Çarşamba , Kasım 13 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...

USULUNE UYGUN İSTIFA VE İSTIFAYI GERI ÇEKME

#3862111  gönderen Sdf10
 24.04.2017 - 20:05:39
Nisan 2017 tusuna girip sıralamasinin ne gelecegini bilemeyip kafa karisikligi yasayanlardan biri de benim. Kazanamama ihtimalimden dolayı usulune uygun olarak 1-2 gun icinde istifa dilekcemi vermeyi dusunuyorum, sinav 17 mayista aciklanacak denildiginden sinav sonucuma gore istifami geri cekerim diye dusundum. Fakat bu istifayi geri cekme ile ilgili kanunda nerede yazdigini bulamadim, nerede gectigini bilen var mi acaba? Bir de tabi ya 1 ay dolmadan istifa dilekcemi kabul ederlerse sorunu var. Bununla ilgili yapilabilecek bir sey var mi? Daha önce benzer bir durum yaşamış birileri varsa ya da bu konularda bilgisi olan birileri bana yardimci olursa cok memnun olurum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3862132  gönderen DKare
 24.04.2017 - 20:39:33
4924 den mi istifa edeceksiniz

Re:

#3862262  gönderen Sdf10
 24.04.2017 - 22:56:42
657den mecburi hizmetimi yapiyorum

Re: USULUNE UYGUN İSTIFA VE İSTIFAYI GERI ÇEKME

#3862276  gönderen hayda
 24.04.2017 - 23:16:47
Sdf10 yazdı:Nisan 2017 tusuna girip sıralamasinin ne gelecegini bilemeyip kafa karisikligi yasayanlardan biri de benim. Kazanamama ihtimalimden dolayı usulune uygun olarak 1-2 gun icinde istifa dilekcemi vermeyi dusunuyorum, sinav 17 mayista aciklanacak denildiginden sinav sonucuma gore istifami geri cekerim diye dusundum. Fakat bu istifayi geri cekme ile ilgili kanunda nerede yazdigini bulamadim, nerede gectigini bilen var mi acaba? Bir de tabi ya 1 ay dolmadan istifa dilekcemi kabul ederlerse sorunu var. Bununla ilgili yapilabilecek bir sey var mi? Daha önce benzer bir durum yaşamış birileri varsa ya da bu konularda bilgisi olan birileri bana yardimci olursa cok memnun olurum
başhekiminle konuş ya da amirin kimse. o ne zaman istifanı kabul ederse istifan o olacak yani senin istifanı istemezse zaten edemezsin ohaldesin kabul edecek gibiyse de konuşursun istifamı 17sinden önce kabul etmeyin diye onlar da yüzde 90 95 zaten 1 aylık süreyi kullanırlar . ancak istifa etme isteğinde ohalde olduğundan onun amiri de olacak mesela tsmdeysen halk sağlığı acildeysen kamu hastaneleri gibi.

#3862364  gönderen Sdf10
 25.04.2017 - 00:10:40
hayda yazdı:
Sdf10 yazdı:Nisan 2017 tusuna girip sıralamasinin ne gelecegini bilemeyip kafa karisikligi yasayanlardan biri de benim. Kazanamama ihtimalimden dolayı usulune uygun olarak 1-2 gun icinde istifa dilekcemi vermeyi dusunuyorum, sinav 17 mayista aciklanacak denildiginden sinav sonucuma gore istifami geri cekerim diye dusundum. Fakat bu istifayi geri cekme ile ilgili kanunda nerede yazdigini bulamadim, nerede gectigini bilen var mi acaba? Bir de tabi ya 1 ay dolmadan istifa dilekcemi kabul ederlerse sorunu var. Bununla ilgili yapilabilecek bir sey var mi? Daha önce benzer bir durum yaşamış birileri varsa ya da bu konularda bilgisi olan birileri bana yardimci olursa cok memnun olurum
başhekiminle konuş ya da amirin kimse. o ne zaman istifanı kabul ederse istifan o olacak yani senin istifanı istemezse zaten edemezsin ohaldesin kabul edecek gibiyse de konuşursun istifamı 17sinden önce kabul etmeyin diye onlar da yüzde 90 95 zaten 1 aylık süreyi kullanırlar . ancak istifa etme isteğinde ohalde olduğundan onun amiri de olacak mesela tsmdeysen halk sağlığı acildeysen kamu hastaneleri gibi.
Cevabiniz icin tesekkur ederim hocam, bagli oldugum halk sagligi mudurlugu istifa edenleri kabul ediyormuş. O zaman mudurlukteki yetkili kisiyle konusmak lazim sanirim. Dilekceyi mudurluk valilige yolluyolar dediler bir de bakanliga yollama aşamasi varmis onlar hangi asamada bekletmeleri gerektigini bilirler umarim

#3862465  gönderen hayda
 25.04.2017 - 08:47:38
Sdf10 yazdı:
hayda yazdı:
Cevabiniz icin tesekkur ederim hocam, bagli oldugum halk sagligi mudurlugu istifa edenleri kabul ediyormuş. O zaman mudurlukteki yetkili kisiyle konusmak lazim sanirim. Dilekceyi mudurluk valilige yolluyolar dediler bir de bakanliga yollama aşamasi varmis onlar hangi asamada bekletmeleri gerektigini bilirler umarim
aynen müdürlükle konusman yeterli. is valiye giderse zaten imzalanir istifa kabul edilen yerlerde tabi bu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3862476  gönderen Sdf10
 25.04.2017 - 09:28:58
hayda yazdı:
Sdf10 yazdı:
hayda yazdı: başhekiminle konuş ya da amirin kimse. o ne zaman istifanı kabul ederse istifan o olacak yani senin istifanı istemezse zaten edemezsin ohaldesin kabul edecek gibiyse de konuşursun istifamı 17sinden önce kabul etmeyin diye onlar da yüzde 90 95 zaten 1 aylık süreyi kullanırlar . ancak istifa etme isteğinde ohalde olduğundan onun amiri de olacak mesela tsmdeysen halk sağlığı acildeysen kamu hastaneleri gibi.
aynen müdürlükle konusman yeterli. is valiye giderse zaten imzalanir istifa kabul edilen yerlerde tabi bu.
Yani valiye yollamadan bekletecekler dogru mu anladim cok soru sordum kusura bakmayin. Ben aradim bana telefondaki kisi validen gelir yazi o zaman bekletiriz dedi de pek de konuya hakim degil gibi duruyordu
Bende 4924 usulüne uygun istifa dilekçesi verdim.suan ki çalıştığım yerden de pek emin değilim.istifa dilkecemi geri çekebilir miyim daha istifa sürem dolmadı 60 gün beklemeli usulüne uygun oldugundan