Çarşamba , Kasım 13 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
Geçiş yapmış ve ya şu an o aşamada olanlar lütfen yardımcı olabilir mi ? Sözel onay aldıktan sonra işlerin olabilecek en kısa zamanda halledilmesi için Nasıl bir yol izlemem gerekir ? Üniversiteden eah ne geçiş yapacağım.Bulunduğum yerdeki Anabilimdalı başkanına ve aynı Zamanda karşı tarafa dilekçe yazıp sonra sadece beklemek mi gerekiyor bilenler varsa bilgilendirirse çok sevinirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
üniversite yök kadrosundan , sağlık bakanlığına adına üniversiteye geçiş mümkün müdür? mümkünse eğer sağlık bakanlığına bağlı üniversitede de, geçişi kabul ettiine dair onaylı belgeyi dekanlık /rektörlük mü verecek, yoksa yök e bağlı olmadığı için anabilim dalı başkanı, başhekimlik mi??
sayın drrıza , ben şu an asistanım eşim de başka bir ilde yandal asistanı , ikimizin de mazeretszi geçiş için birbirimizin bulunduğu illere tus ve ydus taban puanı yetmiyor. böyle bir durumda ne yapmamız gerekiyor? eş durumu kabul oluyor mu? teşekkürler
rzrz yazdı:
14.01.2018 - 15:37:36
Mazeretli yatay gecis yapmis, süreci ayrıntılı anlatabilecek bir arkadaş var mı acaba?
2 tarafın onayından sonra napılıyor, bilen varsa paylaşabilir mi?
birde tuk yılda 2 kere toplanıyor diye bir şey okudum sonuç tuk toplantısından sonra mı açıklanıyor, işlemler çok uzun sürüyor mu?
Dahiye uzmanıyım. Daha önce kazandığım hematoloji yan dalına başlamamıştım. Af yeni bir şans getirdi fakat eşim başka bir ilde üniversitede doçentlik aşamasında. Devlet üniversitesinde yard doç kadrosunda. Yanlız kazandığım üniversitenin hocası izin vermiyor. Taban puanımda eşimin olduğu ile yetmiyor. Hiç bir şansım yokmu sizce?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Mazeretsiz yatay geçiş yapmayı düşünüyorum , geçiş yapmak istediğim yer benim girdiğim TUS'ta 4 kontenjan açtı ama 3 kişi tercih yapmış. Son tercih yapanın puanı benim puanımdan yüksek ama 1 kişilik kontenjan da boş kalmış. Ek tercihte de kimse boş kalan yeri yazmamış. Bu durumda geçiş yapabiliyor muyum? Çünkü ösym sitesinde en küçük kısmında puanı benden yüksek görünüyor , taban puan hesaplanırken boş 1 kontenjan kaldığı için baraj puanı üzerinden mi hesaplanacak?
Eş durumu nedenli geçiş yapabilmek için asistanken mi evlenmek gerekiyor?
"Eş durumu yapabilmek için mazeretin uzmanlık eğitimi sırasında oluşmuş olması gerekiyor diye bi madde var" Yani evliyken girdiğim tusta eşimin bulunduğu il kadro açmamışsa başka il yazıp, puanım tutarsa onun yanına gelebilir miyim yada o benim yanıma gelebilir mi?
türkçe bölümden ingilizce bölüme mazeretsiz geçiş mümkün müdür ?(sonuçta ing bölüme başlarken yeterlilik sınavı veya yds puanı gibi bişey istenmiyor diye biliyorum , madde 4 olarak seminer verebilecek derecede ing diye bahsedilmiş sadece ve mazeretsiz yatay geçiş şartlarında dille ilgili bi bilgi geçmiyor.)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr560 yazdı:
14.10.2018 - 19:37:20
dr560 yazdı:
13.10.2018 - 16:43:39
Asistanlıkta hem mazeretsiz hem de eş durumu ile mazeretli geçiş yapılabilir mi?yani önce birisini sonra birisini yapabilir miyiz?
Hiç mi yok bilen birileri?tuk dan mı öğrenebiliriz bunu peki? :(
Tuk ile bağlantı kurun dediğiniz şeyin ornegi mevcut