Perşembe , Haziran 20 2019
Tip egitimiyle ilgili tum yazilarinizi burada paylasabilirsiniz...

#3614576  gönderen Mcqueen11
 24.07.2016 - 23:37:13
MelodyDeMarco yazdı:
steteskobumsekil yazdı:
MelodyDeMarco yazdı: lütfen öyle demek istemedim sadece puan bazında degerlendiriyorum.
puan bazında saçma bir hırsla değerlendiriyorsun güzel kardeşim hacettepe ve cerrahpaşaya sözüm yok ama aynı eğitimi çapada da alacağından yanayım
koç diyorsun ya
bir sorsana koça kaç tane hastaya dokunuyorlarmış öğrenciler allasen önce şu liseli puan mantığını kenara bırak artık birkaç ay sonra çok büyük ihtimalle üniversite öğrencisisin bu hırs seni yer bitirir
nasibinde bu varmış demek ki
nasibinde havalandırma boşluğuna bakan bir yerde daha az çalışarak çapayı kazanmak varmış demek ki
küçümsediğin okulun ne olduğunun farkında değilsin sen bence
önce araştırman gereken şeylere bak benden beterler hacettepede okuyor'a değil
koç tıpta okuyan arkadaslarım her yaz yurt dışına staja gidiyolar ve koc ögrenci hasta ilişkilerini maksimuma çikarmak ićin devlete bağlı bir hastane açti. İlk 100 e girenlere devlet 1200 lira basbakanlik bursu veriyor ve bu maddi anlamda aileme büyuk bi destek. Anadolu yakasinda okuyorum. Çapaya gidersem bir yurtta ya da bir evde kalmak zorunda kalcam bu aileme bir yük. Ya da babannemlerin evinde kalcam ama orayla ilgili iyi anilarim yok ve 6 seneye orada yasamak beni psikolojik olarak yipratacak Seneye koçu kazanirsam her acidan daha iyi olacagini dusunuyorum ama mezuna kalmak zor bir karar
sizin yerinizde olsam acıbadem yazardım.
Kullanıcı avatarı

#3614578  gönderen burnout
 24.07.2016 - 23:41:58
Madem bu kadar başarılı ve hırslısın, önünde de güzel hedeflerin var; 1 sene dediğin hiç bir şey emin ol. İlerleyen yıllarda (özellikle mesleğe başladıktan sonra) çok daha iyi anlarsın bunu. Hacettepe varken, çok iyi olanakları olan fakülteler varken boşver Çapa'yı. İyi olan her yerde kendini gösterir, hedeflerine ulaşır evet; ama devir değişti. Sen kendine en fazla katkı sağlayacak, işini kolaylaştıracak fakülteye yönel. Seneler hızlı geçer hiç anlamazsın ;)
En son burnout tarafından 24.07.2016 - 23:43:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3614579  gönderen MelodyDeMarco
 24.07.2016 - 23:42:34
Mcqueen11 yazdı:
MelodyDeMarco yazdı:
steteskobumsekil yazdı: puan bazında saçma bir hırsla değerlendiriyorsun güzel kardeşim hacettepe ve cerrahpaşaya sözüm yok ama aynı eğitimi çapada da alacağından yanayım
koç diyorsun ya
bir sorsana koça kaç tane hastaya dokunuyorlarmış öğrenciler allasen önce şu liseli puan mantığını kenara bırak artık birkaç ay sonra çok büyük ihtimalle üniversite öğrencisisin bu hırs seni yer bitirir
nasibinde havalandırma boşluğuna bakan bir yerde daha az çalışarak çapayı kazanmak varmış demek ki
koç tıpta okuyan arkadaslarım her yaz yurt dışına staja gidiyolar ve koc ögrenci hasta ilişkilerini maksimuma çikarmak ićin devlete bağlı bir hastane açti. İlk 100 e girenlere devlet 1200 lira basbakanlik bursu veriyor ve bu maddi anlamda aileme büyuk bi destek. Anadolu yakasinda okuyorum. Çapaya gidersem bir yurtta ya da bir evde kalmak zorunda kalcam bu aileme bir yük. Ya da babannemlerin evinde kalcam ama orayla ilgili iyi anilarim yok ve 6 seneye orada yasamak beni psikolojik olarak yipratacak Seneye koçu kazanirsam her acidan daha iyi olacagini dusunuyorum ama mezuna kalmak zor bir karar
şu an türkiyedeki en iyi tıp koç tıptır. ilk yıllarda girenler klinik eğitim alamadılar fakat şu an girenlerin en az 3-4 yılı var kliniğe, hatta hazırlıkla 5. 5 yıl sonra hiçbir eksikleri kalmaz fikrindeyim. 2-3 yıl sonra oturacak klinikleri
koça giden öğrenciler ve yurt dışı stajları konusunda, gittiğiniz okulun pek önemi yok(biraz var) staj yaparken, özel okullar maddi olarak biraz destek olabilirler onun dışında, en dandik tıpta okuyup her yıl staja USA'ya da gidebilrisiniz. size bağlı, maddiyat meselesi.
maddi olarak ailem yeterli degil maalesef .

