Salı , Ocak 21 2020
Tip egitimiyle ilgili tum yazilarinizi burada paylasabilirsiniz...

#3597036  gönderen mdloji
 30.06.2016 - 12:53:38
Hatta bence 4 yıl okumuş saymalılar 😩

#3597038  gönderen disciyim
 30.06.2016 - 12:56:20
mdloji yazdı:Hatta bence 4 yıl okumuş saymalılar 😩
Okadar kiymetli bolumse niye baska bolum okumak istiyorsun ki
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3597045  gönderen mdloji
 30.06.2016 - 13:05:32
disciyim yazdı:
Kıymeti yoğunluğuyla mı ölçülüyor, ayrıca evet kıymetli bi bölüm ama bana göre değil. Bi de şu var.Babamın hep eczacı olmamı istediğini ve mezun olunca eczane açma sözü olduğunu nedense tıpa başlayınca öğrendim. Baba rızası da önemli...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3597047  gönderen waldo
 30.06.2016 - 13:13:52
Ayşeden boşanıp Bengisuyla evlenmek gibi. Hoş ve zarif bir karar
Kullanıcı avatarı

Re:

#3597050  gönderen serturner
 30.06.2016 - 13:18:02
Bence Diş hekimliği ve eczacılık össyle değilde, tıpı bitirdikten sonra tusla girilebilen uzmanlık dalları olsaydı puanları 65 üstü olurdu. Ama sürü psikolojisi işte puanımız tıpı tutuyor diye tıpı yazdık.

#3597075  gönderen disciyim
 30.06.2016 - 13:34:10
mdloji yazdı:
disciyim yazdı:
Kıymeti yoğunluğuyla mı ölçülüyor, ayrıca evet kıymetli bi bölüm ama bana göre değil. Bi de şu var.Babamın hep eczacı olmamı istediğini ve mezun olunca eczane açma sözü olduğunu nedense tıpa başlayınca öğrendim. Baba rızası da önemli...
Pardon ya egodan yazdiniz sandim, bencede kiymetli
Kullanıcı avatarı

Re:

#3597095  gönderen tbputgm
 30.06.2016 - 13:46:01
Bulunduğun ilde diş hekimliği fakültesi varmış sanırım..gidip oradaki öğrencilerle hocalarla konuşmanın faydası olur sanki sana.

Sadece okumakla da kalmıyor ondan sonrası da önemli..bitince devlette mi çalışacaksın özelde mi yoksa uzmanlığa mı başlayacaksın?Özel muayenede de iyi iş yapabilmen için ya isim yapacaksın ya da ortondist falan olacaksın.dus kontenjanlarına falan bak tus kontenjanlarından daha az oluyorlar sanırım.

Bir de diş hekimlerinde gereksiz yere kendini ispatlama çabası var.doktorluğu üst olarak görüp devamlı kıyasa giriyorlar.1.sınıfı bitirmişsin bile yıllar çok çabuk geçer.Teorik ders yükü en fazla 1 sene daha olacak.3.sınıftan itibaren kliniklere geçtiğin zaman zevk almaya başlarsın.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3597102  gönderen drtus11
 30.06.2016 - 13:49:36
mdloji yazdı:
disciyim yazdı:
bunlar hep sınav zamanın verdiği duygudurumu :D

#3597116  gönderen mdloji
 30.06.2016 - 14:00:31
drtus11 yazdı:
mdloji yazdı:
disciyim yazdı: Okadar kiymetli bolumse niye baska bolum okumak istiyorsun ki
bunlar hep sınav zamanın verdiği duygudurumu :D
Hayır aslında. Ders çalışmak benim için sorun değil, sızlanırım ahlanırım ağlanırım ama çalışırım yine de. Hatta klinik pratiklerden de çok zevk alan biriyim. Fakat gerek hastanede şimdiye kadarki gözlemlerim olsun gerek burda açılan başlıklarda ya da okulda konuştuğum asistan abi ablalardan aldığım duyumlardan olsun hasta, hasta yakını, hoca kaprisi, Yok başhekimi, attsi, hemşiresinin saçma sapan halleri.. Bunlara 5 dk bile dayanabilecek insan değilim. Ekip insanı değilim ben.Oturayım eczacı dükkanımda oh mis.
Kullanıcı avatarı

