Pazar , Ekim 20 2019
Tip egitimiyle ilgili tum yazilarinizi burada paylasabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re: 2 yıl sınıfta kalmak

#4316276  gönderen Ozzy84
 02.10.2019 - 23:12:52
2yıl sınıfta kalan yazdı:
02.10.2019 - 11:21:50
Arkadaşlar genelde 2 yıl sınıfta kalanlar için okul değiştirmek lazım mı??ama özellikle arkadaşlarının üst dönemde olmalarını çok fazla takan biri için.siz olsanız napardınız .arkadaşlarının internken 4 . Sınıf olmak çok kötü değil mi
Hangi nedenle kaldığına göre değişir. Elinde olmayan sebeplerdense sorun değil ama ders çalışmadığın için kaldıysan bundan sonra da kalmayacağının garantisi var mı

Re: 2 yıl sınıfta kalmak

#4316300  gönderen soroz
 02.10.2019 - 23:38:54
Benim de 1 sene kaybım oldu bir de staj. Staj kaybı tamamen benim dışımdaydı. Baraja çok yakın bir puan almıştım, 20 alanların geçtiği sınavda yok nerelisin memleketi söyleyince sıcaktı terlemeyi sıvı kaybıydı doğru dürüst bir konu sorulmadan hastaların ne deyince de staj boyunca hazırladığım hastaların onkolojiden olması ilgili branş hocasına uzak konular olmasıyla tamam çıkabilirsin demesiyle bütte kaldım maalesef. Okulda ki sene kaybım gelince geçmişe baktığımda işitsel ve görsel daha iyi öğrendiğimi anladım. O sene ise derslere az girmiştim, ing tıptı girmeyince de soğuyorsun girdiğini de daha az anlıyorsun... Hiç kız arkadaşım olmamıştı, platonik bir aşk yaşamıştım, konuştum birkaç kez ve olmadı işte bu meseleyi hiç kız arkadaşım olmamasını kafaya yakıyordum, derslere gitmiyordum, iyi çalışmıyorum ve 40-49 lazımdı finalde alamadım, büt yakındı onda da 40-49 aldım ama ucu ucuna kaldım. Sene kaybı olanların da başarısızlık sebebi genelde bir takım sebeplerle iyi çalışamamaktı. Dersanenin ilk kurulduğu dönemler de mezun oldum. 2 yıl kaybı olan arkadaşlar dershaneye gittiler ve bu en azından doğru çalışmaya yönlendirdi ki sınavlarda iyi yaptılar. İyi dediğim de mesela 64 e derma gibi güzel bölümlerde iline göre girilebiliyordu. Benim son sınıfa geçerken babam vefat etti. Dershaneye vereceğim para gözümde büyümüştü ve gitmedim, sonra kampa gittiğim sınavda en yüksek puanımı aldım ki kitap başına zor oturduğum için mesela kadın doğum, küçük stajlar, fizyo histodan hiç kitap okumadım. Özet bilgiler, enler ve soru ağırlıklı çalışarak en yüksek 59.8 alabildim. 1 sene kaybı olup tus 1.si olan ve şimdi de uzmanı olduğu branşın derneğinin başkanı olan arkadaşım da var. Kafan rahatsa doğru yöntemle ve iyi çalışıyorsan tusu da yaparsın. Okul değişimi iyi gelebilir ki ben de keşke ailemin yanında okusaydım derim hep yani hayatımın 2 önemli hatasından birisi olarak görürüm okul tercihimi. Okuduğun okulun adının iyi olmasının herhangi bir önemi olmuyor ve okul değiştir bence de. Bol şans
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009