#3614582  gönderen MelodyDeMarco
 24.07.2016 - 23:45:40
burnout yazdı:Madem bu kadar başarılı ve hırslısın, önünde de güzel hedeflerin var; 1 sene dediğin hiç bir şey emin ol. İlerleyen yıllarda (özellikle mesleğe başladıktan sonra) çok daha iyi anlarsın bunu. Hacettepe varken, çok iyi olanakları olan fakülteler varken boşver Çapa'yı. İyi olan her yerde kendini gösterir, hedeflerine ulaşır evet; ama devir değişti. Sen kendine en fazla katkı sağlayacak, işini kolaylaştıracak fakülteye yönel. Seneler hızlı geçer hiç anlamazsın ;)
ben de sizin gibi dusunuyorum benim kaybolan yılım asıl geçen seneydi. Bu mezuna kalacağim dönemi bir fırsat bir kazanç olarak düşünüyorum
Kullanıcı avatarı

#3614585  gönderen steteskobumsekil
 24.07.2016 - 23:47:39
MelodyDeMarco yazdı:
steteskobumsekil yazdı:
MelodyDeMarco yazdı: lütfen öyle demek istemedim sadece puan bazında degerlendiriyorum.
puan bazında saçma bir hırsla değerlendiriyorsun güzel kardeşim hacettepe ve cerrahpaşaya sözüm yok ama aynı eğitimi çapada da alacağından yanayım
koç diyorsun ya

tut ki önümüzdeki yıl sınavda aksilikler oldu ve bu puanı bile yapamadın. ne olacak?

arkadaşlarının mantığıyla söyledikleriyle hareket edersen bir adım ileri iki adım geri gidersin geç bunları

tutturduğun okul ne bir dön bak bakalım? kaç insan itf li olmak için çabalıyor bir düşün

vakıf üniversitesinin cazibesi için 1 yılı heba etme her yaz staja gidiyorlar diyorsun
bak benim itfli arkadaşım da gidiyor başarılı çünkü orda da olsan gidersin burda da olsan gidersin bu senin başarına bağlı

hayat sana her zaman altın tepside sunmayacak bazı şeyleri
önüne yurt odalarında temizlik yaptığın anlar da gelecek belki hadi o da olmadı öğrenci evinde bulaşık yıkadığın zamanlar da havalandırma boşluğuna bakan odayı aradığın günlerin de olacak belki bilemezsin

önce koşullarına şükretmeyi ve bunu gözyaşlarıyla dileyen insanlar var yerimde olmak isteyen binlerce insan var demeyi bilmelisin

