Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Kullanıcı avatarı
watashiwacandy yazdı:
adriamisinn yazdı:
watashiwacandy yazdı: ama onun için cezanızın bitmesi şartı var.
sözleşmeden istifa edince cezası 4 yıl sözleşmeli olamama.başka cezası yok ki.657den istifa edilmiş olmuyo yani.
ben de onu diyorum işte memuriyetten ayrılmadığınız için yazabilirsiniz. ama siz 657ye bağlı değilsek dediğiniz için cezanız dolmalı dedim.
bu arada ben bilir kişi gibi oldum ama benden daha iyi bilenler daha doğru bilgiler verirler umarım :(
yok ben sunu demek istedim.sözleşmeden 657ye gecmeden istifa edince durumumuz ne oluyor? bildiğim kadarıyla cezalı olmuyoruz ve hatta ilk atamaya basvurup katılabiliyoruz.
adriamisinn yazdı:
watashiwacandy yazdı:
adriamisinn yazdı: sözleşmeden istifa edince cezası 4 yıl sözleşmeli olamama.başka cezası yok ki.657den istifa edilmiş olmuyo yani.
ben de onu diyorum işte memuriyetten ayrılmadığınız için yazabilirsiniz. ama siz 657ye bağlı değilsek dediğiniz için cezanız dolmalı dedim.
bu arada ben bilir kişi gibi oldum ama benden daha iyi bilenler daha doğru bilgiler verirler umarım :(
yok ben sunu demek istedim.sözleşmeden 657ye gecmeden istifa edince durumumuz ne oluyor? bildiğim kadarıyla cezalı olmuyoruz ve hatta ilk atamaya basvurup katılabiliyoruz.
evet ben de öyle biliyorum. ilk cevabımda da o yüzden yazabiliyorsunuz dedim ama sonra siz soruyu zorlaştırdınız :) şimdi anlaşmışızdır umarım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
watashiwacandy yazdı:
adriamisinn yazdı:
watashiwacandy yazdı: ben de onu diyorum işte memuriyetten ayrılmadığınız için yazabilirsiniz. ama siz 657ye bağlı değilsek dediğiniz için cezanız dolmalı dedim.
evet ben de öyle biliyorum. ilk cevabımda da o yüzden yazabiliyorsunuz dedim ama sonra siz soruyu zorlaştırdınız :) şimdi anlaşmışızdır umarım.
kusura bakmayın her kafadan bi ses çıkıyor bu konuda.
Kullanıcı avatarı
dremm06 yazdı:
dr_demirci yazdı:
apalapucia yazdı: Kesin mi hocam bu. Bi arkadaş yazmış bugün diyor ki bu bi efsane. Milleti böyle korkutuyorlar. Hizmet olarak da ödeyebilirsiniz falan diyorlar.
imzalanan senette yazan yaptırımlar uygulanır. bunların arasında hizmette var tazminatta
hocam belki biraz garip bir soru olacak ama kişi eğitim süresi içerisinde vefat ederse ya da devam edemeyeceği ağır bir hastalığa yakalanırsa bu durumda senetlerin akıbeti ne olacak kefillere mi ödetirler yoksa senetler direkt düşer mi. çok yüksek bir meblağa imza atılıyor ve dünyanın binbir türlü hali var :( hani bizimle ilgili bir konuda bir de kefillere sıkıntı mı olacağız :( cevaplarsanız çok memnun olurum...
bu sorunun cevabını bilmiyorum
dr_demirci yazdı:
dremm06 yazdı:
dr_demirci yazdı: imzalanan senette yazan yaptırımlar uygulanır. bunların arasında hizmette var
hocam belki biraz garip bir soru olacak ama kişi eğitim süresi içerisinde vefat ederse ya da devam edemeyeceği ağır bir

