Pazartesi , Ağustos 19 2019
Tip egitimiyle ilgili tum yazilarinizi burada paylasabilirsiniz...

Üniversitelerde tasarruf dönemi başlıyor

 #3798454  gönderen addictoftea
 27.01.2017 - 22:21:33
Maliye Bakanlığı tarafından üniversitelere gönderilen "Cari Harcamaların Kontrol Altında Tutulması" konulu yazı ile üniversitelerde bazı harcamalar durduruldu veya sınırlamalar getirildi.

Buna göre;

Yükseköğretim kurumlarında birden fazla birimi ilgilendiren mal ve hizmet alımları, harcama yetkiliği görevi harcama birimlerinin uhdesinde bırakılarak destek hizmetlerini yürüten birimler tarafından yapılacaktır.

Isıtma, soğutma ve aydınlatma amacıyla ihtiyaç duyulan enerjinin güneş, rüzgar ve jeotermal enerji gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından temin edilmesi istenmiştir.

Üniversitelerin eğitim-öğretim kalitesine, akademik gelişimine katkı olmayacak yurtiçi-yurtdışı geçici görevlendirmeler yapılmayacaktır. Yapılacak görevlendirmelerde ise görevlendirmenin süresi ve personel sayısı, görevin yapılmasının temin edecek makul süre ve sayıyla sınırlı tutulacaktır.

(29 Haziran 2016 tarihli "Akademisyenler Kongreye mi Gidiyor Yoksa Turistik Geziye mi ?" başlıklı haberimizde bu konuya dikkat çekmiştik.)

-Personelin katılacağı hizmetiçi eğitimler, seminerler ve konferanslarda üniversitelerin bulunduğu ilde, kurumun yada diğer kamu kurumlarının eğitim yada sosyal tesislerinin kullanılması ve kamu kaynağının en az seviyede şekilde planlanması ve gerçekleştirilmesi istenmiştir.

?Üniversitelerin tanıtımı sebebiyle yaptırılan duvar saati, ahşap yada cam ve porselen ürünleri, çanta, ajanda, masa isimliği-takvim, anahtarlık, kalem, harici bellek ve benzeri eşantiyon harcama hiçbir şekilde yapılmayacaktır.

-Akademik gelişim ve etkileşime katkısı sınırlı olan yada katkı sağlamayan üyelikler sonlandırılacaktır.

kaynak: http://www.memurlar.net/haber/642397/
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

 #3798509  gönderen yubice
 27.01.2017 - 22:36:56
iyi yaparlar. devletim parasıyla işleyen her kurumda olduğu gibi üniversitlerde de "devletin malı deniz, yemeyen domuz" düşüncesi hakim. oraya gelen her parada eve bir ekmeği bile götürmekte zorlanan insanların hakkı var.
Kullanıcı avatarı

Re:

 #3798585  gönderen dankaufman
 27.01.2017 - 22:57:29
son 15 yılda açılan o kadar yeni devlet üniversitesine rağmen hala en gözde olanlar eskiden açılanlar. yani sadece göz boyama yapılmış boşuna masraf
Kullanıcı avatarı

Re:

 #3799259  gönderen drtkibr
 28.01.2017 - 10:55:42
Tasarruf kucuk harcamalari kisarak degil
Buyuk harcamalardan azaltilarak yapilir
Tasarruf dediklerine bak ;
Üniversitelerin tanıtımı sebebiyle yaptırılan duvar saati, ahşap yada cam ve porselen ürünleri, çanta, ajanda, masa isimliği-takvim, anahtarlık, kalem, harici bellek ve benzeri eşantiyon harcama hiçbir şekilde yapılmayacaktır.

Once hersene universite icinde neden cadde park kaldirim duzenleme calismasi yapiliyor
Gereksiz binalar neden dikiliyor
Gereksiz kadrolar neden aciliyor
Bunlardan tasarruf ette zaten 50 60 yil baska birseyden tasarruf etmene gerek kalmaz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009