Pazartesi , Ağustos 19 2019
Tip egitimiyle ilgili tum yazilarinizi burada paylasabilirsiniz...

#3598289  gönderen mdloji
 01.07.2016 - 17:00:46
drtus11 yazdı:
mdloji yazdı:
drtus11 yazdı: ben bayılıyorum hastalara yakınlarına vs eminim burdaki herkes cok seviyordur :D klinikten zevk alıyorum diyorsan devam burda bilr ekip oluyorsunuz sonra ekip insani değilim diyorsun ya su çalışkan ama uf ben hic çalışmadim deyip 90lari alan tiplere benziyorsun :D
Ben klinikçiler bayılıyor mu dedim. Severek yapanlar tahammül eşiği yüksek insanlar.
Ben ne yazmışım sen ne diyorsun. Ay hiç çalışmadım diyip yüksek not almanın şuan konumuzla yüzde 1 alakası bile yok ki ayrıca ne demişim sızlanırım ama çalışırım sorun bu değil demişim. Heh işte tam parmak bastın ben böyle senin gibileriyle ekip olmak istemiyorum kusura bakma işte sorun burda :D
bu bildiri bana gelmedi ama ne dediğimi anlatamadim sanirim burdaki insanlarla ekip oluşturdun mu olusturdun sonra ekip insanı değilim demen olmamis bu kadardi elestirim benim gibi biriyle ekip olamazsin zaten merak etme ekibini kendin seçersin
fark ettim gitmediğini atarımın karşılıksız kalmasından :D
Şaka dediydim ya alınma.
Sanalla reeli aynı kefeye koymuşsun ki iş başka arkadaşlık başka diye bişey de var

#3598466  gönderen sakinadam
 01.07.2016 - 22:00:34
Tıpta da pratik var ama teorik sanki hiç azalmıyormuş gibi o notları gördükçe gittikçe karamsar düşünmeye başladım, diş hekimliğinde teorikten feryad edeni hiç görmedim, asıl meselem şu 3-4 yıl değil pratisyen kalmak da bazen karamsarlığa atıyor uzmanlık desen zaten o yıllar en beteri gibi zorunlusu var uzmanlığı kazanması var vermesi var cart curt sanki hiç bitmeyecek bi gelecek gibi ama diş hekimliğinde herşey 5 yılda bitip gidecekmiş gibi geliyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3598471  gönderen Pearlyy
 01.07.2016 - 22:02:17
Haşim ağa geçmiş 😂😂

#3598958  gönderen sakinadam
 02.07.2016 - 13:48:47
Haşim ağa esprisini anlamadım ama neyse :)

#3598974  gönderen disciyim
 02.07.2016 - 14:17:34
sakinadam yazdı:Tıpta da pratik var ama teorik sanki hiç azalmıyormuş gibi o notları gördükçe gittikçe karamsar düşünmeye başladım, diş hekimliğinde teorikten feryad edeni hiç görmedim, asıl meselem şu 3-4 yıl değil pratisyen kalmak da bazen karamsarlığa atıyor uzmanlık desen zaten o yıllar en beteri gibi zorunlusu var uzmanlığı kazanması var vermesi var cart curt sanki hiç bitmeyecek bi gelecek gibi ama diş hekimliğinde herşey 5 yılda bitip gidecekmiş gibi geliyor
Eskudenmus dis hek.5 yilda biter mevzusu, artik dus var, uzmanlik sart gibi bisey ve tipi model aldiklarinda zorunluda gelebilir ilerde. Ben yine diyecegimi diyeyimde sen icinden geleni yap

#3599022  gönderen sakinadam
 02.07.2016 - 16:14:46
Siz diş hekimliği mi okuyorsunuz yada mezun musunuz? Biraz diş hekimliği hakkında bilgi verebilir misiniz sınavlar hakkında sistem hakkında meslek hakkında vs?
Kullanıcı avatarı

#3599025  gönderen Pearlyy
 02.07.2016 - 16:21:25
[quote:="sakinadam"]Haşim ağa esprisini anlamadım ama neyse :)[/quote:]

