Çarşamba , Kasım 13 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...

Asistanliktan istifa sonrasi dhy

#4211498  gönderen Alpnur
 10.01.2019 - 03:15:58
Dhy bitmeden tusu kazanip universiteye nakille gelmistim. Simdi asistanliktan istifa ettim(feragat degil) ismim dhy kurasinda cikmadi. Kendim dilekce verip dhy ye katilacagim zaman sadece c ve d bolgelerinden mi tercih yapabiliyorum? Yoksa bu durum sadece feragat icin mi gecerli?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Asistanliktan istifa sonrasi dhy

#4214767  gönderen Dr.232323
 17.01.2019 - 16:57:29
Eğitim ve araştırma hastanesinde Mecburî hizmetim bitmeden üni.de asistanlık kazandim ve bir süre sonra istifa ettim. Kalan mecburî hizmetim için sağlık bakanlığı beni ilk kuraya alacakmi ? Üniversiteye ben dhy gitmek istiyorum gibi bir dilekçe yazmadım ve gitmek de istemiyorum. İl sağlık birimi senin üniversiten bildirmezse sağlık bakanlığına, sağlık bakanlığının haberi olmaz ve dhy listesine ismin düşmez dedi. Üni de biz sağlık bakanlığına bildirmiyoruz dedi. Anladığım kadarıyla önümüzdeki ilk dhy de ocak sonunda ısmim olmayacak birşey yapmadan beklersem. Ama bazı yorumlarda hertürlü dhy ye devam edersin diyor. Talep etsende etmesende dilekçe versen de vermesende. Ne bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.