#3614586  gönderen Mcqueen11
 24.07.2016 - 23:47:59
MelodyDeMarco yazdı:
Mcqueen11 yazdı:
MelodyDeMarco yazdı: koç tıpta okuyan arkadaslarım her yaz yurt dışına staja gidiyolar ve koc ögrenci hasta ilişkilerini maksimuma çikarmak ićin devlete bağlı bir hastane açti. İlk 100 e girenlere devlet 1200 lira basbakanlik bursu veriyor ve bu maddi anlamda aileme büyuk bi destek. Anadolu yakasinda okuyorum. Çapaya gidersem bir yurtta ya da bir evde kalmak zorunda kalcam bu aileme bir yük. Ya da babannemlerin evinde kalcam ama orayla ilgili iyi anilarim yok ve 6 seneye orada yasamak beni psikolojik olarak yipratacak Seneye koçu kazanirsam her acidan daha iyi olacagini dusunuyorum ama mezuna kalmak zor bir karar
şu an türkiyedeki en iyi tıp koç tıptır. ilk yıllarda girenler klinik eğitim alamadılar fakat şu an girenlerin en az 3-4 yılı var kliniğe, hatta hazırlıkla 5. 5 yıl sonra hiçbir eksikleri kalmaz fikrindeyim. 2-3 yıl sonra oturacak klinikleri
koça giden öğrenciler ve yurt dışı stajları konusunda, gittiğiniz okulun pek önemi yok(biraz var) staj yaparken, özel okullar maddi olarak biraz destek olabilirler onun dışında, en dandik tıpta okuyup her yıl staja USA'ya da gidebilrisiniz. size bağlı, maddiyat meselesi.
maddi olarak ailem yeterli degil maalesef .
gezebildiğiniz kadar gezin derim fakülteleri, burs çok önemli. acıbademin hoca kadrosu iyi, imkanları iyi. eğer ben kendi işime bakarım, kamp ortamı olmadan da yapabilirim, kendime güveniyorum diyorsanız bence acıbadem,medipol düşünün. para derdi yaşamazsınız, kitap derdi yaşamazsınız, kafanız rahat eder. Çapanın yurdu yok, taşınacak. Cerrahpaşanın yurdu var, taşınmayacak, ikisinin de fiziksel sorunları var. CTF,Capa,Htepe,İzmirler,Ankaralar şu okulların birbirinden çok büyük farkları yok, yale harvard hopkins mayo vs çapa değil burda konuştuklarımız, gerçekleri görmek lazım.

#3614590  gönderen Mcqueen11
 24.07.2016 - 23:49:23
MelodyDeMarco yazdı:
burnout yazdı:Madem bu kadar başarılı ve hırslısın, önünde de güzel hedeflerin var; 1 sene dediğin hiç bir şey emin ol. İlerleyen yıllarda (özellikle mesleğe başladıktan sonra) çok daha iyi anlarsın bunu. Hacettepe varken, çok iyi olanakları olan fakülteler varken boşver Çapa'yı. İyi olan her yerde kendini gösterir, hedeflerine ulaşır evet; ama devir değişti. Sen kendine en fazla katkı sağlayacak, işini kolaylaştıracak fakülteye yönel. Seneler hızlı geçer hiç anlamazsın ;)
ben de sizin gibi dusunuyorum benim kaybolan yılım asıl geçen seneydi. Bu mezuna kalacağim dönemi bir fırsat bir kazanç olarak düşünüyorum
çok iyi imkanları olan fakülteler derken neyi kast ediyorsunuz anlayamadım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3614592  gönderen burnout
 24.07.2016 - 23:49:51
MelodyDeMarco yazdı:

Kesinlikle böyle düşünmelisin. Çalışırken çok daha rahat olacağın gibi, senin yaşlarında her geçen sene kişiliğine, kavrama ve hayatı analiz etme gücüne biraz daha artı koyacak

#3614595  gönderen MelodyDeMarco
 24.07.2016 - 23:51:43
steteskobumsekil yazdı:
MelodyDeMarco yazdı:
steteskobumsekil yazdı: puan bazında saçma bir hırsla değerlendiriyorsun güzel kardeşim hacettepe ve cerrahpaşaya sözüm yok ama aynı eğitimi çapada da alacağından yanayım
koç diyorsun ya

tut ki önümüzdeki yıl sınavda aksilikler oldu ve bu puanı bile yapamadın. ne olacak?

arkadaşlarının mantığıyla söyledikleriyle hareket edersen bir adım ileri iki adım geri gidersin geç bunları

tutturduğun okul ne bir dön bak bakalım? kaç insan itf li olmak için çabalıyor bir düşün

vakıf üniversitesinin cazibesi için 1 yılı heba etme her yaz staja gidiyorlar diyorsun
bak benim itfli arkadaşım da gidiyor başarılı çünkü orda da olsan gidersin burda da olsan gidersin bu senin başarına bağlı

önüne yurt odalarında temizlik yaptığın anlar da gelecek belki hadi o da olmadı öğrenci evinde bulaşık yıkadığın zamanlar da havalandırma boşluğuna bakan odayı aradığın günlerin de olacak belki bilemezsin

önce koşullarına şükretmeyi ve bunu gözyaşlarıyla dileyen insanlar var yerimde olmak isteyen binlerce insan var demeyi bilmelisin
tabi ki şükrediyorum bu ihtimal de var tabi ama en çok ne kadar çalışamayabilirim diye düşünüyorum 12. Sınıfa bakarsak

