Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3540516  gönderen estrellabella
 03.05.2016 - 16:19:45
doctor_fikret yazdı:selam arkadaşlar. bir ilçede toplam 15 uzman hekimiz. idari(normal9 nöbet tutulmuyor. talep ettik reddettiler. bu yönetmeliğe göre başhekimlik idari nöbet yazmak zorunda mı? hastane inşaat şartlarını bahane edip birkaç defa talep etmemize rağmen reddettiler.
idari nöbet derken başhekimin vekili olarak tutulan şef nöbetinden mi bahsediyorsunuz

Re:

#3540522  gönderen DR_aesthetic
 03.05.2016 - 16:29:51
branş nbt tutmak için aynıuzmanlıktan kaç uzman gerekli ve maksimum kaç nbt tutulur
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3543516  gönderen doctor_fikret
 06.05.2016 - 10:25:26
evet başhekim vekili nöbetinden bahsediyorum
Kullanıcı avatarı

Re:

#3604225  gönderen uzmandr
 08.07.2016 - 22:56:44
dr_demirci yazdı:geçen hafta çıkarılan kanunla artık acil nöbeti aile hekimlerine yazılacak.

merhaba dr.demirci
benim bi sorum var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

4924le çalışan bir pratisyen hekimim. devlet hastanesinde diyaliz hekimliği yapıyorum.
diyaliz merkezimiz haftada 6 gün ve pazartesi-çarş-cuma 15er saat, salı-perş-ctesi 10ar saat olmak üzere toplam 75 saat hizmet veriyor. hastane yönetimi benden haftalık 75 saat çalışmamı ve karşılığında fazla mesai ücreti almamı istiyor.
fazla mesai yapma zorunluluğum nedir? reddetme hakkım var mıdır? aylık maksimum kaç saat fazla mesai yapmak zorunda bırakılabilirim?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3607373  gönderen dr_demirci
 12.07.2016 - 09:38:33
uzmandr yazdı:
dr_demirci yazdı:geçen hafta çıkarılan kanunla artık acil nöbeti aile hekimlerine yazılacak.

merhaba dr.demirci

4924le çalışan bir pratisyen hekimim. devlet hastanesinde diyaliz hekimliği yapıyorum.
diyaliz merkezimiz haftada 6 gün ve pazartesi-çarş-cuma 15er saat, salı-perş-ctesi 10ar saat olmak üzere toplam 75 saat hizmet veriyor. hastane yönetimi benden haftalık 75 saat çalışmamı ve karşılığında fazla mesai ücreti almamı istiyor.
fazla mesai yapma zorunluluğum nedir? reddetme hakkım var mıdır? aylık maksimum kaç saat fazla mesai yapmak zorunda bırakılabilirim?
bizde fazla mesaiye nöbet deniyor ve maalesef nöbet ücretini ödeyerek fazla mesai yaptırıyorlar hatta bu nöbet ücretinin de belli bir saatin üstünü ödemiyorlar. size söylenen saatler çok fazla bu kadar nöbet yazamazlar dilekçe ile itiraz edin
Kullanıcı avatarı

Re:

#3678139  gönderen uzmandr
 28.09.2016 - 10:33:54
dr_demirci yazdı:
uzmandr yazdı:

merhaba dr.demirci

bizde fazla mesaiye nöbet deniyor ve maalesef nöbet ücretini ödeyerek fazla mesai yaptırıyorlar hatta bu nöbet ücretinin de belli bir saatin üstünü ödemiyorlar. size söylenen saatler çok fazla bu kadar nöbet yazamazlar dilekçe ile itiraz edin

teşekkür ederim dr.demirci.
benim yeni bir problemim var. :(
yine acil bir çözüm arıyorum
dediğim gibi diyalizde sertifikalı çlışan hekimim. 4924lüyüm.
acilde 3 dr arkdş çalışıyor ve bu 3 kişinin dışında biri doğum izninde, biri de kadrosu bizde görünüp ankarada çalışmakta.

görevlendirme ile hastanemize pratisyen hekim getirtiliyor. getirtilemezse de var olan 3 doktor 10ar nöbet tutuyor

şimdi acile geçmem isteniyor. ben istemiyorum.

diyalizde sertifikalı hekim çalıştırma zorunluluk mudur? çünkü il sağlık müdürlüğünden denetime geldiklerinde sertifikalı hekimin her seansta diyalizde bulunması gerekmektedir diye yazı yazdılar bize(izinli olduum gün gelmişler denetime)

eğer böyleyse hastanede benden başka sertifikalı hekim yok. dolayısıyla beni acile çekerlerse diyaliz hekimsiz kalacak. bu, yönetmeliğe aykırı mıdır?

