Salı , Ağustos 20 2019
Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 467
  • 468
  • 469
  • 470
  • 471

Re: İSTİFA ve MÜSTAFİLİK HAKKINDA HERŞEY

#4298553  gönderen yalcinyerhan
 17.08.2019 - 22:27:07
Merhaba! Demirci hocam çalıştığım aile hekimliğinden usulsuz istifa edip asistanlığa başladım asistanlıktan feragat etmek istiyorum ama memleketim alt hizmet grubunda 5A da feragatte c ve D ye dönebiliniyormuş üst grup 1-2-3-4 C veya D den memleketim olan 5A ya tekrar tayinle dönme durumum nedir bir süre durumu var mı acaba çok teşekkür ederim (dhy mi tamamladım hocam)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4298588  gönderen dr_demirci
 17.08.2019 - 23:09:17
shesaid yazdı:
12.08.2019 - 21:21:34
dr_demirci yazdı:
09.08.2019 - 10:29:13
shesaid yazdı:
09.08.2019 - 01:03:17

Hocam bu surecte saglik bakanligi ile gorustum ve bana soylenen sey su; eger asistanliktan feragat etmis olsaydiniz eski yerinize donerdiniz fakat direkt istifa ettiginiz icin universite bildirdiginde sizi ilk dhy kurasina sokacagiz dediler
Dhy ye girmemek icin ne yapabilirim dedigimde universite ile gorusun ancak onlar bildirmezse atamaniz yapilmaz dediler.

Sizin dediginiz ile bu bilgi celisiyor hocam aklim cok karisti ve mevzuatlari okuyorum ve net bir sey bulamadim belki ben net yorumlayamiyorum kusura bakmayin
atama ve yer değiştirme yönetmeliğini okuyun. orada açıkça yazıyor.

hocam bahsettiğiniz ibare kurumlar arası naklen atama başlığı altında yazan aşağıdaki madde diye düşünüyorum;
(4) Tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi mevzuatına göre diğer kamu kurum ve kuruluşlarında uzmanlık veya yan dal uzmanlık eğitimi yapmakta iken eğitimlerini tamamlamadan diş tabibi, tabip veya uzman tabip olarak atanmak isteyenler talepleri ve kurumlarının muvafakatı hâlinde D ve C hizmet grubu illerine tercihlerine göre atanırlar. Devlet hizmeti yükümlüsü olanlar; eski görev yerine, eski görev yerinde boş yer bulunmaması hâlinde eski görev ilinde münhal bir kadroya, eski görev yeri bulunmayanlar ise tercihleri alınarak ilk Devlet hizmeti yükümlülüğü kurasıyla atanırlar.

bu ifadede kurumlarının muvakkati halinde dedikten sonra dhy olanlar eski yerine diyor. bu da asistanlıktan feragat etme olayı için geçerli diye düşünüyorum.
direkt istifa edenleri içeren bi madde yok malesef. sağlık bakanlığındaki memur da siz isteseniz de istemezsenizde yeni dhy ye atanacaksınız dedi.

sorularım;
1.İstifamı verdim, bundan sonraki süreçte eski yerime dönersem bunu nerden nasıl takip edebilirim? Atandığım bana haber verilecek mi?
2.Beni yeni dhy kurasına alırlarsa buna itiraz edebilir miyim? ve nasıl yapabilirim?
kura listesine konulursa dilekçe ile itiraz edebilirsiniz. atama olursa tebliğ ederler
Kullanıcı avatarı

#4298591  gönderen dr_demirci
 17.08.2019 - 23:10:43
ayset yazdı:
17.08.2019 - 19:19:33
Demirci hocam verdiğimiz bilgiler ve emekler için çok teşekkürler.
Ben şuan kadromun olduğu aynı ilçe sağlık bünyesinde aile hekimi olarak çalışmaktayım. Hem memuriyetten hem de aile hekimliğinden usülsüz istifa dilekçemi verdim ve işe devam etmedim. Benim en az 2-3 yıl tekrar memuriyete dönme planım yok ama ilçe sağlıktaki görevliler çkysye düşmediğim için bir daha memur olamazsın görev yerinize geçmeniz gerekiyor demekteler. Böyle bir durum var mıdır? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
öyle bir şey yok
Kullanıcı avatarı

