Pazartesi , Kasım 18 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

#3537634  gönderen watashiwacandy
 01.05.2016 - 11:49:54
kopekaltindatavsan yazdı:Ben 4 Ocak'ta ayrılış yaptım. Yani sınav tarihinden 3 aydan önce. Burda yazılana göre o zaman sb adına üni yazamıyorum ama eah yazabiliyorum doğru mu anladım bunu mantığı ne?
yazabiliyorsunuz ikisinin durumu aynı.
Kullanıcı avatarı

#3537660  gönderen kopekaltindatavsan
 01.05.2016 - 12:22:00
watashiwacandy yazdı:
kopekaltindatavsan yazdı:Ben 4 Ocak'ta ayrılış yaptım. Yani sınav tarihinden 3 aydan önce. Burda yazılana göre o zaman sb adına üni yazamıyorum ama eah yazabiliyorum doğru mu anladım bunu mantığı ne?
Ben de öyle bildiğim için istifa etmiştim ama bu sayfadaki yetkili abinin açıklamasından farklı bir anlam çıkıyor. Siz kesin emin misiniz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3537720  gönderen watashiwacandy
 01.05.2016 - 13:33:31
kopekaltindatavsan yazdı:
watashiwacandy yazdı:
Ben de öyle bildiğim için istifa etmiştim ama bu sayfadaki yetkili abinin açıklamasından farklı bir anlam çıkıyor. Siz kesin emin misiniz?
hangi mesaj bahsettiğiniz? ilk mesaj mı?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3537728  gönderen kopekaltindatavsan
 01.05.2016 - 13:35:50
watashiwacandy yazdı:
watashiwacandy yazdı: yazabiliyorsunuz ikisinin durumu aynı.
Evet o cezanın bitmiş olma şartından bahsedilmiş.

#3537730  gönderen watashiwacandy
 01.05.2016 - 13:37:00
watashiwacandy yazdı:
kopekaltindatavsan yazdı: Ben de öyle bildiğim için istifa etmiştim ama bu sayfadaki yetkili abinin açıklamasından farklı bir anlam çıkıyor. Siz kesin emin misiniz?
tamam işte 4 temmuzda cezanız bittiğinde başlayabileceksiniz.
Kullanıcı avatarı

#3537737  gönderen kopekaltindatavsan
 01.05.2016 - 13:41:22
watashiwacandy yazdı:
watashiwacandy yazdı: hangi mesaj bahsettiğiniz? ilk mesaj mı?
Kimler tercih edebilir sorusuna cevap olarak cezanın bitmiş olma şartı deyince tercih etmek için cezanın bitme şartı diye düşündüm.
Kullanıcı avatarı
watashiwacandy yazdı:
adriamisinn yazdı:
IssIzadam yazdı: +1
+1
memuriyetten istifa edilmediği takdirde eah ve sağlık bak. kadrosu yazmaya engel yok diye biliyorum.
sözleşmeden usulsuz istifa ettiğimizde yani 657ye gecmeden istifa ettiğimizde tam olarak hangi kategoride oluyoruz?657ye bağlı değilsek neyiz o durumda?

anladığım kadarıyla sağlık bakanlığı adına tıp fakültesi yazabilmek için 657de olma şartı yok artık.

bu durumda ben de yazılır diye düşünüyorum ama emin değilim.
adriamisinn yazdı:
watashiwacandy yazdı:
adriamisinn yazdı: +1
memuriyetten istifa edilmediği takdirde eah ve sağlık bak. kadrosu yazmaya engel yok diye biliyorum.
sözleşmeden usulsuz istifa ettiğimizde yani 657ye gecmeden istifa ettiğimizde tam olarak hangi kategoride oluyoruz?657ye bağlı değilsek neyiz o durumda?

anladığım kadarıyla sağlık bakanlığı adına tıp fakültesi yazabilmek için 657de olma şartı yok artık.

ama onun için cezanızın bitmesi şartı var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3537760  gönderen watashiwacandy
 01.05.2016 - 13:59:19
watashiwacandy yazdı:
kopekaltindatavsan yazdı: Evet o cezanın bitmiş olma şartından bahsedilmiş.
Kimler tercih edebilir sorusuna cevap olarak cezanın bitmiş olma şartı deyince tercih etmek için cezanın bitme şartı diye düşündüm.
yok işte o yüzden sınavdan 3 ay önce ayrılmış olmak gerekiyor :)
Kullanıcı avatarı
watashiwacandy yazdı:
adriamisinn yazdı:
watashiwacandy yazdı: memuriyetten istifa edilmediği takdirde eah ve sağlık bak. kadrosu yazmaya engel yok diye biliyorum.

sözleşmeden istifa edince cezası 4 yıl sözleşmeli olamama.başka cezası yok ki.657den istifa edilmiş olmuyo yani.
adriamisinn yazdı:
watashiwacandy yazdı:
adriamisinn yazdı: sözleşmeden usulsuz istifa ettiğimizde yani 657ye gecmeden istifa ettiğimizde tam olarak hangi kategoride oluyoruz?657ye bağlı değilsek neyiz o durumda?

sözleşmeden istifa edince cezası 4 yıl sözleşmeli olamama.başka cezası yok ki.657den istifa edilmiş olmuyo yani.
ben de onu diyorum işte memuriyetten ayrılmadığınız için yazabilirsiniz. ama siz 657ye bağlı değilsek dediğiniz için cezanız dolmalı dedim.
bu arada ben bilir kişi gibi oldum ama benden daha iyi bilenler daha doğru bilgiler verirler umarım :(
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13