Perşembe , Haziran 27 2019
Tip egitimiyle ilgili tum yazilarinizi burada paylasabilirsiniz...

Azerbaycan'da tıp okumak!!!

#3921556  gönderen idiyopatik250
 20.06.2017 - 01:35:11
kardeşim lys de istediği başarıyı elde edemedi ve tıp okumak istiyor.aranızda azerbaycan tıpta okuyan,okumuş olan varsa olumlu/olumsuz yönleri konusunda beni bilgilendirebilir mi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Azerbaycan'da tıp okumak!!!

#3921766  gönderen Drsanino
 20.06.2017 - 09:39:53
idiyopatik250 yazdı:kardeşim lys de istediği başarıyı elde edemedi ve tıp okumak istiyor.aranızda azerbaycan tıpta okuyan,okumuş olan varsa olumlu/olumsuz yönleri konusunda beni bilgilendirebilir mi?
Okuyan arkadaşlarım oldu veya hala okuyan ,ilk 3 sene temel bilimler olarak iyi bir eğitim alıyorlar fakat klinik eğitimleri berbat ,hastaya yaklaşım vs çok kötü.Belli bir süre sonra Türkiye'ye geçiş yapmazsa tıp eğitimi adına çok eksik kalacaktır ve tıp nosyonu tamamlanmamış olacaktır .
Azerbaycan'dan Türkiye'ye asistanlığa gelenler eğer Türkiye'de hiç tıp eğitimi almamışsa o kadar belli oluyor ki,bizlerin burada 4. Sınıfta öğrendiği çoğu şeyi orada 2 yıllık asistan bile bilmiyor diyebilirim . Benim bütün örneklerim ve duyduklarım malesef kötü bir klinik eğitim tecrübelerine dayanıyor .

#3921794  gönderen idiyopatik250
 20.06.2017 - 10:04:23
Drsanino yazdı:
idiyopatik250 yazdı:kardeşim lys de istediği başarıyı elde edemedi ve tıp okumak istiyor.aranızda azerbaycan tıpta okuyan,okumuş olan varsa olumlu/olumsuz yönleri konusunda beni bilgilendirebilir mi?
Okuyan arkadaşlarım oldu veya hala okuyan ,ilk 3 sene temel bilimler olarak iyi bir eğitim alıyorlar fakat klinik eğitimleri berbat ,hastaya yaklaşım vs çok kötü.Belli bir süre sonra Türkiye'ye geçiş yapmazsa tıp eğitimi adına çok eksik kalacaktır ve tıp nosyonu tamamlanmamış olacaktır .
Azerbaycan'dan Türkiye'ye asistanlığa gelenler eğer Türkiye'de hiç tıp eğitimi almamışsa o kadar belli oluyor ki,bizlerin burada 4. Sınıfta öğrendiği çoğu şeyi orada 2 yıllık asistan bile bilmiyor diyebilirim . Benim bütün örneklerim ve duyduklarım malesef kötü bir klinik eğitim tecrübelerine dayanıyor .
anladım... tam da merak ettiğim kısmı cevaplamışsınız :) peki türkiyeye geçişte sanırım bir sınav yapılıyor yanlış biliyorsam lütfen düzeltin. sınavın zorluk kısmı hakkında bir bilginiz var mı acaba?yani hekim olacaksa sırf ünvan için olmasındansa hiç olmaması daha doğru. klinik yeterlilik çok kıymetli.

#3921800  gönderen idiyopatik250
 20.06.2017 - 10:11:41
jednanamilion yazdı:yök ile anlaşması vardı ilk 3 yıl orada son 3 yıl türkiyede okunuyordu hala devam ediyormu bilmiyorum ona başvurursa iyi olur
aynen bu şekilde başvurmak istiyoruz. ama sanırım son 3 yıl türkiyeye her giden gelemiyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3921807  gönderen jednanamilion
 20.06.2017 - 10:19:58
idiyopatik250 yazdı:
jednanamilion yazdı:yök ile anlaşması vardı ilk 3 yıl orada son 3 yıl türkiyede okunuyordu hala devam ediyormu bilmiyorum ona başvurursa iyi olur
aynen bu şekilde başvurmak istiyoruz. ama sanırım son 3 yıl türkiyeye her giden gelemiyor
hocam sıralamanız o şekilde gelirse kazanmanız zor malesef..onların kontenjanları sanırsam 40 tane..ve mecbur türkiyeye dönüyorsun..erzurum, yıldırım beyazıd, konya meram, tekirdağ bu 4 tanesinden birisine veriyorlar kayıt olurken baştan belli oluyor tr de hangisinde devam edeceğin..
diğer şekliyle yani para verip 6 yıl okumayla alakalı bir bilgim yok zannedersem geçiş yaptırmazlar..

slm

#3921809  gönderen aerztinnn
 20.06.2017 - 10:23:22
geçiş yapamazda orda mezun olursa burda sts sınavına gırer yanı tusun sadece 2. aşamasına girip geçmesi lazımdır yoksa dıplomasına denklık falan alamaz dırek denklık falan hıkayelerınede ınanmayın

#3921811  gönderen idiyopatik250
 20.06.2017 - 10:25:00
jednanamilion yazdı:
idiyopatik250 yazdı:
hocam sıralamanız o şekilde gelirse kazanmanız zor malesef..onların kontenjanları sanırsam 40 tane..ve mecbur türkiyeye dönüyorsun..erzurum, yıldırım beyazıd, konya meram, tekirdağ bu 4 tanesinden birisine veriyorlar kayıt olurken baştan belli oluyor tr de hangisinde devam edeceğin..
diğer şekliyle yani para verip 6 yıl okumayla alakalı bir bilgim yok zannedersem geçiş yaptırmazlar..
hımmm anladım hocam bilgiler için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

#3921854  gönderen noctum
 20.06.2017 - 11:33:57
full azerbaycanda okuyacaksa okumasın. oradan gelenler ekg okumayı ac grafi bakmayı internken bize soruyordu utana sıkıla. hocaları bir tek ben bileyim mantığı ile bir şey öğretmek istememiş öyle demişti biri. üzücü.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3921860  gönderen idiyopatik250
 20.06.2017 - 11:47:27
noctum yazdı:full azerbaycanda okuyacaksa okumasın. oradan gelenler ekg okumayı ac grafi bakmayı internken bize soruyordu utana sıkıla. hocaları bir tek ben bileyim mantığı ile bir şey öğretmek istememiş öyle demişti biri. üzücü.
sonuç böyle oluyorsa okumaması daha iyi haklısınız

#3922032  gönderen sefilinternn
 20.06.2017 - 15:19:32
Hocam bisürü okuyan arkadaşım var şimdi hepsi sts ile uğraşıyor
Bitanesi oligüri ne demek bilmiyordu mezun olduğunda
Hepsini orda okuyacaksa kesinlikle hayır
Ama geçiş oluyor diye biliyorum şartları neler araştırın