden itibaren başlar ceza
Kullanıcı avatarı

#4301756  gönderen dr_demirci
 27.08.2019 - 23:53:33
Arwen3535 yazdı:
25.08.2019 - 23:57:32
Merhabalar herkese, mecburideyken istifa ettiğimizde 6 ay süreyle eğitim araştırma yazamıyoruz diye biliyorum. Asistan olarak çalışırken istifa ettiğimizde de bu geçerli mi? Mecburiden istifa memuriyetten istifa sayılırken asistanlıktan istifa öyle sayılmıyor diye biliyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
asistanlıktan istifa edip pratisyen olarak atanırsanız ceza yok. ama memuriyetten ayrılırsanız ceza var
Kullanıcı avatarı

#4301757  gönderen dr_demirci
 27.08.2019 - 23:54:33
dr.ayse yazdı:
26.08.2019 - 07:14:18
Merhabalar ben 657den istifa ettim 2aya kadar onayın geleceği söylendi. Onay geldiğinde raporlu olsak ve rapor bitince hastaneden ayrılış yapsak bir sorun olur mu? Onaydan sonra hastaneden ayrılış yapmak için bir süre var mı
1 aydan daha fazla beklemek zorunda değilsiniz. tebliğ rapordan sonra olur
Kullanıcı avatarı

#4301758  gönderen dr_demirci
 27.08.2019 - 23:55:35
doktorparcasi yazdı:
26.08.2019 - 17:12:22
Merhaba hocalarim,

88.dhy ile atanmayı düşünüyorum. Ilk maaşı aldıktan sonra ekim 20 gibi ise usulüne uygun olmadan istifa etmek istiyorum. Bu durumda bir yaptırım olur mu ve atin 15inde yatırılan para gerk talep edilir mi ? Yurtdışına çıkış planım olduğu için bu bilgi çok önemli.

Teşekkür ederim simdiden
çalışmadığınız günlerin parasını iade etmeniz gerekir

#4301862  gönderen Nurç
 28.08.2019 - 13:16:53
dr_demirci yazdı:
27.08.2019 - 23:51:58
Nurç yazdı:
24.08.2019 - 14:20:25
Hocam merhaba,
Geçen tus ile yök kadrosunda asistanlığa yerleştim, muhtemelen 15 gün içinde çalışmaya başlayacağım. 86.dhy ile msb kadrosunda zorunlu hizmete atanmıştım fakat asistanlığı kazandığım için msb'ye belgelerimi göndermedim. Telefonda görüştüğümde msb görevlisi atanma işlemlerinin çok uzun sürdüğünü asistanlığımın daha erken başlayacağını söylemişti. 86 ile msb'ye atanan hekimler hala göreve başlamamış zaten. Sorum şu, eylül tusunda eah/sba yazabilir miyim bu durumda? Yoksa bir yıl müstafi mi oluyorum?
Eğer müstafi isem MSB atamalarının yanında atamada sorun çıkması halinde atanacağımız sağlık bakanlığı kurumları vardı, müstafi konumunda kalmamak için onlara başvuru yapmam mümkün mü?
Bir de müstafi sayılıyorsam müstafilik tarihimin başlangıcı ne sayılıyor benim durumumda?
Yardımlarınız için saolun.
asistanlığa başlayınca bakanlığa başvurup atamanızı iptal ettirseniz sorun olmaz. yoksa atama yapıldığınız 1 yıl ceza alırsınız. atama tarihinden itibaren başlar ceza
Hocam birkaç sorum daha olacaktı, ben güvenlik soruşturması için istenen belgeleri göndermemiştim asistanlığı kazandığım için, yani göreve çağırılmamıştım daha. Durumu bildirmek için feragatname göndermiştim milli savunma bakanlığına ama sanırım bundan bahsetmiyorsunuz.
Atama iptali için milli savunma bakanlığıyla mı sağlık bakanlığıyla mı görüşmemiz gerekir hocam? Bunun için ayrı bir dilekçe mi yazmak gerekli?
Atamamız iptal edilince bu tusta eah/sba yazarsak bu durumda önce açıktan atamamız yapılıp öyle mi yerleştiriliyoruz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr_demirci yazdı:
doktorparcasi yazdı:
Merhaba hocalarim,

Teşekkür ederim simdiden
hocam peki usulüne uygun olmayan bir sekilde etmenin bir zararı var mı ? yani 27 ekimde biletim var diyelim ben ayın 20sinde valizimi aldım memlekete geri döndüm. Nasıl bir yöntem izlemem gerekir
dr_demirci yazdı:
doktorparcasi yazdı:
Merhaba hocalarim,

Teşekkür ederim simdiden
hocam arka arkaya 2 kez dhy ile atanılan yere hiç göreve başlamama durumunda farklı bir yaptırım var mı 1 yıl atanamama haricinde. İstifa hakkı azalır diyen var bu doğru mu?

