Salı , Ağustos 20 2019
Tip Dil Sinavı Genel Paylasim bolumu

Re: Tıpdil

#4289930  gönderen dr.audrey
 20.07.2019 - 21:27:49
Ben de 29 Haziran'daki sınava girdim. İyi bir İngilizce seviyesine sahip olunmasa bile kısa zamanda yapılan efektif bir çalışmayla geçilebileceğini düşünüyorum. Özellikle İngilizce tıpta okuyup kendi İngilizcesini çok iyi bulmayanlar (evet bölüm İng olmasına rağmen dil yeterlilikleri çok iyi olmayan arkadaşlar da var benim etrafımda) nerdeyse hiç çalışmadan geçebilirler.
Ben çok uykusuz sınava girmem ve sınav sırasında ciddi bir baş ağrısı çekmem nedeniyle 9 yanlış yapıp 88,75 aldım. Sınava hiç çalışmamıştım. Fakat İngilizce seviyem iyi olduğu için hiç çalışmayın, çok çok kolaydı demem abes olur.
Türkçe tıp okuyan/mezunu ve İngilizcesi intermediate altı olanlara önerim öncelikle sınavda çıkan soru tiplerine aşina olsunlar. Youtubedaki bir hocadan YÖKDİL veya TIPDİL çözümlü videolardan dinlesinler. Bu hocalar bazı işe yarar taktikler de veriyorlarmış soruları çözerken. Bu sınavda daha iyi puanlar yapmalarını sağlayacaktır.
Başarılar herkese ...

#4290163  gönderen Duslanmaz
 21.07.2019 - 16:16:09
Teşekkür ederim arkadaşlar yok mu hiç ing kötü olup kendi başına çalışıp geçen yorumda bulunan arkadaşların çoğunun ing seviyesi iyi benim gibi alt seviye insanlara örnek olacak birileri
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4290165  gönderen dr.dds
 21.07.2019 - 16:23:18
Duslanmaz yazdı:
21.07.2019 - 16:16:09
Teşekkür ederim arkadaşlar yok mu hiç ing kötü olup kendi başına çalışıp geçen yorumda bulunan arkadaşların çoğunun ing seviyesi iyi benim gibi alt seviye insanlara örnek olacak birileri
Hocam benim ingilizce seviyem orta duzey diye biliyordum ancak araya zaman girmis ve zayifladigini farkettim. Kitap ve deneme seti aldim. Video ile kitaptan en gerekli konulara calistim ve ornek cumleleri tek tek cevirdim. Ayni zamanda bilmedigim kelimeleri not aldim. Bu sekilde calistim ve sinavi gectim. Soru tiplerine mutlaka hakim olun. fuat basganin setini almaniz ve kitabi youtube kanali ile beraber goturmeniz sizin adiniza faydali olacaktir. Bu kanalda neredeyse tum kitap ve denemelerin cozumu mevcut.