Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
elsco yazdı:
Simurg yazdı:1) çalıştıgınız kurum insan kaynakları DHY surenızın bıtıp bıtmedıgı teyıt etmeli.
2) süreniz bitti ise aktif görev süreniz 1 sene doldugunda asaletiniz kalkar..

ek bilgi tayın için 2 sene dolması gerekir
Teşekkür ederim hocam, parça parça da olsa toplam hizmet sürem 2 seneyi geçti yine de tayin isteyebilirim değil mi? Yoksa son çalıştığım ilde mi 2 sene kalmam gerekiyor?
Çok teşekkür ederim aydınlattığınız için, kurumu aradım 1 hafta sonra dhy niz kalkar dediler.
dhy nın kalkması tayın hakkı ıcın yeterlı degıldır.
son atandıgınız bırımde 2 senenın dolmus olması lazım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Simurg yazdı:
elsco yazdı:
Simurg yazdı:1) çalıştıgınız kurum insan kaynakları DHY surenızın bıtıp bıtmedıgı teyıt etmeli.
2) süreniz bitti ise aktif görev süreniz 1 sene doldugunda asaletiniz kalkar..

ek bilgi tayın için 2 sene dolması gerekir
Teşekkür ederim hocam, parça parça da olsa toplam hizmet sürem 2 seneyi geçti yine de tayin isteyebilirim değil mi? Yoksa son çalıştığım ilde mi 2 sene kalmam gerekiyor?
Çok teşekkür ederim aydınlattığınız için, kurumu aradım 1 hafta sonra dhy niz kalkar dediler.
kardeş o kural dhy bitirenler için geçerli değil. dhy bittikten sonra hiç bir kısıtlama olmadan atamalara katılabilir
Kullanıcı avatarı
dr_demirci yazdı:
Simurg yazdı:
elsco yazdı: Teşekkür ederim hocam, parça parça da olsa toplam hizmet sürem 2 seneyi geçti yine de tayin isteyebilirim değil mi? Yoksa son çalıştığım ilde mi 2 sene kalmam gerekiyor?
kardeş o kural dhy bitirenler için geçerli değil. dhy bittikten sonra hiç bir kısıtlama olmadan atamalara katılabilir
teşekkür ederim.
Son olarak toparlayacak olursam,
1- dhy için dilekçe vermeye gerek yok müdürlüğü aramak yeterli görünüyor
2- Aday memurluğun kalkması için önce çalışılan süreyi de dikkate alıyorlar ve toplamda 1 yılı tamamlamışsanız aday memurluğunuz staj değerlendirme formu ve yapılan 2 sınav neticesinin, forma eklenmesiyle adaylık kaldırılıyor.
dr_demirci yazdı:
12.07.2017 - 20:15:14
Simurg yazdı:
elsco yazdı:
Merhaba. Ben Temmuz’da 600 günümü dolduruyorum. Temmuzdaki iller arası atamaya katılabilir miyim? Mesela şu an kkm de çalışıyorum, direk İstanbul kkm yazabiliyor muyum
Kullanıcı avatarı
delistanbul yazdı:
20.11.2018 - 00:37:40
dr_demirci yazdı:
12.07.2017 - 20:15:14
Simurg yazdı:
Merhaba. Ben Temmuz’da 600 günümü dolduruyorum. Temmuzdaki iller arası atamaya katılabilir miyim? Mesela şu an kkm de çalışıyorum, direk İstanbul kkm yazabiliyor muyum
açılan kadrolar arasında tercih yapacaksınız. puanı yüksek olan yerleşecek