Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Re:

#3551314  gönderen T-Drea
 12.05.2016 - 21:47:21
bir eğitim arştırma hastanesinde veya sb kadrosunda asistanlık yaparken tusa girip başka bir sb kadrosu veya eah yazabiliyor muyuz??? sonuçta istifa müstafilik gibi bir durum söz konusu değil gibi geliyor.

Sb.adına tıp fak.

#3551342  gönderen farukersan
 12.05.2016 - 22:23:32
Sb.adına tıp fak.de asistanım. En büyük pismanligim tüm uyarılara rağmen bu kadroyu yazmış olmam. Tüm forumlarda bu kadrolar iyi düşünülüp yazılmalı deniyordu. Her halde tekrar TUS çalışmak ağır geldide ondan tercih ettim. Sizlere önerim yapılan uyarılara kulak vermeniz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Sb.adına tıp fak.

#3551391  gönderen dremm06
 12.05.2016 - 23:14:42
farukersan yazdı:Sb.adına tıp fak.de asistanım. En büyük pismanligim tüm uyarılara rağmen bu kadroyu yazmış olmam. Tüm forumlarda bu kadrolar iyi düşünülüp yazılmalı deniyordu. Her halde tekrar TUS çalışmak ağır geldide ondan tercih ettim. Sizlere önerim yapılan uyarılara kulak vermeniz.

hocam bölüm nedir?

#3551552  gönderen farukersan
 13.05.2016 - 08:43:04
İyi araştırılmadan yazılan bu kadrolar kendi kendinizi kafese sokmak olacaktır. Çünkü bu kadrolardan kurtulmanın 2 yolu var. Ya parayı odeyeceksin, ya da tercih kilavuzundaki tablo 3 e mahkum olacaksiniz.

#3551554  gönderen farukersan
 13.05.2016 - 08:45:06
Bu nedenle yazacağınız bölümü iyi araştırın. Eger en ufak içinize sinmeyen bir nokta varsa kesinlikle yazmayın.

#3551558  gönderen farukersan
 13.05.2016 - 08:53:12
3.bir yolda bakanlığa geri dönüp tüm asistanlikta geçirdiğiniz süre kadar bakanlıkta çalışmak
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drsvc yazdı:Sağlık Bakanlığı adına Tıp fakültesi kontenjanı İLE İLGİLİ EN ÇOK SORULAN SORUYU ARAŞTIRDIK ve BURADA YANIT VERELİM İSTEDİK!

Sağlık Bakanlığı adına Tıp fakültesi kontenjanlarını kimler yazabilir?

1- Halen 657'ye bağlı çalışan doktorlar (artık yenü güncelleme ile cezası olmayan herkes yazabiliyor)
2- İstifalı ise ceza süresi dolmuş doktorlar.
3- Müstafi ise ceza süresi dolmuş doktorlar
4- Fakülte hastanelerinden istifa edenler
5- Halen asistanlık yapmakta olanlar

Eskiden SADECE "Halen 657'ye bağlı çalışan doktorlar" yazabiliyordu.
Son dönemlerde yapılan değişiklik ile bu madde kaldırıldı ve artık 657 olarak çalışmayan hekimlerde yazabiliyor.
Tek detay istifa ya da müstafi durumu varsa CEZA SÜRELERİNİN BİTMİŞ OLMASI ŞARTI!
şu ana kadar pek yoktu ama sabahtan beri kafam çok karıştı.
burada ceza süresinin bitmiş olması şartı derken, tercih zamanından mı bahsediyorsunuz yoksa eah için geçerli olan 3 ay içinde bitmesini mi kastettiniz?
son 2 gün lütfen netleştirir misiniz?
Kullanıcı avatarı
watashiwacandy yazdı:
drsvc yazdı:Sağlık Bakanlığı adına Tıp fakültesi kontenjanı İLE İLGİLİ EN ÇOK SORULAN SORUYU ARAŞTIRDIK ve BURADA YANIT VERELİM İSTEDİK!

Sağlık Bakanlığı adına Tıp fakültesi kontenjanlarını kimler yazabilir?

1- Halen 657'ye bağlı çalışan doktorlar (artık yenü güncelleme ile cezası olmayan herkes yazabiliyor)
2- İstifalı ise ceza süresi dolmuş doktorlar.
3- Müstafi ise ceza süresi dolmuş doktorlar
4- Fakülte hastanelerinden istifa edenler
5- Halen asistanlık yapmakta olanlar

Eskiden SADECE "Halen 657'ye bağlı çalışan doktorlar" yazabiliyordu.
Son dönemlerde yapılan değişiklik ile bu madde kaldırıldı ve artık 657 olarak çalışmayan hekimlerde yazabiliyor.
Tek detay istifa ya da müstafi durumu varsa CEZA SÜRELERİNİN BİTMİŞ OLMASI ŞARTI!
şu ana kadar pek yoktu ama sabahtan beri kafam çok karıştı.
burada ceza süresinin bitmiş olması şartı derken, tercih zamanından mı bahsediyorsunuz yoksa eah için geçerli olan 3 ay içinde bitmesini mi kastettiniz?
son 2 gün lütfen netleştirir misiniz?
benim de kafam karıştı ya :( yani şu an cezası bitmiş olanlar mı yazabiliyor?
Kullanıcı avatarı
watashiwacandy yazdı:güncel. netleştirebilir miyiz bu konuyu?
Normal eah nasilsa öyle. Çünkü açıktan atanacaksiniz eahye atanacaksiniz devlet memuru olarak. Sonra üniversiteye geçici görevlendirmeniz yapılacak. Sb adina TF yi eahye ataniyormussunuz gibi dusunun
JimmyF_Mcnulty yazdı:
Normal eah nasilsa öyle. Çünkü açıktan atanacaksiniz eahye atanacaksiniz devlet memuru olarak. Sonra üniversiteye geçici görevlendirmeniz yapılacak. Sb adina TF yi eahye ataniyormussunuz gibi dusunun
ben de hep öyle düşünüyordum da ilk mesaj çok kafamı karıştırdı. sanki tercih yaparken cezanın bitmesi gerekiyormuş gibi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
watashiwacandy yazdı:
JimmyF_Mcnulty yazdı:
ben de hep öyle düşünüyordum da ilk mesaj çok kafamı karıştırdı. sanki tercih yaparken cezanın bitmesi gerekiyormuş gibi
Öyle bir şey yok kafanızı karıştırmayın lütfen.
JimmyF_Mcnulty yazdı:
watashiwacandy yazdı:
JimmyF_Mcnulty yazdı: Normal eah nasilsa öyle. Çünkü açıktan atanacaksiniz eahye atanacaksiniz devlet memuru olarak. Sonra üniversiteye geçici görevlendirmeniz yapılacak. Sb adina TF yi eahye ataniyormussunuz gibi dusunun
teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
watashiwacandy yazdı:
JimmyF_Mcnulty yazdı:
watashiwacandy yazdı: ben de hep öyle düşünüyordum da ilk mesaj çok kafamı karıştırdı. sanki tercih yaparken cezanın bitmesi gerekiyormuş gibi
teşekkür ederim.
Rica edrim.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13