Piraye kitabında bi karakter:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3600430  gönderen sakinadam
 04.07.2016 - 01:21:29
[quote:="Pearlyy"][quote:="sakinadam"]Haşim ağa esprisini anlamadım ama neyse :)[/quote:]

Piraye kitabında bi karakter:)[/quote:]

Bi ara okuyacağım o zaman :)

#3600878  gönderen rojnu
 04.07.2016 - 13:04:33
Ben tam tersini yaptim,cok mutluyum karşılaştıracak cevrem de var doktorlarin cok daha fazla alternatifi var temel okursun, klinik okursun nobeti olmayan bölümleri var ,rahat diyebileceğimiz bolumler var,maddiyat istiyorsan ona da uygun bölümler var,dis hekimlerinin calisma koşulları cok daha ağır tek artilari nobetlerinin olmaması ki bazï yerlerde onlara da nöbet yazmaya baskadilar.Universite bir şekilde biter sonrasini dusunerek kararıni ver
Kullanıcı avatarı

#3600948  gönderen kayabusa
 04.07.2016 - 13:53:08
kanojo yazdı:
kanojo yazdı:
kayabusa yazdı:Milletin agzinin icinde, el kabiliyetine dayali omur mu gecer. Dis hekimliginin 20 sene icinde tamamen ozel robotlarla yapilacagini dusunuyorum. "Iscilik hatasi" su gunku isleyiste fazla.
Hayal gücün müthiş 😅😂
Doktor robotlar da çıkar o zmn demi
Hatta insanlar mal mal oturur bütün işi robotlar yapar
İ-robot filmi geldi aklıma bak
Çok film izliyon gibime geldi kayabusacıım
Back to reality
Hayal mi? Takvimler 2017'ye doğru ilerlerken geç bile kalmış bir gelişme.:)

Günümüzdeki gelişmeler artık yeni şeylerin keşfinden çok var olanın mükemmelleştirilmesi üzerinden ilerliyor. Diş hekimliğinde de ezelden beri bu tür yeniliklere ihtiyaç var. (Bir dişimin arka tarafı dolgu yapan diş hekiminin dişi içten arka tarafa doğru fazla oyması nedeniyle dolgunun üstünden bir süre geçtikten sonra kırılmıştı.)

İşlem görmeyen dişlere tutunarak kendini sabitleyen, gelişmiş görüntüleme sistemleriyle anında dişin iç-dış analizini yapan, tedavi görmesi gereken bölgeleri tespit eden, oyma işlemini milimetrenin binde biri hassasiyetle yapan, kablosuz şekilde hekim kontrolündeki bilgisayarla anlık veri transferi yapan, ağız içine sığacak küçük robotlarla bu iş yapılır. Çok komplike işlerin yapılması bir miktar daha zor olsa da, dolgu işlemi kesinlikle yapılır.

Cerrahi alanda benzer robotlar yaygınlaşıyor ve yapılan operasyonun kalitesini yükseltiyor. Diş hekimliği de sene 2050 olmadan büyük oranda robot kullanımıyla gerçekleştirilecektir. Birazcık açık fikirli olmakta fayda var.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-de-2 ... r-25225265
Kullanıcı avatarı

#3600959  gönderen kanojo
 04.07.2016 - 13:57:55
kayabusa yazdı:
kanojo yazdı:
kanojo yazdı: Hayal gücün müthiş 😅😂
Doktor robotlar da çıkar o zmn demi
Hatta insanlar mal mal oturur bütün işi robotlar yapar
İ-robot filmi geldi aklıma bak
Çok film izliyon gibime geldi kayabusacıım
Back to reality
Hayal mi? Takvimler 2017'ye doğru ilerlerken geç bile kalmış bir gelişme.:)

Günümüzdeki gelişmeler artık yeni şeylerin keşfinden çok var olanın mükemmelleştirilmesi üzerinden ilerliyor. Diş hekimliğinde de ezelden beri bu tür yeniliklere ihtiyaç var. (Bir dişimin arka tarafı dolgu yapan diş hekiminin dişi içten arka tarafa doğru fazla oyması nedeniyle dolgunun üstünden bir süre geçtikten sonra kırılmıştı.)