#3597215  gönderen ibrahims
 30.06.2016 - 15:29:01
mdloji yazdı:Hayır aslında. Ders çalışmak benim için sorun değil, sızlanırım ahlanırım ağlanırım ama çalışırım yine de. Hatta klinik pratiklerden de çok zevk alan biriyim. Fakat gerek hastanede şimdiye kadarki gözlemlerim olsun gerek burda açılan başlıklarda ya da okulda konuştuğum asistan abi ablalardan aldığım duyumlardan olsun hasta, hasta yakını, hoca kaprisi, Yok başhekimi, attsi, hemşiresinin saçma sapan halleri.. Bunlara 5 dk bile dayanabilecek insan değilim. Ekip insanı değilim ben.Oturayım eczacı dükkanımda oh mis.
Ekip insanı olmadığını anlamak çok önemli bir tespit. Böyle tespitler çoğunlukla doğru çıkıyor. Ama eczacılıkta da insani ilişkilerin çok önemi olacağını düşünüyorum. Diş hekimliği de benzer. Ekip olarak çalışmayı gerektirmeyen bir uzmanlık çözüm olabilir mi?

#3597260  gönderen mdloji
 30.06.2016 - 16:27:00
ibrahims yazdı:
mdloji yazdı:Hayır aslında. Ders çalışmak benim için sorun değil, sızlanırım ahlanırım ağlanırım ama çalışırım yine de. Hatta klinik pratiklerden de çok zevk alan biriyim. Fakat gerek hastanede şimdiye kadarki gözlemlerim olsun gerek burda açılan başlıklarda ya da okulda konuştuğum asistan abi ablalardan aldığım duyumlardan olsun hasta, hasta yakını, hoca kaprisi, Yok başhekimi, attsi, hemşiresinin saçma sapan halleri.. Bunlara 5 dk bile dayanabilecek insan değilim. Ekip insanı değilim ben.Oturayım eczacı dükkanımda oh mis.
Ekip insanı olmadığını anlamak çok önemli bir tespit. Böyle tespitler çoğunlukla doğru çıkıyor. Ama eczacılıkta da insani ilişkilerin çok önemi olacağını düşünüyorum. Diş hekimliği de benzer. Ekip olarak çalışmayı gerektirmeyen bir uzmanlık çözüm olabilir mi?
Bence öyle bir uzmanlık yok :D varsa da ya tusta puanı en üst seviyede yahut kendi meslektaşının bile seni doktordan saymadığı dallar.hal böyleyken staj sınavları,sözlüler,internlük, tus stresini çekmeden yıpranmaksızın geçiş imkanı varsa eczacılık çok daha mantıklı. Ama işte 3 yıl geçtikten sonra bu tercihi yapmak için sağlam bi irade gücü,kararlılık gerek. Sanırım o da mevcut değil bende :D çünkü dönem1de de bu olayın farkındaydım:/
Kullanıcı avatarı

Re:

#3597279  gönderen naomiwatts
 30.06.2016 - 17:06:25
Bir arkadaşım, tıp fakültesi bana çok ağır geldi diyerek 1. sınıfta bıraktı. Senin yapmak istediğin gibi merkezi yerleştirme ile diş hekimliğine geçti ve şu an diş hekimliğinde 2. sınıfı bitirdi. En son görüştüğümüzde oldukça mutlu olduğunu söyledi. Kendisi çok ders çalışmayı sevmeyen biriydi, o yüzden bıraktı tıp fakültesi. Diş hekimliğinin, tıpla karşılaştırılamayacak kadar kolay olduğunu söylüyor, sınavdan önce çalışıp her şeyi rahatça hallediyorum diyordu. Yapan var yani, kararlıysan sen de yapabilirsin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Tıpı bırakıp Diş Hekimliğine geçmek?

#3597303  gönderen tintin
 30.06.2016 - 18:03:06
Bence kucuk dusunuyosun dostum sen eger pratik yok diye boyle bir sey yapiyorsan.pratik olmayan kisim tibbin ilk uc senesi.sonrasinda hevesli adam icin her turlu pratik var.hatta hevesli olmasan da var.sonrasinda sec cerrahi bi bolum ohh mis:)
Cerrahi bolum candir gerisi helecandir
Bolede igrenc espriler yaptiriyonuz bana gencler olmaz.ayip :D :D
Kullanıcı avatarı

Re: Tıpı bırakıp Diş Hekimliğine geçmek?

#3597315  gönderen kanojo
 30.06.2016 - 18:44:47
Nasıl istersen öyle yap kardeş
Her koyun kendi bacağından asılır.
Sonra beni böyle yönlendirdiler onun yüzünden bööle oldu vs vs
Keşke meşke yok
Bu hayatta bi kere şansın var doğru seçim yapmalısın