Cuma , Haziran 5 2020
Tusa ve kisiye ozel Tus calisma programlari...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı

Re: TT-Eylül 2014 Çalışma Programı-Dersanesiz

#2910997  gönderen bbdr
 02.06.2014 - 22:29:56
drgoze yazdı:
bbdr yazdı:Merhaba drgoze,programınızı inceledim,fasikül ve tusspotlar üzerinden yaptığınız program benim çalıştığım kaynaklarla pek mümkün değil gibi görünüyor,elimde tusemin kalın kitapları ve özet kamp notları var sadece.bazı derslere çok az zaman vermişsiniz,mesela fizyolojiye 1 gün vermişsiniz,daha önce okuduğum halde 1 günde bunu yapmam mümkün değil ki diğer dersler için de geçerli bu.sanırım ben çok yavaş çalışıyorum:(mezun olalı 4 yılı geçti,bu sırada acilde çalışırken hiçbir çalışmam olmadı tusla ilgili,hatta o kdr unutmuştum ki eylülde 37 almıştım,herşeye sıfırdan başladığımı söyleyebilirim,istifa edip dersaneye yazıldım,nisanda sınava girerken dersanede dersler bitmemişti henüz ,evde günde 5-6 saat çalışarak 6 ayda 1 tekrar bile atamadan girdim sınava,4 derse hiç çalışmadan,bi okadarına yarım yamalak bakarak 2-3 dersi de tam bir kez okuyarak girdim,sonuç tabiki hüsran:(53 nisan sonucum,sizin bu programınıza benim durumumdaki bir kişi uyum sağlayabilir mi sizce?nerde hata yapıyorum,neyi düzelterek başlamalıyım işe.bu programları uygulayabilen insanlar olduğunu görmek hem de nöbet tutarak tsm de çalışarak vs bende mi bir sorun var diye düşündürüyor ve ümitsizliğe sürüklüyor beni:(
Merhabalar,

TUS'un bir birikim süreci olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. 37 puandan 53 puana çıkmış olmayı ciddi bir başarı saymak gerekir... Hem de tüm dersleri bitirmeden bu puana ulaşmış olmak gerçekten fevkalede bir başarıdır.

Bu süreçte beklentileri, ortaya konan performans oranında oluşturmak gerekir ki, sonrasında yıkım olmasın. Kendimize ve sürecimize karşı son derece objektif olmak durumundayız aslında..

Mevcut şartlarınızla 4 sene ara verdikten sonra çalışmaya başlamış olmak, yeniden bir tıp birikimi oluşturmak gerekliliğini ortaya koyuyor. Belki 1 dönem daha, belki 2 dönem daha bu yatırımı yapmak gerekecek.

TUS; bıkmadan, usanmadan, yılmadan çalışmayı gerektiriyor. 4 yıl aradan sonra kaynaklara çalışırken yavaş ilerliyor olabilirsiniz, olsun yeter ki performans olsun... Vazgeçmediğinizde kendi kendinize hızlanmak için yeni yöntemler keşfedeceğinize emin olabilirsiniz. Olur da çalışmaktan vazgeçerseniz, emin olun hiç bir zaman hızlanamayacaksınız ama:)

Program ile ilgili dikkat ederseniz, 1. tekrar 8 hafta, 2. tekrar:6 hafta, 3. tekrar ise 4 hafta şeklinde... Fizyoloji için ayırdığım gün sayısı ise ilk tekrarda 4 gün... Ancak tabi ki siz kendinize göre ders günlerini revize edebilirsiniz.

Kaynaklarınızla ilgili kitapları ana kaynak ve kamp notlarınızı da spot şeklinde kullanabilirsiniz.

"Damlayan su mermeri, yürüyen gayret dağları deler."

Ezcümle bu işin yolu vazgeçmeden etkin ve yeterince çalışmaktır.

Başarılar dilerim :)
:))evet aslında ilk gördüğümde 1 gün sanıp sonra aa değilmiş diye düşünmüştüm ama o ilk düşüncem kalmış aklımda,programı yapamayacağıma o kdr odaklanmışım ki demek böyle bi yanlış anlama
sonucu öyle yazdım.her haliyle benim için uygulanması zor bir program,dediğiniz gibi kendime göre revize etsem iyi olacak.hedeflerimi daha düşük tutup gerekirse bikaç dönem vazgeçmeden çalışmam gerekecek, moralimi yükselten yorumlarınız,motive edici sözleriniz,tavsiyeleriniz için çoook çooook teşekkür ederim drgoze:)
Kullanıcı avatarı

