Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Rrigormortis yazdı:
07.04.2018 - 21:33:01
Mustafi derken asistanliktan mi istifa ettiniz? Daha once bi arkadaşım asistanliktan istifa etmisti ve mezun olduktan sonraki 2 yillik sure dolmadigi halde bakaya yazisinin geldigini ve subeye gidip hakettiğini soylemisti
Yök kadrosundan ankara üni istifaliyim hocam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
tani yazdı:
07.04.2018 - 22:48:13
hocam muhtemelen asistanlık isitifası yüzünden galiba en son ne ile tecil olduysa o geçerli sizin üni tecili iptal olduğu için böyle bence
Bunu subeden normal suresine duzelttirebilirim dimi mezuniyet sonrasi 2 senem dolmadi cunku
Kullanıcı avatarı
tani yazdı:
07.04.2018 - 22:50:36
onu bilmiyorum hocam gidip sorun umarım olur
Hocam tesekkur ederim cevaplariniz icin. Ama en kotu ihtimal subat tusu yerlestirmeleri aciklanir bu hafta o kagitla gitsem gene yirtarim herhalde
Kullanıcı avatarı
Wortex yazdı:
07.04.2018 - 22:36:50
kizarmisekmek yazdı:
07.04.2018 - 21:39:22
30 haziran a kadar ne sebeple tecil edilmişti kayit olasiya kadar köşe bucak kaçman lazım galiba
Hocam ben pazartesi subeye gideyim diyordum. Mezuniyet sonrasi 2 yil tecil hakkimiz var kanunen bu 2 sene dolmadan nasil kagit gelir. Subeye gidince apar topar goturmezler herhalde?
Yine de siz önce bi tlf la arayın tutanak tutabilirler buraya geldi askerlik işlemlerini yapmadan gitti falan diye:)
Kullanıcı avatarı
kizarmisekmek yazdı:
07.04.2018 - 23:03:33
Wortex yazdı:
kizarmisekmek yazdı:
07.04.2018 - 21:39:22
30 haziran a kadar ne sebeple tecil edilmişti kayit olasiya kadar köşe bucak kaçman lazım galiba
Hocam ben pazartesi subeye gideyim diyordum. Mezuniyet sonrasi 2 yil tecil hakkimiz var kanunen bu 2 sene dolmadan nasil kagit gelir. Subeye gidince apar topar goturmezler herhalde?
Yine de siz önce bi tlf la arayın tutanak tutabilirler buraya geldi askerlik işlemlerini yapmadan gitti falan diye:)
Aynen hocam daha mantikli :) kazandi belgemle cuma gitsem sorun olmaz o kosulda erteliyorlar degil mi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
yanlışlık olmuş 2 yıl tecil hakkın var git düzeltsinler.Asistan olunca asistanlığına binaen tecil yapıldı oradan istifa edince eski tecilinin yani lisans tecilinin işlemesi lazım.birşey olmaz merak etmeyin gidin konuşun hallederler.
Kullanıcı avatarı
Wortex yazdı:
07.04.2018 - 23:09:56
kizarmisekmek yazdı:
Wortex yazdı:

Aynen hocam daha mantikli :) kazandi belgemle cuma gitsem sorun olmaz o kosulda erteliyorlar degil mi
hayır onlar ona bakmaz. askere gidecekmiş gibi sınıflandırılır ağustosa kadar tarihli bi belge verilir onunla kayıt olursun. artık kayıt olunca değil işe başlayınca tecil yapıyorlarmış yani bu durumda ağustosa kadar başlaman lazım ama güvenlik soruşturması falan gecikirse askere gitmek zorunda kalırsın. bence osymnin 6 aylık tecili daha mantıklı. sonuçlar açıklandıktan sonra bakaya durumunu kaldırıp asalı arayıp 6 ay tecil ettirirsen kasıma kadar falan sıkıntı olmaz. kazandığın yere gitmek istemezsen yazın herhangi bir tezsiz yl başvurur 1.5 yıl daha tecil ettirirsin.
30 hazirana kadar tecil işini yaptırırsan yine mayısta seni sınıflandırmak isteyebilirler onun üzerine osym nasıl tecil eder bilmiyorum
Kullanıcı avatarı
rulerz yazdı:
07.04.2018 - 23:20:15
yanlışlık olmuş 2 yıl tecil hakkın var git düzeltsinler.Asistan olunca asistanlığına binaen tecil yapıldı oradan istifa edince eski tecilinin yani lisans tecilinin işlemesi lazım.birşey olmaz merak etmeyin gidin konuşun hallederler.
Hocam cok tesekkur ederim icime serim sular serptiniz:)
Kullanıcı avatarı
kizarmisekmek yazdı:
07.04.2018 - 23:30:39
Wortex yazdı:
kizarmisekmek yazdı:

hayır onlar ona bakmaz. askere gidecekmiş gibi sınıflandırılır ağustosa kadar tarihli bi belge verilir onunla kayıt olursun. artık kayıt olunca değil işe başlayınca tecil yapıyorlarmış yani bu durumda ağustosa kadar başlaman lazım ama güvenlik soruşturması falan gecikirse askere gitmek zorunda kalırsın. bence osymnin 6 aylık tecili daha mantıklı. sonuçlar açıklandıktan sonra bakaya durumunu kaldırıp asalı arayıp 6 ay tecil ettirirsen kasıma kadar falan sıkıntı olmaz. kazandığın yere gitmek istemezsen yazın herhangi bir tezsiz yl başvurur 1.5 yıl daha tecil ettirirsin.
30 hazirana kadar tecil işini yaptırırsan yine mayısta seni sınıflandırmak isteyebilirler onun üzerine osym nasıl tecil eder bilmiyorum
Hocam kazandigim yere mutlaka baslayacagim ama bu osym nin tecilini bilmiyordum o nasil bir sey hic duymadim acikcasi
Kullanıcı avatarı
kizarmisekmek yazdı:
07.04.2018 - 23:30:39
Wortex yazdı:
kizarmisekmek yazdı:

Hocam ama once 2 senelik tecilim vardi benim onu duzeltmeleri gerekmez mi mezuniyet sonrasi 2 sene herkes tecil ediyor benim surem dolmadi 30 haziran 2018 olmali
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Wortex yazdı:
07.04.2018 - 19:36:45
İstifalıyım herhangi bir yerde asistan değilim şuan. muhtemelen şubat tusunda yerleşeceğim daha önceden 30 haziran 2018 e kadar tecilliydim e- devlette filan öyle gözüküyordu. Bugün askerlik şubesinden posta geldi mayıs celbine katılmış olmam gerektiğini ve bakaya kaldığımı yazmışlar nasıl böyle bir şey olabiliyor aklım almıyor yardımcı olabilir misiniz strese soktular durduk yere başına böyle bir şey gelen var mı sistemsel bir hata mıdır bu?
e-devlette haziran gözükmesi o zaman gideceğiniz anlamına gelmiyor.Askerlikte celp dönemleri vardır.Ve celbe hazırlık vs diye de 1 ay öncede hazırlık çalışmaları olur.Sizin sürenizin dolduğu(30 haziran) tarihten önceki celp dönemine katılmanız gerekir.Bir sonraki dönem hazirandan sonra olduğu için o yüzden olmuş bu durum tahminimce.
Bence yakalanırsan bi aksilik olursa felan durumu izah edin yoksa sorunsuz yerleşiyorsanız gitmeyin, orda anlatacaksınız anlaşılacak anlaşılmayacak yine de siz karar vereceksiniz elbette yanlış da yönlendirmiş olmayalım