Perşembe , Eylül 19 2019
Teknolojik gelismeler ve otomobil genel paylasim...

nissan micra kullanan var mı

#2101734  gönderen mariachiozi2
 15.12.2012 - 10:58:18
merhabalar micra almayı düşünüyorum. 1.2 motor . donanım olarak gayet iyi ama ,kullanan var mı . memnunmusunuz veya etrafınızda kullanan var mı?
Kullanıcı avatarı

Re: nissan micra kullanan var mı

#2101736  gönderen drsuphi
 15.12.2012 - 11:04:35
Geçen yıl alıp 5 ay kullandım. Donanım iyi, yakıt durumu iyi, otomatik alacaksanız cvt şanzıman çok çok iyi.
Ancak yalıtım kötü, amortisör çok kötü..

Yazdığım olumsuz özellikler ağır bastığından 5 ay sonra satıp honda civic aracımı aldım. 100kmde micraya göre 1-1.5litre fazla yakıyorum ama çok daha memnunum..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2101737  gönderen mariachiozi2
 15.12.2012 - 11:08:20
drsuphi yazdı:Geçen yıl alıp 5 ay kullandım. Donanım iyi, yakıt durumu iyi, otomatik alacaksanız cvt şanzıman çok çok iyi.

Yazdığım olumsuz özellikler ağır bastığından 5 ay sonra satıp honda civic aracımı aldım. 100kmde micraya göre 1-1.5litre fazla yakıyorum ama çok daha memnunum..
Hocam sende micradan civice geçmişsin arada o kadar fark olsun :)
yalıtım kötü derken motor sesimi dış seslermi içerde. amörtisör kötü çukura girince çok mu tepki veriyor ya da sağlam mı değil demek istedin
Kullanıcı avatarı

#2101741  gönderen rruki_vverh
 15.12.2012 - 11:14:22
küçük araç kısa dingil mesafeli eşittir bumpy ride....amortisör iide olsa kötüde olsa sonuç kaçınılmaz.....ses ise motorların hertürlü yetişmemesinden kaynaklanıyor yakıtla gidiyorsun beygirle gitmiyorsun....
Kullanıcı avatarı

#2101744  gönderen rruki_vverh
 15.12.2012 - 11:17:44
lastik çapını arttırarak atiklikten ve yakıttan feragat edip biraz daha azaltabilirsin sesi...onada yanaşmaz servisler o ayrı....
Kullanıcı avatarı

#2101754  gönderen drsuphi
 15.12.2012 - 11:27:04
mariachiozi2 yazdı:
drsuphi yazdı:Geçen yıl alıp 5 ay kullandım. Donanım iyi, yakıt durumu iyi, otomatik alacaksanız cvt şanzıman çok çok iyi.

yalıtım kötü derken motor sesimi dış seslermi içerde. amörtisör kötü çukura girince çok mu tepki veriyor ya da sağlam mı değil demek istedin
tam olarak "rruki_vverh"in dediği bumpy durum. Civic ile sarsılmadan gittiğim yolda micra ile sallanırsın aracın içinde. 1.2motor ile az yakmayı ve az gücü göze almalısın, cvtnin son dişli oranı küçüktü yani mesela 106km/h ile giderken (ki bu gps ölçümüne göre 100km/h idi) araç 2000 devir çevirir dakikada. motor sesi açısından iyi bir durum.
Yalıtım konusunda lastik ve rüzgar sesi çoktu.

Ama bunlardan önemlisi çok kullanılacaksa ve kısmen uzun yol yapılacaksa micra sizi sallayarak yorar.

Babamlarda benden bir yıl önce yaris almışlardı o da m/m yarı otomatik şanzımanlı.
micra o kasa(bir eski) yarise göre donanım, şanzıman , motor vergi avantajı yönünden çok çok iyi.
Ama yaris bana yalıtım ve süspansiyon yönünden daha başarılı gelmiştir. Tabi bu kişisel yorumum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2101763  gönderen mariachiozi2
 15.12.2012 - 11:35:47
drsuphi yazdı:
mariachiozi2 yazdı:

tam olarak "rruki_vverh"in dediği bumpy durum. Civic ile sarsılmadan gittiğim yolda micra ile sallanırsın aracın içinde. 1.2motor ile az yakmayı ve az gücü göze almalısın, cvtnin son dişli oranı küçüktü yani mesela 106km/h ile giderken (ki bu gps ölçümüne göre 100km/h idi) araç 2000 devir çevirir dakikada. motor sesi açısından iyi bir durum.
Yalıtım konusunda lastik ve rüzgar sesi çoktu.

Ama bunlardan önemlisi çok kullanılacaksa ve kısmen uzun yol yapılacaksa micra sizi sallayarak yorar.

