Çarşamba , Ağustos 21 2019
Tip egitimiyle ilgili tum yazilarinizi burada paylasabilirsiniz...

OMÜ Tıp ve Samsun Hk.

#3944464  gönderen SalimAydogdu
 13.07.2017 - 22:26:28
Merhabalar,
8.6k gibi bir sıralama yaptım. Hayalim olan Osmangazi Üniversitesini kazanamadım ve araştırdığım üniversiteler arasında OMÜ en öne çıkanı.
Şu an Uşak'ta yaşıyorum ve OMÜ tıp yazarsam ailemle birlikte Samsun'a gideceğim.
OMÜ tıp sizin göre nasıl ? Eğitim gören kişiler memnunlar mı ?
PDÖ sistemini de araştırdım, OMÜ'de bu sistem düzgün bir şekilde uygulanıyor mu , dezavantajları nelerdir ?
Samsun nasıl bir şehir (Uşak'tan gideceğim için beni kesinlikle tatmin edecek :) ) ?
OMÜ yazma ama o sıralamaya ... üniversitesini yaz diyebileceğiniz üniversiteler var mı ?
Cevaplarınız benim için çok değerli.
// Eğer konu yanlış yerde ise kilitlemek yerine taşırsanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı

Re: OMÜ Tıp ve Samsun Hk.

#3944571  gönderen aoera
 14.07.2017 - 01:43:28
selam dostum öncelikle samsun güzel şehir. devamlı gelişen bi şehir.pdö kısmına hiç aklına takma bi zorluğu yok. artısı da kişisine hazırlanmasına göre değişir :D sınav barajı 70 dir. biçok yere göre yüksekti 3-4 sene önce. intörnlüğü ağırdır çalıştırılsın geç tus çalış demezler :) zaten onu yapan az yer var. yani iyi bi tercih olur sana. 8.6 bine daha iyisi ne gelir pek bilmiyorum benim zamanımda 4-5 bin girebiliyodu. o sırlamada rahat girebiliyosan o da güzel :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3944600  gönderen mdack
 14.07.2017 - 02:53:52
Diş hekimliği düşünmez misin ? Varsa osman gazi tutarsa izmir bursa falan.

Soruya soruyla cevap oldu kusura bakma.

#3944610  gönderen hhayalperastt
 14.07.2017 - 03:32:38
OMÜ TIP EĞİTİM OLARAK İYİ Bİ YERDİR PDÖ LER EĞLENCELİ GEÇER ZORLUĞU YOKTUR PERİFERDE TEŞHİS TEDAVİ İÇİN KATKI SAĞLAR UYGULAMALARA YÖNELİK ÇOK SAYIDA PRATİK DERSİ VARDIR NEREDEYSE HER ŞEYİ GÖSTRİRLER BARAJI SÖYLENDİĞİ GİBİ GENELE GÖRE YÜKSEKTİR 3 VE 4. SINIFLARI BİRAZ YORUCU GEÇER AMA GENEL ANLAMDA BÜYÜK ÜNİLERDEN SONRA YAZILABİLECEK EĞİTİMİ GÜZEL YERLENDENDİR ŞEHİR İSE PERİFERE DÜŞÜNCE KIYMETİ BİLİNEN GÜZEL ORTA ÖLÇEKLİ İMKANLARI YETERLİ VE NİSPETEN UCUZ Bİ ŞEHİRDİR ÖĞRENCİ ŞEHRİDR ŞİMDİDEN TERCİHLERİNİZ HAYIRLI OLSUN
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3945348  gönderen SalimAydogdu
 15.07.2017 - 21:48:29
mdack yazdı:Diş hekimliği düşünmez misin ? Varsa osman gazi tutarsa izmir bursa falan.

Soruya soruyla cevap oldu kusura bakma.
En yüksek diş hekimliği olan Hacettepe Diş 12k gibi bir sıralamayla alıyor, yani tüm diş fakültelerine sıralamam yetiyor ama dış fakültesini şu ana kadar hiç düşünmedim.

Tek arada kaldığım konu Samsun Tıp mı Kayseri Tıp mı diye oldu sanırsam şehir faktörünü de göz önüne alarak Samsun Tıp yazacağım.
Kullanıcı avatarı

#3945387  gönderen dejinasal
 16.07.2017 - 00:03:36
Bende samsun mevzunyum iyiki orda okumusum hem kaliteli egitim hem sehir guzel yapmak isteyipte yapamayacagin bir aktivite yok gibi bise. Sehir ucuz ogrenciyken deniz 1 dakka mesafedeki 3 arti 1 eve 500lira kira veriodum.... pdö sistemi super millet aksama kadar derslerde uyuyacagina pazartesi cuma e3 4 saatte okuldaki isin biter gider ostedigin saatte istedigin kadar dersini calisirsin. Gordugum kadariyla egitimi cogu yerden iyi ortalamnin ustunde biryer