Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...

Hacettepe Farmakoloji

#4208610  gönderen hominis1
 03.01.2019 - 12:15:53
Oradaki asistanlar dan bilgi rica ediyoruz bölüm hakkında mesai nasıl işliyor neler yapılıyor maas vs. Genel olarak nasıldır...

Re: Hacettepe Farmakoloji

#4208612  gönderen mmett
 03.01.2019 - 12:35:04
Merhaba arkadaşlar,

Ağırlıklı olarak doktora benzeri bir eğitim programı uygulanmaktadır. Hatta sağlık bilimleri enstitüsü üzerinden özel öğrenci olarak ders alarak resmi bir belge de alabiliyorsunuz. Gelecekte yurt dışını düşünenler için önemli bir avantaj.

Bunun haricinde araştırma odaklı bir bölüm. Araştırma altyapısı çok iyi ve her branşta hocalar kendi alanlarında oldukça yetkinler. Hoca-öğrenci ilişkisi oldukça iyi. Mesai saati konusunda çok sert uygulamalar yok. Fakat işiniz varsa bitirmeden çıkmıyorsunuz. Bütün zamanınızı kendinizi yetiştirmek için geçirebilirsiniz. Bu anlamda Türkiye'de araştırmacı olmayı öğrenmek istiyorum diyen herkesi bekleriz. Sürekli projeler yazılır Tubitak, BAP vs. Başlar başlamaz projelere dahil olabiliyorsunuz ve en ufak bir katkınız bile olsa yayında isminiz de olur.

Nöbet vs. olmamasından dolayı döner fazla mesai gibi ödemeler çok cüzi. Ayda 150 TL civarında döner ödeniyor onun haricinde araştırma görevlisi maaşı alıyorsunuz. Başka soru olursa cevaplarım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4208614  gönderen dr_enivicivokke
 03.01.2019 - 12:44:57
mmett yazdı:
03.01.2019 - 12:35:04
Merhaba arkadaşlar,

Ağırlıklı olarak doktora benzeri bir eğitim programı uygulanmaktadır. Hatta sağlık bilimleri enstitüsü üzerinden özel öğrenci olarak ders alarak resmi bir belge de alabiliyorsunuz. Gelecekte yurt dışını düşünenler için önemli bir avantaj.

Bunun haricinde araştırma odaklı bir bölüm. Araştırma altyapısı çok iyi ve her branşta hocalar kendi alanlarında oldukça yetkinler. Hoca-öğrenci ilişkisi oldukça iyi. Mesai saati konusunda çok sert uygulamalar yok. Fakat işiniz varsa bitirmeden çıkmıyorsunuz. Bütün zamanınızı kendinizi yetiştirmek için geçirebilirsiniz. Bu anlamda Türkiye'de araştırmacı olmayı öğrenmek istiyorum diyen herkesi bekleriz. Sürekli projeler yazılır Tubitak, BAP vs. Başlar başlamaz projelere dahil olabiliyorsunuz ve en ufak bir katkınız bile olsa yayında isminiz de olur.

Nöbet vs. olmamasından dolayı döner fazla mesai gibi ödemeler çok cüzi. Ayda 150 TL civarında döner ödeniyor onun haricinde araştırma görevlisi maaşı alıyorsunuz. Başka soru olursa cevaplarım.
Farmakoloji asistan maaşı ne kadardır? Uzman maaaşı ne kadardır?

#4208651  gönderen dr.gokhan
 03.01.2019 - 13:49:57
Uzman atamaları il sağlık müdürlüğüne yapılıyor yoğunlukla hangi pozisyonda görevlendirildikleri hakkında fikriniz var mı acaba?

#4213017  gönderen dr_enivicivokke
 13.01.2019 - 09:31:21
Upp özellikle asistan ve uzman maaşları konusunda aydınlatacak yok mu?

#4240344  gönderen mmett
 04.03.2019 - 15:28:16
asistan maaşları şu an için 5,5-6 civarında. fakat yök ile açıldı bu dönem maaş daha yüksek olacaktır muhtemelen 6'nın üzerinde olur.

Uzmanken zaten uzman doktor olarak 7,5 civarında sabit maaşınız fakat idari bir göreviniz de olursa o ekstra olur. Atamalar çoğunlukla bakanlık bünyesindeki ilaç eczacılık kurumuna yapılıyor. Fakat özellikle periferdeki üniversitelere de çıkabiliyor. mecburi sonrası öğretim üyesi olma şansınız da yüksek çok fazla açık var heryerde.

#4240368  gönderen bungeldibana
 04.03.2019 - 16:19:06
Hocam farma in klinik branş olduğu ve klinik puanla aldığı yönünde söylentiler var ?birde canlı hayvan deneyleri ne kadar yoğunlukta bitirme sınavları vb süreç hakkında bilgi
maaş 7.5 sa halk sağlığı ndan çok iyi degilmidir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4240410  gönderen badblood
 04.03.2019 - 18:16:08
arkadaşlar halk sağılığı asistanları da aynı maaşı alır ben doğuda halk sağılığı asistanıydım 1000tl kadar teşvik aldığımız halde maaşımız 7yi bulmazdı batıda daha kötüdür muhtemelen halk sağlığındansa farmayı tavsiye ederim halk sağılığı pişmanlıktır.

#4240423  gönderen dr_enivicivokke
 04.03.2019 - 18:58:44
badblood yazdı:
arkadaşlar halk sağılığı asistanları da aynı maaşı alır ben doğuda halk sağılığı asistanıydım 1000tl kadar teşvik aldığımız halde maaşımız 7yi bulmazdı batıda daha kötüdür muhtemelen halk sağlığındansa farmayı tavsiye ederim halk sağılığı pişmanlıktır.
Sizi pişman eden nedir

#4245065  gönderen badblood
 10.03.2019 - 21:41:20
dr_enivicivokke yazdı:
04.03.2019 - 18:58:44
badblood yazdı:
Sizi pişman eden nedir
Çok pasif bir bölüm 6 yıllık eğitiminizi çöpe atıyorsunuz tüm temel bilimlerde olduğu gibi hocalarla çok iç içesiniz ki bu da büyük sıkıntı oluyor özellikle hocaların yapacak başka işi yoksa onun dışında uzmanlıkla asistanlığın pek alakası yok 4 sene sonunda pratisyen biri muhtemelen amiriniz oluyor tamamen bürokrasi işlediği saçma sapan insanlara ne iş yaptığınızı bir türlü anlatamadığınız garip bir bölüm tıp okudum devlet memuru olayım masa başı oturup maaş alayım diyenleri yeri ben çok sıkıldım hasta yok ama dert yok diyemem malesef
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4250595  gönderen Venus7
 21.03.2019 - 15:43:58
Uzmanlıkta iş olanakları nelerdir? İlaç firmalarında da çalışılabiliyor diye biliyorum veya üniversitede öğretim üyesi mi olunuyor?