Pazartesi , Eylül 16 2019
Teknolojik gelismeler ve otomobil genel paylasim...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Re:

#3632975  gönderen drsewiyl
 18.08.2016 - 15:20:34
böyle bi konu olmasına çok sevindim:)) ben de 2 aylık yamaha nmax scooter kullanıcısıyım. İstanbul trafiğinde büyük nimet. şimdiden ufak motosiklet gruplarıyla gezilere çıkıyoruz.Strese birebir. :2thumbs:
Kullanıcı avatarı

Re:

#3632976  gönderen JimmyF_Mcnulty
 18.08.2016 - 15:31:17
Motorumu cok özledim : (
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3633575  gönderen dr_baypipo
 19.08.2016 - 13:17:25
Ozman toplansak mi

Re:

#3633622  gönderen drsewiyl
 19.08.2016 - 15:11:53
dr_baypipo yazdı:Ozman toplansak mi
bi facebook grubu mu kurulsa acaba??
Kullanıcı avatarı

Re:

#3633646  gönderen kamala
 19.08.2016 - 16:08:49
cbr600 le baslasam intihar etmiş olur muyum
Kullanıcı avatarı

Re:

#3633650  gönderen mdack
 19.08.2016 - 16:20:32
Xmax almayı düşünüyorum .
Kullanıcı avatarı

Re:

#3633657  gönderen JimmyF_Mcnulty
 19.08.2016 - 16:39:23
kamala yazdı:cbr600 le baslasam intihar etmiş olur muyum
Ciddi sordugunu sanıyorum.

Olmazsın. Ama hiç efektif olmaz. Keyif alamazsın bence.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3633662  gönderen kamala
 19.08.2016 - 16:46:21
JimmyF_Mcnulty yazdı:

ciddi misin neden keyif almam.ne önerirsin ?hiç motor tecrübem yok kontrol edebilir miyim.cbf250yle başla diyorlar.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3633674  gönderen JimmyF_Mcnulty
 19.08.2016 - 17:10:33
kamala yazdı:
JimmyF_Mcnulty yazdı:

ciddi misin neden keyif almam.ne önerirsin ?hiç motor tecrübem yok kontrol edebilir miyim.cbf250yle başla diyorlar.
Kontrol edersin bence. Çok zor olur ama çok detay var düşeceksin. Sag ayagini mi koyacaksin. On frenle mi durcaksın arkaya mi? Freni kilitleyeceksin. Bu arada nasil durcagini bilemeyeceksin. Motor sürüklenecek bir sürü masraf. 3 5 bin. Büyük motor ağır hem yedek parçası pahalı. Gazi açacaksın salt kötü hava sıcak. arka teker yanlicak falan. Viraj alamayacaksın. Motora kendini tasiyamayacaksin, onu tadimak zorunda kalacaksin kullanamayacaksin. Dirseklerin beilerkelrin her tarafın çok agriyacak. Epey Amelelik yapacaksın yani bence. Naparsın caddede düzde bagirtabilrisin.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3633682  gönderen kamala
 19.08.2016 - 17:19:52
JimmyF_Mcnulty yazdı:
kamala yazdı:
JimmyF_Mcnulty yazdı: Ciddi sordugunu sanıyorum.

Kontrol edersin bence. Çok zor olur ama çok detay var düşeceksin. Sag ayagini mi koyacaksin. On frenle mi durcaksın arkaya mi? Freni kilitleyeceksin. Bu arada nasil durcagini bilemeyeceksin. Motor sürüklenecek bir sürü masraf. 3 5 bin. Büyük motor ağır hem yedek parçası pahalı. Gazi açacaksın salt kötü hava sıcak. arka teker yanlicak falan. Viraj alamayacaksın. Motora kendini tasiyamayacaksin, onu tadimak zorunda kalacaksin kullanamayacaksin. Dirseklerin beilerkelrin her tarafın çok agriyacak. Epey Amelelik yapacaksın yani bence. Naparsın caddede düzde bagirtabilrisin.
cbf250 alim mi ne kadar süre kaç km sonra kıvama gelirim
Kullanıcı avatarı

Re:

