Perşembe , Haziran 20 2019
Tip egitimiyle ilgili tum yazilarinizi burada paylasabilirsiniz...

Tıp kazanmak

#3928824  gönderen intornolacakdoktor
 26.06.2017 - 14:42:20
Merhabalar ben bu sene üniversite sinavina girdim ve puanım çoğu tıp fakültesine tutacak gibi duruyor. 2 senedir tıp okumak için derslerime çalıştım ve tıp için cabaladim ancak çoğu insanların da dedigi gibi yakinimdaki kişiler de tıp okumanın zor oldugunu söylüyor, günde minimum 6 saat ders çalışmak gerektiğini söylüyor. Ben üniversitede hem eglenip hem de tıp okumayı düşünmüştüm ama insanlar oyle diyince bazen tıp okumaktan vazgeciyorum. Tıp okuyan veya okumakta olan abilerim ablalarim üniversitede gunleriniz nasıl geçiyor, arkadaşlarınızla eglenebiliyor musunuz bana yardımci olur musunuz :D

Re: Tıp kazanmak

#3928829  gönderen doktoromer06
 26.06.2017 - 14:49:14
Hocam istedigin bölüm ise affetme yaz hem okursun hem eglenirsin.hem calismak hem eglenmek sana kalmis bi durum.diger bolumlere gore dersler sıkıdir bazen bunalim da olur ama tipi istiyorsan affetme.bazilar derki turkiyede tip okunmaz doktorluk yapilmaz evet hak veriyorum cogu zaman ama istedigin bölüm ise okunur.hayirlisi ola.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3928844  gönderen intornolacakdoktor
 26.06.2017 - 15:10:26
İstediğim bölüm ama kafamı dersten kaldiramayacagim diye supheliyim biraz. Tabii ki her gün eğlenmek de olmaz ama arada da insanın başını dersten kaldırması gerek :) yorumunuz için teşekkürler
Kullanıcı avatarı

#3928853  gönderen tabibehanim
 26.06.2017 - 15:19:32
Kafani dersten kaldirirsin ama yine de yazma bence.diyecekler.
Bence de yazma tabii ama onlarin demesi daha makbul

Re:

#3928890  gönderen intornolacakdoktor
 26.06.2017 - 16:33:18
İroni mi vardı orda anlayamadım tam ama insanların demesi umrumda değil sadece tıp okuyanlarin ders dışındaki yaşamını merak ediyorum :D

Re:

#3928991  gönderen AhmetU
 26.06.2017 - 19:55:26
Eğer derece yapmak gibi bir niyetin yoksa hem eğlenmek için hem de çalışmak için yeterince vaktin olur. İlk sene kolay olur pek sıkmana gerek kalmadan sınıfı geçebilirsin. 2. ve 3.sınıflar gerçekten zordur ama sınava 2 hafta kala tam performans bir çalışmayla geçecek notlar alırsın. Tabi dersleri gidip dinlediğini varsayıyorum. 4. Ve 5. sınıf geçmesi nisbeten daha kolay ama çok daha yoğundur. Bu sınıflarda özellikle de 5 te tus dersleri de başlayacağı için pek fazla sosyal hayatın olmaz. Ama bunun eksikliğini çekmezsin çünkü zaten bütün bunları yıllardır beraber olduğun sınıf arkadaşlarınla yapıyor olursun. 6. sınıf ciddi manada hiçbir şeye vaktin olmayan yıldır. Şayet olursa o vakitte de tusa çalışman gerekir. Sana önerim ilk 3 yılın tadını çıkar. Yapmak istediğin zaman alacak şeyleri bu yıllarda yapmaya çalış. Sonrasında pek fırsatın olmayabilir.

#3929007  gönderen Drtus49
 26.06.2017 - 20:27:03
intornolacakdoktor yazdı:Merhabalar ben bu sene üniversite sinavina girdim ve puanım çoğu tıp fakültesine tutacak gibi duruyor. 2 senedir tıp okumak için derslerime çalıştım ve tıp için cabaladim ancak çoğu insanların da dedigi gibi yakinimdaki kişiler de tıp okumanın zor oldugunu söylüyor, günde minimum 6 saat ders çalışmak gerektiğini söylüyor. Ben üniversitede hem eglenip hem de tıp okumayı düşünmüştüm ama insanlar oyle diyince bazen tıp okumaktan vazgeciyorum. Tıp okuyan veya okumakta olan abilerim ablalarim üniversitede gunleriniz nasıl geçiyor, arkadaşlarınızla eglenebiliyor musunuz bana yardımci olur musunuz :D
Öncesi sonrası mutlu gün yoktu..Çalışırkende meslek hayatında mutlu değilsin..Ki sen mezun olana kadar kat ve kat daha kötü olacak
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3929114  gönderen nefron35
 26.06.2017 - 22:47:12
Vakit istersen bulursun gittiğin okula da bağlı tabii biraz..Ama okurken gezmeye vakit bulsan da çalışmaya başladığında vakit bulamayacak durumda olabilirsin (seçtiğin bölüme bağlı olarak).Okul bir şekilde bitiyor bence ilerisini düşün asıl
Kullanıcı avatarı

#3929191  gönderen naomiwatts
 27.06.2017 - 00:08:08
Girebilecek kadar puan yaptıysan, girdikten sonrası çok da zor gelmeyecektir, gözünü çok fazla korkutmasınlar. Fakülteyi bitirmek de hiç zor değil, sadece önceki sınavların sorularına baksan bile sınıf ve staj geçebiliyorsun. TUS için ciddi çalışmak gerekiyor, ona da alışırsın. Uzun lafın kısası, istiyorsan yaz
Kullanıcı avatarı

#3959734  gönderen emreuldag
 04.08.2017 - 20:10:14
Doktorluk hayalimdi ve kazandım. İçimde en ufak bir şüphe veya pişmanlık yok. Şu an sadece ÖSYM nin gideceğim üniversiteyi açıklamasını ve hazırlığımı yapmayı bekliyorum.

Eğer sende benim gibi hayalin bu meslekse, ideallerin varsa asla pişman olacağını düşünmüyorum. Gerçi benimde herhangi bir deneyimim yok ama tahminim bu yönde :D