Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
Uludağ pediatri eski yıllarda yazılanlar gibi değil artık. Yeni gelen asistan 11 nöbetle başlıyor. 1 boş hafta sonu, 2 Cuma Pazar-1 Cumartesi nöbeti mevcut. İlk başlayan asistan 6 ay kliniklerde çalışmakta. Bütün yandalları mevcut, hasta çeşitliliği açısından gayet yeterli. Ek iş yükü olarak değerlendirilen aslında hastaları daha kolay takip edebilmek için iş listesi diye bir sistem mevcut. Hergün hastalara progress düşülmekte, tıbbi sekreter olmadığı için bu bilgisayar epikriz işleri asistanlarda. Ek olarak kan alma işlemi asistanlar tarafından yapılmakta. Damar yollarını hemşireler açmakta. Asistan ortamı iyi, yeni başlayan çok arkadaşımız var. Yeni başlayan asistanlar için eğitimler düzenlenmekte. Ayrıca her asistanın yılda 2 makale, 1 semineri mevcut. Haftada 4 gün sabah eğitim saati mevcut, birisinde makale, birisinde asistan semineri, birisinde hoca semineri, birisinde vaka sunumu yapılıyor. Aralıklı öğle aralarında da uzmanlar tarafından eğitim yapılmakta. Eğitim gayet yeterli geliyor, istifa oranları oldukça az.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009