Toplum Sagligi Merkezinde calisan hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
Bilindiği üzere yeni yönetmelikte TSM Başkanı ve Entegre Hastane Başhekimleri yaptıkları görev nedeniyle ek ödeme farkı ortadan kalkmış durumda. Her hekimin ek ödeme katsayısı 1 olarak hesaplanıyor. Tek istisnası olur da kurum performans kriterlerini yerine getiremezse bu kişilerin 1 olarak hesaplanmaya devam ederken diğer hekimlerin ödemeleri düşebiliyormuş. Teşvik ödemesi yapılmayan bu kurumlarda artık kimse bu görevlerde bulunmak istemeyecektir diye düşünüyorum. Sizce bu durum düzeltilir mi? Yoksa gerçekten bu idarecilere ek ödeme farkı ödenmesine gerek yok mudur?
Tsm ism 112 ve Aile hekimlerinin özellikle uzmanların bu saçmalığa ses çıkarmamasını anlayamıyorum. Bütün uzmanlar 10kusur taban ve iyi bi teşvik aldı ama aile hekimi uzmanlarına bin şarta başladıkları üstelik ceza yönetmeliğini dayattiklari ucunda da 10bini zor görecekleri bi zam yapıldı. Her doktor doktor değil mi? Oy potansiyeline göre mi doktorlar yoksulluk sınırını aşacaklar. Bu sacmalıklara birlikte ses çıkarmayacak mıyız? Parasını alan köseye çekilecek diğerleri yıllarını kölelikle mi geçirecek yine?
membrain yazdı:
05.09.2022 - 14:55:11
Tsm ism 112 ve Aile hekimlerinin özellikle uzmanların bu saçmalığa ses çıkarmamasını anlayamıyorum. Bütün uzmanlar 10kusur taban ve iyi bi teşvik aldı ama aile hekimi uzmanlarına bin şarta başladıkları üstelik ceza yönetmeliğini dayattiklari ucunda da 10bini zor görecekleri bi zam yapıldı. Her doktor doktor değil mi? Oy potansiyeline göre mi doktorlar yoksulluk sınırını aşacaklar. Bu sacmalıklara birlikte ses çıkarmayacak mıyız? Parasını alan köseye çekilecek diğerleri yıllarını kölelikle mi geçirecek yine?
Herkese eşit oranda zam olmamalı hocam!çalıştığı kurum aldığı risk nöbet tutup tutması malpraktis davaları gibi kriterlere bakılmalı
drmurat08 yazdı:
06.09.2022 - 00:32:24
membrain yazdı:
05.09.2022 - 14:55:11
Herkese eşit oranda zam olmamalı hocam!çalıştığı kurum aldığı risk nöbet tutup tutması malpraktis davaları gibi kriterlere bakılmalı
TSM başkanlığı da risklidir bir arkadaşımız covid aşıları bozulduğu için 8 bin tl ödedi. TSM başkanlığı veya Entegre Hastane başhekimliğinin aynı kurumdaki diğer hekimlerden daha fazla ücret alması gerektiği kanaatindeyim. TSM ler 2 yıldan fazladır hafta içi hafta sonu demeden sahada filyasyonda halen TSM ler çalışmaz düşüncesi insanlardan silinmedi. Kanser taramaları işitme taramaları su analizleri ilçelerde evde sağlık hizmetleri uğraşılan o kadar işe rağmen hasta bakmayınca çalışmıyor deniliyor. Mesela TSM başkanları kurumda elektrik kesildiği zaman gece gündüz önlem alması için bakanlık birimleri tarafından aranıyor. Kurumdaki jenaratör mazotundan kurumun rögarına kadar sorumlular. Ben Hastane hekimlerine keşke daha fazla zam yapılsa diyebiliyorum. Ancak TSM lerde mevcut özlük haklarının yitirilmesinin desteklenmesi mantıklı gelmiyor
amirleri tarafından tsm başkanlarının performanslarına %20 arttırım uygulanabiliyor kaldı ki tsm başkanının entegre başhekiminin nöbete kalmaması acilde çalışmaması bile yeter. yılda bir iki sefer hekim yokluğundan acile görevlendirilmiş tsm başkanı örneğini vermeyin kalbinizi kırarım.
Arkadaşlar ism,tsmlere hekim kadrosu açılmasın o zaman bizler Filyasyonda 2 sene aktif çalışmadık mı?Hastanedeki uzmanlar pol mü yaptı pandeminin yoğun zamanlarinda?Şimdi de rezil olduk teşvik ödemesi yüzünden. Hastanedeki meslektaşlarimiz bu ödemeyi aldığı için çok gururluyum. Ama biz rezil olduk rezil.Kamuda çalisan hangi meslek grubu arasinda bu kadar fahiş farklar var biri söylesin. Acilde bir pratisyen 30 35 alacak.Ben de hekimim ben 20 alacagim gözünüzü açın. Hemsireler falan dalga geçiyorlar haklı olarak
Drimmunoloji yazdı:
31.10.2022 - 19:14:55
Arkadaşlar ism,tsmlere hekim kadrosu açılmasın o zaman bizler Filyasyonda 2 sene aktif çalışmadık mı?Hastanedeki uzmanlar pol mü yaptı pandeminin yoğun zamanlarinda?Şimdi de rezil olduk teşvik ödemesi yüzünden. Hastanedeki meslektaşlarimiz bu ödemeyi aldığı için çok gururluyum. Ama biz rezil olduk rezil.Kamuda çalisan hangi meslek grubu arasinda bu kadar fahiş farklar var biri söylesin. Acilde bir pratisyen 30 35 alacak.Ben de hekimim ben 20 alacagim gözünüzü açın. Hemsireler falan dalga geçiyorlar haklı olarak
hayati tehlikesi olan hastayla karşılaşıyor musunuz? kardiyopulmoner arrest olan hastaya müdahale ederken yakınlarına ölüm haberi verirsem tepkileri ne olur diye düşünüyor musunuz? konvüsiyon geçiren çocuğun ajite anne babasını sakinleştirmeye çalışıyor musunuz? tsmde çalıştığınız süre boyunca kaç kez sözlü şiddete maruz kaldınız? merkezden gelen ambulans geciktiği için ölümle tehdit edildiniz mi? kaç kere beyaz kod verdiniz?

ilçe acilinde tek başına görev yapmakta olan bir pratisyen hekimim. yılın bu dönemlerinde hasta sayıları azalmasına rağmen günde 2-3 tane kırmızı alan olmak üzere 200+ hasta görüyorum. en yakın merkeze uzaklığım bir buçuk iki saat. hakkınızı aramanızı anlayışla karşılıyorum ama milletin maaşına dil uzatırken de biraz Allah korkunuz utanmanız olsun