ikincisi de, beni hem diyaliz hem acilde çalıştırmak gibi bir yola gidebilirler. başka bir ilçede bunu yapan bir dr var. hem acilde nöbet tutuyor, hem diyalizde çalışıyor. onu örnek gösterip duruyorlar. fakat o doktor maddi kazanç için bunu isteyerek yapıyor. hastanenin de canına minnet. başka bi ilçede ise diyaliz hekimi hiçbir şekilde acile çağrılmıyor. böyle örnekler de var. acilde her sefer doktor azlığı olduunda bana geliyorlar. ben zaten acilde çalışmamak için sertifika alıp diyalize geçtim. beni hem acilde hem diyalizde görevlendirebilirler mi?

genel sekreterlik devamlı "sözleşmeli hekiminiz varken size niye başka hastaneden görevlendirme yapalım" diyormuş. başhekim de diyalizde çalıştığımı söyleyince hem acil hem diyalizde çalışan doktoru örnek gösteriyorlarmış. (bana aktarılan bu)

yönetmelikte bu durum nasıl geçiyor?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3678216  gönderen dr_demirci
 28.09.2016 - 11:54:49
uzmandr yazdı:
dr_demirci yazdı:
uzmandr yazdı:
merhaba dr.demirci

teşekkür ederim dr.demirci.
benim yeni bir problemim var. :(
yine acil bir çözüm arıyorum
dediğim gibi diyalizde sertifikalı çlışan hekimim. 4924lüyüm.
acilde 3 dr arkdş çalışıyor ve bu 3 kişinin dışında biri doğum izninde, biri de kadrosu bizde görünüp ankarada çalışmakta.

görevlendirme ile hastanemize pratisyen hekim getirtiliyor. getirtilemezse de var olan 3 doktor 10ar nöbet tutuyor

şimdi acile geçmem isteniyor. ben istemiyorum.

diyalizde sertifikalı hekim çalıştırma zorunluluk mudur? çünkü il sağlık müdürlüğünden denetime geldiklerinde sertifikalı hekimin her seansta diyalizde bulunması gerekmektedir diye yazı yazdılar bize(izinli olduum gün gelmişler denetime)

eğer böyleyse hastanede benden başka sertifikalı hekim yok. dolayısıyla beni acile çekerlerse diyaliz hekimsiz kalacak. bu, yönetmeliğe aykırı mıdır?

ikincisi de, beni hem diyaliz hem acilde çalıştırmak gibi bir yola gidebilirler. başka bir ilçede bunu yapan bir dr var. hem acilde nöbet tutuyor, hem diyalizde çalışıyor. onu örnek gösterip duruyorlar. fakat o doktor maddi kazanç için bunu isteyerek yapıyor. hastanenin de canına minnet. başka bi ilçede ise diyaliz hekimi hiçbir şekilde acile çağrılmıyor. böyle örnekler de var. acilde her sefer doktor azlığı olduunda bana geliyorlar. ben zaten acilde çalışmamak için sertifika alıp diyalize geçtim. beni hem acilde hem diyalizde görevlendirebilirler mi?

genel sekreterlik devamlı "sözleşmeli hekiminiz varken size niye başka hastaneden görevlendirme yapalım" diyormuş. başhekim de diyalizde çalıştığımı söyleyince hem acil hem diyalizde çalışan doktoru örnek gösteriyorlarmış. (bana aktarılan bu)

yönetmelikte bu durum nasıl geçiyor?
ben hep kanun ve yönetmelik ile konuşurum ama sizin olayınızla ilgili mevzuat bilgim yok. sadece daha önce çalıştığım yerde aynı sorun olmuştu diyaliz hekimi acile alınamadı çünkü o olmaan diyaliz çalışamıyordu
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3678342  gönderen bellapais
 28.09.2016 - 13:42:08
ben bu nöbet olayını haksız buluyorum gece herkes rahat yatağında uyurken çalışıyorsun bunu gündüz saatiyle karşılığını veriyorlar.Bunu biz istemiyoruz ne nöbet tutalım ne off verilsin nede nöbet ücreti.nöbet için ayrıca yüksek ücretle çalışacak gece anlaşması yapılan doktor ayarlanmalı bence.

#3678343  gönderen simonbolivar
 28.09.2016 - 13:49:24
bellapais yazdı:ben bu nöbet olayını haksız buluyorum gece herkes rahat yatağında uyurken çalışıyorsun bunu gündüz saatiyle karşılığını veriyorlar.Bunu biz istemiyoruz ne nöbet tutalım ne off verilsin nede nöbet ücreti.nöbet için ayrıca yüksek ücretle çalışacak gece anlaşması yapılan doktor ayarlanmalı bence.
ben de hep böyle düşünmüşümdür. ama doktor sayısı yetersiz diye sürekli şikayet eden hükümet buna hiç yanaşmaz.

Re:

#3678519  gönderen DR_aesthetic
 28.09.2016 - 16:46:20
DR_aesthetic yazdı:branş nbt tutmak için aynıuzmanlıktan kaç uzman gerekli ve maksimum kaç nbt tutulur
????????????tesk önemli