İşlem görmeyen dişlere tutunarak kendini sabitleyen, gelişmiş görüntüleme sistemleriyle anında dişin iç-dış analizini yapan, tedavi görmesi gereken bölgeleri tespit eden, oyma işlemini milimetrenin binde biri hassasiyetle yapan, kablosuz şekilde hekim kontrolündeki bilgisayarla anlık veri transferi yapan, ağız içine sığacak küçük robotlarla bu iş yapılır. Çok komplike işlerin yapılması bir miktar daha zor olsa da, dolgu işlemi kesinlikle yapılır.

Cerrahi alanda benzer robotlar yaygınlaşıyor ve yapılan operasyonun kalitesini yükseltiyor. Diş hekimliği de sene 2050 olmadan büyük oranda robot kullanımıyla gerçekleştirilecektir. Birazcık açık fikirli olmakta fayda var.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-de-2 ... r-25225265
bunlar hep ütopya
yaşadığın tecrübeden kaynaklanan bir olumsuzluktan yola çıkarak yorum yapmanı anlıyorum fekat lakin
yapay zeka insan zekasına tercih edilmez bazı konularda.zeka yönetim anlamında burda.
o aleti de dr yönetiyor
Kullanıcı avatarı

#3600978  gönderen kayabusa
 04.07.2016 - 14:08:23
kanojo yazdı: bunlar hep ütopya
yaşadığın tecrübeden kaynaklanan bir olumsuzluktan yola çıkarak yorum yapmanı anlıyorum fekat lakin
yapay zeka insan zekasına tercih edilmez bazı konularda.zeka yönetim anlamında burda.
o aleti de dr yönetiyor
Yapay zekadan bahsetmedim ki ben. İnsan elinin fizyolojik kısıtlarını aşmak maksadıyla kullanılan robotlar benim bahsettiklerim. Robot deyince bilim-kurguya gitme hemen :D Diş hekimlerinin bilgisi yetersiz değil, el hassasiyetleri kişisel kabiliyetleri ve insan fizyolojisiyle kısıtlı sadece. İlaveten burada yüzeysel bakılarak ilk dediğim "Dis hekimliginin 20 sene icinde tamamen ozel robotlarla yapilacagini dusunuyorum." ile ifade ettiğim şeylerle çelişmiş olduğum düşünülmesin. Bu işin hekimlere etkisi robotların sağladığı hız-ekonomi gibi avantajlar nedeniyle olacak.

Teknoloji çok ilerler yapay zeka da olur tabi, o ayrı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3606268  gönderen sakinadam
 10.07.2016 - 23:33:08
Konuyu ne için açtım, konu mereye gidiyor ya :D
Kullanıcı avatarı

Tıpı bırakıp Diş Hekimliğine geçmek?

#3606405  gönderen under1234
 11.07.2016 - 01:34:29
sakinadam yazdı:Başlık gayet açık :)
Öncelikle kendim hakkında biraz bilgi veriyim. Tıp Fakültesi öğrencisiyim 2. Sınıfa geçtim. Fakat tıp okumak bana çok pasif bir durummuş gibi geliyor hep not okuyacağız hep ezberleyeceğiz falan falan teorikten ciddi şekilde bunalacak gibiyim. İlk sınıf gayet kolaydı o yüzden pek zorlanmadım açıkçası ama sanki bundan sonra hep sınıfta kalacakmışım gibi hissediyorum. Zerre not okuyasım gelmiyor. Teorikten sıkılmış birisinin sizce diş hekimliğine geçmesi mantıklı mı? Konuyu dentdus.com da açtım çok az geri dönüş alabildim. Siz büyüklerimin görüşünü almak istedim. Tıp ı da ailemin yanında okuyorum Diş hekimliğini de ailemin yanında okuyacağım bu arada, okullar eşit mesafede ama aklımda istanbul diş gibi bi tercih var açıkçası diş hekimliğinde karar kılarsam o zaman düşüneceğim istanbulu, görüşleriniz nelerdir?
tıpı bırak itü - odtu de bi muhendislik yaz. Yillar sonra da hatırla bana dua et.

#3606410  gönderen mdloji
 11.07.2016 - 01:40:29
Bayram sonu vazgeçmiştir bence başlık sahibi..
Komşu, akrabanın vs. ego okşamasından sonra