#4302523  gönderen Bibakiyim
 30.08.2019 - 20:40:05
Merhaba hocam.
Yök kadrosundan Max 1 ay içinde ayrılış yapmak istiyorum.
1. Yolluk için henüz basvurmamıştım. Önümüzdeki hafta onu halletcem ama hastanede para yok diye vermiyorlar bekletiyorlar. Yatmadan ayrılış yapsam paramı almama gibi bir durum olur mu
2. Uzmanım ve ABD başkanı biraz sorun çıkaracak sekildeler. Dilekçemi kabul etmeyecek muhtemelen. Ben yök kadrosundayim. Usulsuz, Ertesi gün gitmesem bile bana yapacakları herhangi bir yaptırım yok diye biliyorum. Bı sorun çıkar mı
3. Dhy de 4 ay çalıştım istifa durumunda geri yerime dönmemi veya yeni atamaya katilmami gerektiren bir şey olur mu yoksa o feragat edilince mi oluyor
crystalmaiden yazdı:
30.08.2019 - 00:08:30
dr_demirci yazdı:
doktorparcasi yazdı:
Merhaba hocalarim,

Teşekkür ederim simdiden
hocam arka arkaya 2 kez dhy ile atanılan yere hiç göreve başlamama durumunda farklı bir yaptırım var mı 1 yıl atanamama haricinde. İstifa hakkı azalır diyen var bu doğru mu?
türk tabipler birliğini sitesinde şöyle bilgi var hocam ben dhy li iken istifa etmiştim, daha sonra tekrar dhy ye girdim ama genel kuraya kalınca gitmedim. Şuan benim durumum ne tam olarak acil durum hocam teşekkürler şimdiden.

ATANAN YERE GİTMEMENİN İSTİFA HAKKINA ETKİSİ

37) Zorunlu hizmette atandığımız yere gidilmediğinde memuriyetten istifa hakkından feragat edilir mi? Ya da sadece bir yıl kur’aya girme açısından mı “cezalı” olunur?

Mecburi hizmet için atama yapılmasına karşın göreve başlamamak istifa etmiş sayılmaya sebep olabilir. Bunun sonucu olarak bir yıl süreyle memuriyete alınmamanın yanı sıra iki defadan fazla istifa edenlerin yeniden memuriyete alınmamasında esas alınan istifa haklarından biri de kullanılmış olur. Ancak, zorunlu hizmet ataması tıp fakültesinden mezun olan hekimin ilk defa devlet memurluğuna girmesi şeklinde ise, bu atamaya gitmemek bir yıl süreyle memuriyete alınmamaya sebep olur ancak bütün memuriyet yaşamında geçerli olan iki istifa hakkı arasında değerlendirilmez.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4303194  gönderen goddrummer
 02.09.2019 - 11:50:06
Merhaba. Dhy sürem dolmak üzere ve sonrasında ücretsiz izne ayrılmayı planlıyorum. Fakat kurumiçi atama dönemi geldiğinde halen izinde olacağım. Sorularım:
1. Sözleşmeli personele ücretsiz izin verilir mi(7ay)?
2. Ücretsiz izindeyken sözleşmeden çıkabilir miyim dilekçe ile? Böylece izindeyken atamaya katılabilirim, açıklanana kadar iznim bitecek zaten.

Teşekkürler.

#4303987  gönderen Dentst
 04.09.2019 - 00:58:06
14.11.2017 yılında çalıştığım kurumdan istifa ettim dishekimiyim geri donmek icin bakanlığa dilekçemi vermem gerekiyor aciktan atamaya katılmam gerekiyor
  • 1
  • 471
  • 472
  • 473
  • 474
  • 475
  • 483