#4298592  gönderen dr_demirci
 17.08.2019 - 23:11:40
yalcinyerhan yazdı:
Merhaba! Demirci hocam çalıştığım aile hekimliğinden usulsuz istifa edip asistanlığa başladım asistanlıktan feragat etmek istiyorum ama memleketim alt hizmet grubunda 5A da feragatte c ve D ye dönebiliniyormuş üst grup 1-2-3-4 C veya D den memleketim olan 5A ya tekrar tayinle dönme durumum nedir bir süre durumu var mı acaba çok teşekkür ederim (dhy mi tamamladım hocam)
ancak kurum içi atama ile olur

#4298604  gönderen yalcinyerhan
 17.08.2019 - 23:51:50
dr_demirci yazdı:
yalcinyerhan yazdı:
Hocam gittiğimiz yerde kurum içine başvurmak için belli bir süre geçirmek gerekecekmi
Hocam memleketimdeki ünv de asistanım eski görev yerimde memleketti ama şimdi 5A olmuş memleket eski yerime nasıl dönebilirim feragat ile
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4298670  gönderen Dr_fb03
 18.08.2019 - 10:29:09
yalcinyerhan yazdı:
17.08.2019 - 23:51:50
dr_demirci yazdı:
yalcinyerhan yazdı:
Hocam gittiğimiz yerde kurum içine başvurmak için belli bir süre geçirmek gerekecekmi
Hocam memleketimdeki ünv de asistanım eski görev yerimde memleketti ama şimdi 5A olmuş memleket eski yerime nasıl dönebilirim feragat ile
Herhangi bir mazeret yoksa en az iki yıl çalışmanız gerekiyor. Ayrıca kurum içi atamada istediğiniz yer açılması lazım.

#4298999  gönderen verumontanum
 19.08.2019 - 10:04:05
demirci hocam merhabalar
Benim bir sorum olacaktı. Önceden cevap verdiniz mi bilmiyorum baktım ama bulamadım kusura bakmayin. Mecburi hizmetimi bitirdikten sonra TUS ile EAH kazandım. Asistanlığımın 1,5 yılı dolmak üzere ve istifayı düşünüyorum. Ama borç harç yüzünden pratisyen olarak da devam etmem gerekiyor. Sorum şu EAH'tan istifa edersem direkt olarak beklemeden pratisyen olarak devam edebiliyor muyum? 2. Sorum da eski görev yerime geri mı dönüyorum yoksa kuraya mı giriyorum?

#4299087  gönderen seher11
 19.08.2019 - 14:45:53
Sayın demirci hocam gecen sene 82. DHY kurasına katılıp 3 Kasım da tebligatım gelmişti. Devlet memuriyetine hiç başlamadım. Bu sene tekrar katılmak istiyorum. Kasımdaki atamaya katılmamda bir engel var mı? Kuraya tekrar başvurmam için ceza süresi bittikten sonra mı dilekçe gönderebiliyoruz acaba?
Kullanıcı avatarı

#4299188  gönderen Mio
 19.08.2019 - 20:16:30
Acil olarak cevaba ihtiyacım var. Yökten usülsüz istifa düşünüyorum. Yarın ve devamında işe gitmesem 10 gün mazeretsiz işe gitmeyişle istifa etmiş olucam sanırım. Geri ödemem gereken maaşı ödeme olayı nasıl oluyor? Daha önce yazıldıysa göremedim, bilen varsa bilgilendirebilir mi?
  • 1
  • 467
  • 468
  • 469
  • 470
  • 471