Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
flagyl1 yazdı:
08.04.2018 - 13:24:50
Wortex yazdı:
07.04.2018 - 19:36:45
İstifalıyım herhangi bir yerde asistan değilim şuan. muhtemelen şubat tusunda yerleşeceğim daha önceden 30 haziran 2018 e kadar tecilliydim e- devlette filan öyle gözüküyordu. Bugün askerlik şubesinden posta geldi mayıs celbine katılmış olmam gerektiğini ve bakaya kaldığımı yazmışlar nasıl böyle bir şey olabiliyor aklım almıyor yardımcı olabilir misiniz strese soktular durduk yere başına böyle bir şey gelen var mı sistemsel bir hata mıdır bu?
e-devlette haziran gözükmesi o zaman gideceğiniz anlamına gelmiyor.Askerlikte celp dönemleri vardır.Ve celbe hazırlık vs diye de 1 ay öncede hazırlık çalışmaları olur.Sizin sürenizin dolduğu(30 haziran) tarihten önceki celp dönemine katılmanız gerekir.Bir sonraki dönem hazirandan sonra olduğu için o yüzden olmuş bu durum tahminimce.
Şöyle bir durum var ben asistanliktan istifa ettikten sonra askerlik şubesine de gitmistim ve kasim celbindesiniz eylul 2018 e kadar bir sıkıntı yok demislerdi bana. Ayni zamanda benle beraber mezun olan hic bir arkadasimda boyle bir durum yok . 30 haziran a kadar askerlik yonunden ilisigi yoktur yazisi var bu dediklerinizi ben 30 hazirandan sonra ki celp donemi icin biliyorum yoksa 30 hazirana kadar askerlik yonunden sakincasi yok denilmez ayriyetten mezuniyet tarihinden itibaren 2 yil tecil hakki var herkesin benm 2 yilim dolmadi
Wortex yazdı:
08.04.2018 - 13:50:13
flagyl1 yazdı:
Wortex yazdı:
07.04.2018 - 19:36:45
İstifalıyım herhangi bir yerde asistan değilim şuan. muhtemelen şubat tusunda yerleşeceğim daha önceden 30 haziran 2018 e kadar tecilliydim e- devlette filan öyle gözüküyordu. Bugün askerlik şubesinden posta geldi mayıs celbine katılmış olmam gerektiğini ve bakaya kaldığımı yazmışlar nasıl böyle bir şey olabiliyor aklım almıyor yardımcı olabilir misiniz strese soktular durduk yere başına böyle bir şey gelen var mı sistemsel bir hata mıdır bu?
e-devlette haziran gözükmesi o zaman gideceğiniz anlamına gelmiyor.Askerlikte celp dönemleri vardır.Ve celbe hazırlık vs diye de 1 ay öncede hazırlık çalışmaları olur.Sizin sürenizin dolduğu(30 haziran) tarihten önceki celp dönemine katılmanız gerekir.Bir sonraki dönem hazirandan sonra olduğu için o yüzden olmuş bu durum tahminimce.
Şöyle bir durum var ben asistanliktan istifa ettikten sonra askerlik şubesine de gitmistim ve kasim celbindesiniz eylul 2018 e kadar bir sıkıntı yok demislerdi bana. Ayni zamanda benle beraber mezun olan hic bir arkadasimda boyle bir durum yok . 30 haziran a kadar askerlik yonunden ilisigi yoktur yazisi var bu dediklerinizi ben 30 hazirandan sonra ki celp donemi icin biliyorum yoksa 30 hazirana kadar askerlik yonunden sakincasi yok denilmez ayriyetten mezuniyet tarihinden itibaren 2 yil tecil hakki var herkesin benm 2 yilim dolmadi
Asistanlıktan istifa sonrası üniversite bildirmiş ve ondan böyle olmuş demek ki süreler de çok yakın ne diyim kolay gelsin.Keşke bu sıkışık süreçte risk almasaydınız askerlik bu şakaya gelmez.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Merhabalar arakadaşlar 🤗 benzer şeyler benim de başıma geldi. Mezuniyet sonrası bir heves tus yerine yüksek lisansa başvurdum. Kabul için 2 senelik hakkımız olan tecili bozuyorlar size yüksek lisans bitene kadar tecil yapılıyor. Bıraktığımız anda ya da ders kaydı yapmadığınız dönemde tecil bozulup bir sonraki celbe askere çağırılıyorsunuz ki ben bunu tesadüfen gördüm :( çözüm yok bu duruma malesef.