hastalığa yakalanırsa bu durumda senetlerin akıbeti ne olacak kefillere mi ödetirler yoksa senetler direkt düşer mi. çok yüksek bir meblağa imza atılıyor ve dünyanın binbir türlü hali var :( hani bizimle ilgili bir konuda bir de kefillere sıkıntı mı olacağız :( cevaplarsanız çok memnun olurum...
bu sorunun cevabını bilmiyorum
peki tekrar Şb kadrosu kazanırsak yine tazminatı odermiyiz
LelouchLamperouge yazdı:istifa ceza suresi tamamlanması tercih donemini mi yerlestirme donemini mi kapsamaktadır? bu konuyu anlamadım. mesela benim cezam 1 haziran da dolacak eğer yerlestirme sonucu 29 mayısta acıklansa ben yazamayacak mıyım ?
ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum.. istifa ettiğim kurumdan resmi olarak ayrılışım 4 ocak 2016; malum 10 nisan 2016'da sınava girdim. bu durumda eah veya sağlık bakanlığına bağlı üni kadrosu tercih ederken herhangi bir problemle karşılaşır mıyım? (eah veya sağlık bakanlığına bağlı üni kadrosu tercihinde istenen koşulların aynı olduğu kanısına vardım; yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
ahsaena yazdı:
LelouchLamperouge yazdı:istifa ceza suresi tamamlanması tercih donemini mi yerlestirme donemini mi kapsamaktadır? bu konuyu anlamadım. mesela benim cezam 1 haziran da dolacak eğer yerlestirme sonucu 29 mayısta acıklansa ben yazamayacak mıyım ?
ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum.. istifa ettiğim kurumdan resmi olarak ayrılışım 4 ocak 2016; malum 10 nisan 2016'da sınava girdim. bu durumda eah veya sağlık bakanlığına bağlı üni kadrosu tercih ederken herhangi bir problemle karşılaşır mıyım? (eah veya sağlık bakanlığına bağlı üni kadrosu tercihinde istenen koşulların aynı olduğu kanısına vardım; yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.)
hocam eah ile sağlık bakanlığına ait universite kadrosu aynı degil diye anladım ben. eah icin sınav tarihinden 3 ay once ilisgi kesmek vardı.ona gore istifa ettim. ama bu sağlık bakanlığı mevzuunda cezanı tmaamlamıs olmak diyor. acaba aynı yere mi varıyor. yani kazanıyorsun ama bir muddet baslamıyorsun gibi olabilir belki
Kullanıcı avatarı

#3543018  gönderen kopekaltindatavsan
 05.05.2016 - 20:37:46
Başlığın ilk mesajından o anlam çıkıyor. Yetkili bi abi netleştirse keşke.

Re:

#3545312  gönderen hursidihazel
 07.05.2016 - 22:27:30
Mustafi olunca yani hic baslamadik 1 yil tamamlamamissak yazamiyoruz dimi sb adina kontenjanlari ve uni hastanesini ya da yazip belli zaman sora mi baslayabiliyoruz

Re:

#3549216  gönderen drhis1991
 11.05.2016 - 11:08:33
eylül tusunda ek yerleştirme ile eah kazandım.Ailevi sebeplerden başlangıç yapmadım ve de atamanın iptali için dilekçe verdim ama henüz iptal olmadı.Nisan tusunda eah veya sb kadrosu yazsam sıkıntı olur mu sizce?

Re:

#3549236  gönderen drmefese
 11.05.2016 - 11:40:44
usülüne uygun olmadan 4924 sözleşmeden direk istifa ettiğimizde herhangi bir yazamama cezası uygulanmamakta doğru biliyor muyum?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3549271  gönderen xekinx21
 11.05.2016 - 12:14:22
eylül 2015 tusuyla bir fakülteye yerleştim ama kayıt yaptıramadım bu nisanda egitim araştırma ve saglık bakanlığı kadrosu yazabiliyomuyum ya da nerden bilgi edinebilirim bilen biri cevap verebilirmi
Kullanıcı avatarı

Re:

#3549283  gönderen sweetpearl
 11.05.2016 - 12:34:53
Benim cezam dolmadı😢😢yazamıyorum😢

Re:

#3549416  gönderen drhis1991
 11.05.2016 - 14:26:12
güncel
  • 1
  • 8
  • 9