Perşembe , Haziran 20 2019
Tip egitimiyle ilgili tum yazilarinizi burada paylasabilirsiniz...
Merhaba abilerim ablalarım geçen sene dönem 1 idim ve geçmeyi düşünüyordum,sene sonuna doğru biraz sevmeye başladığımı düşündüm ama final büt çalışma dönemi derken ilk 2 blok notlarım düşük olduğundan geçemedim.Yazın Odtü ye yatay geçiş başvurusunda bulunmuştum kabul edilmişim ama istersem gitmeyebiliyorum.1 senedir enine boyuna araştırıyorum işin içinden çıkamadım.Mühendislik fizik matla ilgili olacağı için beni mutlu eder diye düşünüyorum.Yabancı dilim de iyi.Biyolojiyi sevmiyorum.Ama üniversite sonrası işsizlik veya düşük maaşlar beni korkutuyor şuan için.Detaylıca araştırdım ama işin içinden çıkamadım dediğim gibi ne derseniz odtü ye geçmekle ilgili? 6 yıl sonra meslek daha kötüye gidermi?
Kullanıcı avatarı

#3995466  gönderen takotsubo
 26.09.2017 - 17:17:08
nasil oluyor bu yatay gecis? tekrar universite sinavina girmeden eski puanla baska bolum tercih edilebiliyor mu? soruna gelince sevmediysen direkt gec derim. 5-6 yil sonra tip mezunlarinin ne olacaginin da cok garantisi yok gidisata gore.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3995471  gönderen Westfaliaa
 26.09.2017 - 17:22:16
takotsubo yazdı:nasil oluyor bu yatay gecis? tekrar universite sinavina girmeden eski puanla baska bolum tercih edilebiliyor mu? soruna gelince sevmediysen direkt gec derim. 5-6 yil sonra tip mezunlarinin ne olacaginin da cok garantisi yok gidisata gore.

aynen aynı puanınla istediğin yere geçebiliyorsun öyle bir imkan sunmuşlar.

#3995486  gönderen Glenoid
 26.09.2017 - 17:43:58
Kesinlikle geç. 3 ay önce tıp mezunu olduk. Son 3 yıldır değişmeyen muhabbetimiz "keşke şansımız varken geçseydik". O gördüğün işsiz mühendisler nerelerden mezun olmuşlar iyi bak. Odtülüler arasında işsizlik/düşük maaş oranını düşün, tüm mühendisleri değil. Doktor nerden çıkarsa çıksın aynı kabul ediliyor sonuçta ama onlarda öyle değil. Tıpta her sınıf geçtiğinde daha iyi olacak gibi geliyor ama hep daha kötüsü olacak, şimdiye kadar sevmediysen bundan sonra imkansız. İntörn olunca nefret edeceksin ama bitince intörnlüğü bile arayacaksın :) hep daha kötüye... daha mesleğin giderek kötüleşen şartlarından bahsetmiyorum bile.

Re:

#3995520  gönderen drjkr
 26.09.2017 - 19:02:55
Öncelikle hangi tıp fakültesindesin ve odtü'de hangi bölüme geçeceksin. Bunları belirtirsen yardımcı olabiliriz.
Kullanıcı avatarı
Westfaliaa yazdı:Merhaba abilerim ablalarım geçen sene dönem 1 idim ve geçmeyi düşünüyordum,sene sonuna doğru biraz sevmeye başladığımı düşündüm ama final büt çalışma dönemi derken ilk 2 blok notlarım düşük olduğundan geçemedim.Yazın Odtü ye yatay geçiş başvurusunda bulunmuştum kabul edilmişim ama istersem gitmeyebiliyorum.1 senedir enine boyuna araştırıyorum işin içinden çıkamadım.Mühendislik fizik matla ilgili olacağı için beni mutlu eder diye düşünüyorum.Yabancı dilim de iyi.Biyolojiyi sevmiyorum.Ama üniversite sonrası işsizlik veya düşük maaşlar beni korkutuyor şuan için.Detaylıca araştırdım ama işin içinden çıkamadım dediğim gibi ne derseniz odtü ye geçmekle ilgili? 6 yıl sonra meslek daha kötüye gidermi?
Kesinlikle geç, ileride çok pişman olacaksın... Bizim gidişimiz gidiş değil ama sen Odtü'den sonra insan gibi yaşayabilirsin. Bizim gibi üç kuruş paraya ordan oraya savrulup eşek gibi çalışıp üstüne bir de köpek muamelesi görmezsin.