#2911263  gönderen drgoze
 03.06.2014 - 12:09:18
dftba yazdı:Peki daha geç başlayacaklar için nasıl modifikasyonlar olabilir
Hocam gün sayılarını azaltabilirsiniz, örneğin her dersten yarım gün kıssanız
11*0.5, nerdeyse 1 hafta kazanırsınız :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2911265  gönderen drgoze
 03.06.2014 - 12:11:16
drugurlu yazdı:Merhaba, dr.goze
Pm atmistim ama sanirim arada kaynadi :) Benim sorum sts hakkinda klinik icin nasil bi calisma programi onerirsiniz?
STS klinik için ilgiliprogramın sadece klinik kısmını aynı döngü ve sırayla devam ettirebilirsiniz..
Kullanıcı avatarı

#2911269  gönderen drgoze
 03.06.2014 - 12:14:15
ByMD yazdı:Denemeleri ayda kac tane cozelim?
Dersane denemesi ayda 1 veya 2 olarak öneriyorum.

Ayrıca Dahiliye, Genel Cerrahi, Pediatri, Küçük Stajlar ve Farmakoloji için 5 ayrı denemenin ilgili sorularını her dersin ilk tekrar bitiminde çözebilirsiniz. Denemelerde yer alan sorular soru bankalarının en seçilmiş sorularıdır çünkü :)

#4032164  gönderen seruska
 20.12.2017 - 02:06:16
Konuyu hortlattığım için kusuruma bakmayın...😅 2018 ağustos sınavı için çalışma programı ararken buralara kadar geldim. Tüm yorumları okudum bu gönderideki... Ama bir soruma cevap bulamadım. 1. tekrar dediği ilk okuma mı yoksa ilk okuma sonrası 1. tekrar mı? Ben daha onu yapmadım da henüz... Ona göre başlayacaktım bu şekilde. Şimdiden teşekkürler... 😊
Kullanıcı avatarı

#4032167  gönderen Dr_fb03
 20.12.2017 - 02:12:33
seruska yazdı:
Konuyu hortlattığım için kusuruma bakmayın...😅 2018 ağustos sınavı için çalışma programı ararken buralara kadar geldim. Tüm yorumları okudum bu gönderideki... Ama bir soruma cevap bulamadım. 1. tekrar dediği ilk okuma mı yoksa ilk okuma sonrası 1. tekrar mı? Ben daha onu yapmadım da henüz... Ona göre başlayacaktım bu şekilde. Şimdiden teşekkürler... 😊
İlk okuma.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4032171  gönderen seruska
 20.12.2017 - 02:17:02
Dr_fb03 yazdı:
seruska yazdı:
İlk okuma.
Çok teşekkür ederim. 😊 İlk kez denemeye girdim bugün ve 63 net yapınca umutsuzluğa kapıldım ama daha hiç okumamıştım da. 😔 Bir an önce başlamak gerek. Umarım bir şeyler başarabilirim... 🤗🤔 Tekrardan teşekkürler...
Kullanıcı avatarı

#4032176  gönderen Dr_fb03
 20.12.2017 - 02:20:29
seruska yazdı:
Dr_fb03 yazdı:
seruska yazdı:
İlk okuma.
Çok teşekkür ederim. 😊 İlk kez denemeye girdim bugün ve 63 net yapınca umutsuzluğa kapıldım ama daha hiç okumamıştım da. 😔 Bir an önce başlamak gerek. Umarım bir şeyler başarabilirim... 🤗🤔 Tekrardan teşekkürler...
Herkes böyle başlıyor. Mühim olan plan yapmak ve bu plana sadık kalmak. Bir de zamanı efektif kullanmak çok önemli. Neye nasıl çalışacağını bilmek...

#4032183  gönderen seruska
 20.12.2017 - 02:24:06
Dr_fb03 yazdı:
20.12.2017 - 02:20:29
seruska yazdı:
Dr_fb03 yazdı:

İlk okuma.
Herkes böyle başlıyor. Mühim olan plan yapmak ve bu plana sadık kalmak. Bir de zamanı efektif kullanmak çok önemli. Neye nasıl çalışacağını bilmek...
İşte bu dediklerinizi yapabilmek için ideal bir plan buldum sanırım 😊 buna bağlı kalıp TUS coach uygulaması ile birlikte harikalar yaratmak dileğimle... 😀
öncelikle program için teşekkür ediyorum.
Bi şey kafama takıldı ;

İlk tekrar fasikül +spot+çıkmış soru
Diğer iki tekrar fasikül “veya” spot +çıkmış soru .

Ben fasikülleri her tekrarda çalışacak olursam soru bankalarına(açıklamalı)tekrar atamayacağım.
Ama fasikülleri 1 kere okuyup sonra sorulara tekrar atarsam da bilgim eksik kalacak diye endişeliyim.

Fasikül tekrarı atmamak hata mıdır ?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7