#3633696  gönderen JimmyF_Mcnulty
 19.08.2016 - 17:31:01
kamala yazdı:
JimmyF_Mcnulty yazdı:
kamala yazdı:ciddi misin neden keyif almam.ne önerirsin ?hiç motor tecrübem yok kontrol edebilir miyim.cbf250yle başla diyorlar.
Cbf di mi cbr değil? 5000 km'de hafiften degistireyim dersin. Bu arada motorun teknik kısmını da biraz biraz öğrenmiş oluyorsun. Eğitim veren guzle yerler de var ilaveten. Çok keyif verir ama. Ben ybr 125 ile müthiş keyif alıyordum. Dağ bayır dolaşıyordum. İstanbul bile yaptım geldim : ))
Kullanıcı avatarı

Re:

#3633703  gönderen kamala
 19.08.2016 - 17:42:02
JimmyF_Mcnulty yazdı:
kamala yazdı:
JimmyF_Mcnulty yazdı: Kontrol edersin bence. Çok zor olur ama çok detay var düşeceksin. Sag ayagini mi koyacaksin. On frenle mi durcaksın arkaya mi? Freni kilitleyeceksin. Bu arada nasil durcagini bilemeyeceksin. Motor sürüklenecek bir sürü masraf. 3 5 bin. Büyük motor ağır hem yedek parçası pahalı. Gazi açacaksın salt kötü hava sıcak. arka teker yanlicak falan. Viraj alamayacaksın. Motora kendini tasiyamayacaksin, onu tadimak zorunda kalacaksin kullanamayacaksin. Dirseklerin beilerkelrin her tarafın çok agriyacak. Epey Amelelik yapacaksın yani bence. Naparsın caddede düzde bagirtabilrisin.
Cbf di mi cbr değil? 5000 km'de hafiften degistireyim dersin. Bu arada motorun teknik kısmını da biraz biraz öğrenmiş oluyorsun. Eğitim veren guzle yerler de var ilaveten. Çok keyif verir ama. Ben ybr 125 ile müthiş keyif alıyordum. Dağ bayır dolaşıyordum. İstanbul bile yaptım geldim : ))
yok cbf. iki motor da muadil bir birinin başlangıç motoru için ideal diyorlar. ybr125le nasıl istanbula gittin ya:)
2.el mi 0 mı alim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3633708  gönderen JimmyF_Mcnulty
 19.08.2016 - 17:54:09
kamala yazdı:
JimmyF_Mcnulty yazdı:
kamala yazdı:cbf250 alim mi ne kadar süre kaç km sonra kıvama gelirim
yok cbf. iki motor da muadil bir birinin başlangıç motoru için ideal diyorlar. ybr125le nasıl istanbula gittin ya:)
2.el mi 0 mı alim
Temiz az km bulursan ikici el al bence. Sen ikinci elden de anlarsın ben pek anlamiyorm cesaret edemiyirum. Nasılsa satacaksin. Çizilecek felan. İstersen önce bir defa falan sur hic surmediysen daha önce. : )

Ybr'yle tin tin 100 km sabit hızla. : ) yokusta 70 80. : )) Rüzgar durumuna bakıyordum öyle çıkıyordum : )) Tam kamyon solluyorum mesela gidis geliş epey de yorulmustum. Bir rüzgar esti : ))) karşı yönden de araç geliyor. Karşı yön emniyet şeridine attım kendimi bir kaç kere :D başka yollarda ama bu istanbul yolu dubleydi. Oeda hiç sıkıntı olmadı. Ama çok keyif alıyordum ya küçüktü falan ama. Şimdi bakıyorum oyuncak gibi geliyor biraz özlüyorum yine de. : )

Bir de hafif motorların manevra kabiliyeti çok daha iyi kolay.
Kullanıcı avatarı

#3633711  gönderen JimmyF_Mcnulty
 19.08.2016 - 18:02:55
dr_baypipo yazdı:Ozman toplansak mi
Her tarafta dağılmış bulunuyoruz hocam. İstanbula getirmek mı gerekecek motoru?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3699591  gönderen Anastasia_md
 19.10.2016 - 19:53:24
Motorsiklet kullanan hemcinsim var mı acaba burda
Bişi sorcam da 🙂
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9