#3614599  gönderen MelodyDeMarco
 24.07.2016 - 23:53:40
mdloji yazdı:
MelodyDeMarco yazdı:
mdloji yazdı:Çapayı ezdi ya la:d
Şaka gibi
lütfen öyle demek istemedim sadece puan bazında degerlendiriyorum.
Bodrumdan lys hazırlık kitaplarımı çıkardım. bi yandan tekrardan hazırlanıcam.yatay geçiş şuan zor gibi de.
İnş önümüzdekine kazanırım ctf ve hacettepeyi:'(
siz nerede okuyorsunuz? Ve neden ctf veya hacettepeye gecid yapmak istiyorsunuz?
Kullanıcı avatarı

#3614603  gönderen steteskobumsekil
 24.07.2016 - 23:58:20
MelodyDeMarco yazdı:
steteskobumsekil yazdı:
MelodyDeMarco yazdı: koç tıpta okuyan arkadaslarım her yaz yurt dışına staja gidiyolar ve koc ögrenci hasta ilişkilerini maksimuma çikarmak ićin devlete bağlı bir hastane açti. İlk 100 e girenlere devlet 1200 lira basbakanlik bursu veriyor ve bu maddi anlamda aileme büyuk bi destek. Anadolu yakasinda okuyorum. Çapaya gidersem bir yurtta ya da bir evde kalmak zorunda kalcam bu aileme bir yük. Ya da babannemlerin evinde kalcam ama orayla ilgili iyi anilarim yok ve 6 seneye orada yasamak beni psikolojik olarak yipratacak Seneye koçu kazanirsam her acidan daha iyi olacagini dusunuyorum ama mezuna kalmak zor bir karar

tabi ki şükrediyorum bu ihtimal de var tabi ama en çok ne kadar çalışamayabilirim diye düşünüyorum 12. Sınıfa bakarsak

bilemezsin bir bakmışsın itf yi beğenmezken adıyaman tıpta okuyorsun 2 sene sonra
sınav bu şu anki olduğundan daha fazla stresli olacaksın emin ol çünkü çevrendekilerin de beklentisi katlanarak artacak seneye
omzuna binen yük daha fazla olacak
oturup fizik çözerken şu an amfide ders dinliyor olabilirdim belki de demeyecek mi içindeki ses
iyi düşün taşın tutuyorken yaz
git ortalamanı yüksek tut o istediğin fakültelere geçiş yap çok istiyorsan
çok çalışacaksan bunun için çalış
burs konusuna gelince pek çok holding de tıp okuyan öğrencilere burs veriyor şansını onlardan yana da değerlendirebilirsin
Kullanıcı avatarı

Re:

#3614605  gönderen kamala
 25.07.2016 - 00:00:41
puanının yettiği yeri yaz git.önümüzdeki kış hiçbir işine yaramayacak saçma sapan üslüköklü sayılar optik dalgalar türev integrale harcayacağın emeği fizyoloji histolojiye harca.devlette öğrenmek istiyorum diyene kimse kapısını kapatmaz.itf de ctf de görebileceğin hasta çeşitliliğini hiçbir yerde göremezsin.anladığım kadarıyla düşük orta gelir aileden geliyorsun özelde bu manada da sıkıntı çekebilirsin arkadaş çevresi olarak.
devlette ilk yıl türkiyenin dört bir yanından gelen kafa dengi arkadaşlarla istanbulda aylık akbille burs yeri arayıp başvurmak çok zevkli.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3614606  gönderen Mcqueen11
 25.07.2016 - 00:00:44
çok merak ediyorum şu ctf, hacettepeyi sürekli göklere çıkartan büyüklerim acaba buralarda mı okumuş. ailede memur bordrosu varsa burs çok zor.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3614609  gönderen fenerlialper
 25.07.2016 - 00:03:05
Gelecek sene sınavın adı lys bile olmayabilir.Fırsat varken yaz git...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3614610  gönderen steteskobumsekil
 25.07.2016 - 00:03:54
Mcqueen11 yazdı:çok merak ediyorum şu ctf, hacettepeyi sürekli göklere çıkartan büyüklerim acaba buralarda mı okumuş. ailede memur bordrosu varsa burs çok zor.
uzaylı oluyomuş hacettepede okuyanlar daha janjanlı oluyollamış :D