Kullanıcı avatarı
kocaaga92 yazdı:
08.04.2018 - 14:00:47
Merhabalar arakadaşlar 🤗 benzer şeyler benim de başıma geldi. Mezuniyet sonrası bir heves tus yerine yüksek lisansa başvurdum. Kabul için 2 senelik hakkımız olan tecili bozuyorlar size yüksek lisans bitene kadar tecil yapılıyor. Bıraktığımız anda ya da ders kaydı yapmadığınız dönemde tecil bozulup bir sonraki celbe askere çağırılıyorsunuz ki ben bunu tesadüfen gördüm :( çözüm yok bu duruma malesef.
Hocam cevabiniz icin tesekkur ederim oncelikle ama şole bi durum var ben istifa ettikten sonra şubeye gitmistim ve universite tecil etmemis demisti bana yani ben istifa ettikten sonra tecil yapilmista olamaz diye dusunuyorum o yuzden bir hata olabilir mi diye dusundum sonucta mezuniyet sonrasi 2 yil tecil herkesin hakki bunu öne cekemezler diye dusunuyorum
Kullanıcı avatarı
Wortex yazdı:
08.04.2018 - 14:47:36
kocaaga92 yazdı:
08.04.2018 - 14:00:47
Hocam cevabiniz icin tesekkur ederim oncelikle ama şole bi durum var ben istifa ettikten sonra şubeye gitmistim ve universite tecil etmemis demisti bana yani ben istifa ettikten sonra tecil yapilmista olamaz diye dusunuyorum o yuzden bir hata olabilir mi diye dusundum sonucta mezuniyet sonrasi 2 yil tecil herkesin hakki bunu öne cekemezler diye dusunuyorum
Üninin askerlik işlerine bakan birimi ile bir konuşmanızı ve askerlik ile ilgili sizin için yaptıkları işlemleri göstermelerini isteyin varsa bir yanlışlık orda belli olur bence
Kullanıcı avatarı
Konuyla alakasız ama yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu mezuniyet sonrası 2 yıllık tecil hakkı daha önce hiç kullanılmamış ise asistanlık bittikten sonra kaç yaşına kadar kullanılabiliyor bilgisi olan var mıdır? Mesela diyelim 30 yaşında iken asistanlık bitti ve daha önceden bu 2 yıllık tecil hakkımı hiç kullanmadıysam 32 yaşına kadar tecil ettirebiliyor muyum yoksa asistanlık bitince direkt bakaya mı kalıyorum?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
BIRADS yazdı:
08.04.2018 - 17:10:59
Konuyla alakasız ama yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu mezuniyet sonrası 2 yıllık tecil hakkı daha önce hiç kullanılmamış ise asistanlık bittikten sonra kaç yaşına kadar kullanılabiliyor bilgisi olan var mıdır? Mesela diyelim 30 yaşında iken asistanlık bitti ve daha önceden bu 2 yıllık tecil hakkımı hiç kullanmadıysam 32 yaşına kadar tecil ettirebiliyor muyum yoksa asistanlık bitince direkt bakaya mı kalıyorum?
Mezuniyetten sonraki iki yıl için geçerli. Asistanlık bittikten sonra askere gitmezseniz bakaya kalırsınız.
Kullanıcı avatarı
Dr_fb03 yazdı:
08.04.2018 - 17:26:03
BIRADS yazdı:
08.04.2018 - 17:10:59
Mezuniyetten sonraki iki yıl için geçerli. Asistanlık bittikten sonra askere gitmezseniz bakaya kalırsınız.