Babamlarda benden bir yıl önce yaris almışlardı o da m/m yarı otomatik şanzımanlı.
micra o kasa(bir eski) yarise göre donanım, şanzıman , motor vergi avantajı yönünden çok çok iyi.
Ama yaris bana yalıtım ve süspansiyon yönünden daha başarılı gelmiştir. Tabi bu kişisel yorumum.

Anladım teşekkürler. Fakat başınızı ağrıtmadan şunu sormak istiyorum. Ben bu arabayı eşime alacağım amaç zaten şehir içi. öyle bir performans beklentimiz yok. bir bayan kullanacağı için bu ses çok rahatsız edici mi. motor zayıf dediniz yokuşlarda falan çok zorlanıyor mu? klima açılınca araba devirden çok düşüyor mu? ben bu arabayı güvenlik donanımı için alıyorum çünkü sonuçta eşim ve çogunlukla çocuklarım binecek şehir içinde.
Kullanıcı avatarı

#2101765  gönderen drsuphi
 15.12.2012 - 11:38:12
cvt mi alacaksınız? ben cvt kullandım ve öyle çekmeme klima ile devirden düşme gidi bir durum yaşamadım.

eşiniz ve şehir içi durum için yeterli olabilir bence..

#2101775  gönderen mariachiozi2
 15.12.2012 - 11:43:18
drsuphi yazdı:cvt mi alacaksınız? ben cvt kullandım ve öyle çekmeme klima ile devirden düşme gidi bir durum yaşamadım.

eşiniz ve şehir içi durum için yeterli olabilir bence..
manuel vitesli modeli. abs-esp-ebd-6 hava yastığı var. 1.2 motor . 27000 lira diyorlar.
Kullanıcı avatarı

#2101786  gönderen drsuphi
 15.12.2012 - 11:48:06
Manuelin ekstradan kötü özelliği olacağını düşünmüyorum. En fazla dişli oranları ile alakalı farklar vardır.

Yalnız cvt kullanması çok zevklidir hocam, arada ne kadar fark olur bilmiyorum ama değebilir..
Kullanıcı avatarı

#2101886  gönderen dilasuk
 15.12.2012 - 12:51:26
ben 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum tamm bir bayan arabası.hız tutkusu olmayan işlevselliği için alacaklara çok uygun yokuşlarda sıkıntısı yok.ben de şehiriçi kullanmak için aldım ama uzun yola da çok çıktım tek dezavantajı 120yle giderken yol hafif bozuksa aracın azcık havalandığını hissediyorsunuz o kadar da olsun :) sonuç olarak çook memnunum :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2101908  gönderen drsvc
 15.12.2012 - 13:10:46
mariachiozi2 yazdı:merhabalar micra almayı düşünüyorum. 1.2 motor . donanım olarak gayet iyi ama ,kullanan var mı . memnunmusunuz veya etrafınızda kullanan var mı?
Uzun yıllar otomatikte düz vitesinide eşim kullandı (Bende sürdüm :) )

Micra küçük sanılır ama bir çok arabanın iç hacminden daha geniştir.
İç döşemesinin rengi çok iç açıcıdır.

Bu arabayı alırsanız artık içi siyah araba asla almazsınız.

Bağımlılık yapar

Kolay kolay artık başka marka arayışına girmezsiniz.

yol tutuşu küüklüğüne rağmen muhteşemdir.

Bu zamanda düz vites araba alınmaz otomatik vitesi zaten mükemmeldir

1.2 motoruna rağmen uzun yolda tokatlamadığı araba yoktur.

özellikle bayanlar için muhteşem bir arabadır.

Vergisi motorundan dolayı en düşük basamaktadır.

Güle güle kullanın, Pişman olmayacağınıza garanti verebilirim

#2101983  gönderen mariachiozi2
 15.12.2012 - 14:08:06
drsvc yazdı:
mariachiozi2 yazdı:merhabalar micra almayı düşünüyorum. 1.2 motor . donanım olarak gayet iyi ama ,kullanan var mı . memnunmusunuz veya etrafınızda kullanan var mı?
Uzun yıllar otomatikte düz vitesinide eşim kullandı (Bende sürdüm :) )

Micra küçük sanılır ama bir çok arabanın iç hacminden daha geniştir.
İç döşemesinin rengi çok iç açıcıdır.

Bu arabayı alırsanız artık içi siyah araba asla almazsınız.

Bağımlılık yapar

Kolay kolay artık başka marka arayışına girmezsiniz.

yol tutuşu küüklüğüne rağmen muhteşemdir.

Bu zamanda düz vites araba alınmaz otomatik vitesi zaten mükemmeldir

1.2 motoruna rağmen uzun yolda tokatlamadığı araba yoktur.

özellikle bayanlar için muhteşem bir arabadır.

Vergisi motorundan dolayı en düşük basamaktadır.

Güle güle kullanın, Pişman olmayacağınıza garanti verebilirim
Eyvallah , güzel açıklamışsınız.
O zaman ben gideyim alayım geleyim :)