Perşembe , Eylül 19 2019
Teknolojik gelismeler ve otomobil genel paylasim...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: çalması en kolay müzik alteleri hangileri?

#2054368  gönderen mardox
 15.11.2012 - 17:37:39
kolay müzik aleti olmaz, bir kaç enstrümna çaldım. hepsi çok ciddi sabır ve egzersiz gerektirir ve neye yatkınsan onu çalmalısın.
zaten kolaya kaçarsan da hakkını veremezsin, işin tadını alamazsın
Kullanıcı avatarı

#2054386  gönderen mezenter
 15.11.2012 - 18:04:28
Bas gitarin 4 tane teli var zaten serdar ortac stayla :lol:
Elektro gitar ve klavye kursuna gittim.kesinlikle klavye gitardan kolay.bi kere notalari ogrenmen uzun suruyo gitarda
Ha tabi darbuka en kolayidir muhtemelen
Bu arada klavye gitarin verdigi zevki vermiyo
Kullanıcı avatarı

#2054390  gönderen mardox
 15.11.2012 - 18:08:33
tatarramazan yazdı:Bas gitar.. 1 ayda grubun olur, 2. ayda sahneye çıkarsın, 3. ay programa çıkar para kazanırsın. 1 yıl sonra albüm kaydına girersin o derece..
öyle basçı olacağına hiç olmasın.
bir kere bas gitar çok önemli bir eleman ama 1 ayda basçı olursun kafası yüzünden çok kötü basçılar var piyasada.
kaldı ki albüm çıkarmak isteyen kimse öyle bir basçıyı grupta tutmaz.
En son mardox tarafından 15.11.2012 - 18:09:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#2054392  gönderen neschter
 15.11.2012 - 18:09:44
kolay derken? bi enstrümanı çalması kolay diye seçmek olmaz...pek çoğu için ''evet iyi çalıyorum'' demek zor, ciddi emek ister.

eğer bu işe ilk adımımı atacağım diyorsanız ve telli çalgılar tercihinizse mandolini öneririm. mandolin çalmayı öğrendikten sonra devamında gitar ve diğer telli çalgıları da rahatlıkla çalabilirsiniz. ha mandolin öyle havalı görünmez :) (benim ilk göz ağrımdır, kıymatlımdır o ayrı :) ) ama başlangıç için şiddetle tavsiye ederim :wink:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2054412  gönderen Simurg
 15.11.2012 - 18:33:36
mezenter yazdı:Bas gitarin 4 tane teli var zaten serdar ortac stayla :lol:
Elektro gitar ve klavye kursuna gittim.kesinlikle klavye gitardan kolay.bi kere notalari ogrenmen uzun suruyo gitarda
bass gitarın 4 teli yok, 5, 6 telli olanı da var.. ayrıca olay arkadan bir iki nota basmak değil, solocuya eşlik etmek var..
Kullanıcı avatarı

#2054432  gönderen mezenter
 15.11.2012 - 18:52:20
Simurg yazdı:
mezenter yazdı:Bas gitarin 4 tane teli var zaten serdar ortac stayla :lol:
bass gitarın 4 teli yok, 5, 6 telli olanı da var.. ayrıca olay arkadan bir iki nota basmak değil, solocuya eşlik etmek var..
Saka yaptik zati.4 telden 4 nota cikmiyoya...ama 5 6 telli olanlari ilk defa duydum cahillik iste
Kullanıcı avatarı
"çalmak" tan kastına göre değişir. "çalıyorum" diyerek hava atmaksa bas diyeceğim. oturup tab ezberler iki tekrar atarsan metallica nın for whom the bell tolls unu çalarsın.havan da olur.bası az şarkılarda grupla sahne alıp kafa falan sallarsın.

ha çalmaktan kastın hakkını vermekse,bas en zorudur."slap" olarak tabir edilen şekilde çalmayı öğrenmeden bas çalıyorum diyemezsin.nota bilgin olacak,akorlara hakim olacaksın;elektrocu solo atarken yürüyüşlerle eşlik edeceksin ona alttan,es lerde boşluğu sen dolduracaksın.tek başına sololar atacaksın.

11-12 telli baslar bile var,insan bi işini necasetini çıkarmayagörsün.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009