çok teşekkürler hocam
Kullanıcı avatarı
Wortex yazdı:
07.04.2018 - 23:53:35
kizarmisekmek yazdı:
07.04.2018 - 23:30:39
Wortex yazdı:
07.04.2018 - 23:09:56

Aynen hocam daha mantikli :) kazandi belgemle cuma gitsem sorun olmaz o kosulda erteliyorlar degil mi
hayır onlar ona bakmaz. askere gidecekmiş gibi sınıflandırılır ağustosa kadar tarihli bi belge verilir onunla kayıt olursun. artık kayıt olunca değil işe başlayınca tecil yapıyorlarmış yani bu durumda ağustosa kadar başlaman lazım ama güvenlik soruşturması falan gecikirse askere gitmek zorunda kalırsın. bence osymnin 6 aylık tecili daha mantıklı. sonuçlar açıklandıktan sonra bakaya durumunu kaldırıp asalı arayıp 6 ay tecil ettirirsen kasıma kadar falan sıkıntı olmaz. kazandığın yere gitmek istemezsen yazın herhangi bir tezsiz yl başvurur 1.5 yıl daha tecil ettirirsin.
30 hazirana kadar tecil işini yaptırırsan yine mayısta seni sınıflandırmak isteyebilirler onun üzerine osym nasıl tecil eder bilmiyorum
Hocam ama once 2 senelik tecilim vardi benim onu duzeltmeleri gerekmez mi mezuniyet sonrasi 2 sene herkes tecil ediyor benim surem dolmadi 30 haziran 2018 olmali
Osyn Yerlesen kişileri bakaya olmayanları 6ay tecil yapıyor. 30 haziran zaten dolmuş ondan sonrası için de tecil yapman gerekli
Kullanıcı avatarı
flagyl1 yazdı:
08.04.2018 - 13:54:27
Wortex yazdı:
08.04.2018 - 13:50:13
flagyl1 yazdı:

Asistanlıktan istifa sonrası üniversite bildirmiş ve ondan böyle olmuş demek ki süreler de çok yakın ne diyim kolay gelsin.Keşke bu sıkışık süreçte risk almasaydınız askerlik bu şakaya gelmez.
Hocam haklisiniz sakasi yok ama askerlik subesine istifa sonrasi gitmistim universite bildirmemis eylul 2018 e kadar sorun yok dediler bende onlara guvendim yoksa yuksek lisansa basvururdum ne ugrascam adamlarla.
Kullanıcı avatarı
rulerz yazdı:
07.04.2018 - 23:20:15
yanlışlık olmuş 2 yıl tecil hakkın var git düzeltsinler.Asistan olunca asistanlığına binaen tecil yapıldı oradan istifa edince eski tecilinin yani lisans tecilinin işlemesi lazım.birşey olmaz merak etmeyin gidin konuşun hallederler.
Birebir dediginiz cikti hocam cok saolun saglikli bilgileriniz icin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Benzer bir durumla karşılaştım. 30/06/2018'de mezun olmuştum, 2020'ye kadar tecilim vardı. 2018 Ağustos Tus'u ile asistanlığa başlayınca tecilim 2023'e ertelenmişti. Ardından asistanlıktan istifa ettim, üniversitem bildirmemiş, hala 2023'e kadar tecilli gözüküyordum. Üniversite ile konuştum, tecilimi bozdular, bu yılın sonuna kadar yoklama bekliyor şeklinde gözükmeye başladım e-devlet'te. E-devlet üzerinden erteleme talebinde bulundum ve tekrar 30/06/2020'ye kadar tecilli gözükmeye başladım. İşin özü, yukarıda da bashedildiği gibi, asistanlık yapıp ayrılmak, mezuniyetin sağladığı 2 yıllık tecile halel getirmiyor. Olur da birinin başına gelirse diye paylaşıyorum.