Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
1- DHY'sini bitirmiş ama hala çalışan pratisyenken naklen asistanlığa atanan kişi asistanlıktan feragat ederse ataması nereye yapılıyor?

2- DHY'sini bitirmiş istifalı pratisyen açıktan asistanlığa atanırsa üstteki senaryodan farklı bir durum söz konusu olur mu?

3- Pratisyen-->Asistanlık-->Pratisyen bu 2 nakilde de şehir değişirse harcırah alınıyor mu?

4- Feragat edebilmek için bir zaman sınırlaması var mı (çok erken veya çok geç)?

Forumu ve interneti çok kurcaladım fakat net cevaplara ulaşamadım. Bakanlık DHY birimi de telefonlara hiçbir şekilde cevap vermediği için mecburen bu foruma soruyorum.
1) Eski yerinize de aynı ildeki başka bir yere de dönebilirsiniz. Normalde “ihtiyaç” neredeyse oraya vermeleri lazım. Ama il sağlık müdürlüğü ile sempatik ilişkiler kurarsanız feokromasitoma atağı ile nokta atışı bile yapılabilir. Sonuçta onların havuzuna düşeceksiniz ve iş çoğu yerde açıköğretimle sağlık kurumları işletmeciliği bitirmiş “makam” sahibi bir tane “dayı”nın ağzından çıkacak kelimelere bakıyor.

2) Bilmiyorum malesef

3) Alınır

4) Hayır. Burada süre adına tek önemli olan bakanlık adına üniversite kadrosuysa feragat edince ya çalışılan sürenin maaş iadesini yaparsınız ya da o süre kadar devlette çalışırsınız (bedavaya değil tabi, yine maaşınızı vs alırsınız. Olay sadece devlette çalışmış olmanız). Eah kadrosuysa böyle bir sıkıntı da yok zaten.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009