Cuma , Eylül 20 2019
Teknolojik gelismeler ve otomobil genel paylasim...

Re:

#3977424  gönderen vahitt
 30.08.2017 - 09:11:36
Abi hilux u tek geçerim.Ben de toyota hilux var,yeni aldım daha doğrusu 2017 ocakta aldım 2016 model..Hepsini karşılaştırdım..Ve şu an hilux un diğerlerinde olmayan birkaç özelliğini söylüyeyim;1- POWER seçeneği var,bu yeni bir güç aktarımı sağlıyor.Bastığın zaman sollamada falan bir an da fırlama şeklinde hız aktarımı sağlıyor ve böylece rahat sollama yapabiliyorsun.2-çamurda veya buzlu yollarda tekerlek kilitleme sistemiyle 4 tekerlekte çekim gücüne kavuşuyor ve tekerler kaçırmadan zor şartları kolayca atlatabiliyorsun.3- Denge sistemi sürüş sırasında mükemmel bir yol tutuşu sağlıyor.4- İç mekan ve arka görüş kamerasıyla lüks otomobil havasını da katması ayrı bir çabası :) 5-Ani virajlara girerken sıkıntı verebilir dediler ama ben pek öyle bir gözlemlemede bulunamadım.

Re:

#3977425  gönderen vahitt
 30.08.2017 - 09:14:05
Şehir içi kullanımda bunlar pek uygun değildir..O zaman SUV tipi nissan alabilirsin.:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3977511  gönderen cano88
 30.08.2017 - 13:04:13
vahitt yazdı:Abi hilux u tek geçerim.Ben de toyota hilux var,yeni aldım daha doğrusu 2017 ocakta aldım 2016 model..Hepsini karşılaştırdım..Ve şu an hilux un diğerlerinde olmayan birkaç özelliğini söylüyeyim;1- POWER seçeneği var,bu yeni bir güç aktarımı sağlıyor.Bastığın zaman sollamada falan bir an da fırlama şeklinde hız aktarımı sağlıyor ve böylece rahat sollama yapabiliyorsun.2-çamurda veya buzlu yollarda tekerlek kilitleme sistemiyle 4 tekerlekte çekim gücüne kavuşuyor ve tekerler kaçırmadan zor şartları kolayca atlatabiliyorsun.3- Denge sistemi sürüş sırasında mükemmel bir yol tutuşu sağlıyor.4- İç mekan ve arka görüş kamerasıyla lüks otomobil havasını da katması ayrı bir çabası :) 5-Ani virajlara girerken sıkıntı verebilir dediler ama ben pek öyle bir gözlemlemede bulunamadım.
şehir içi mi kullanıyorsunuz hocam...yakıt tüketimi nasıl...bide hocam src belgeniz varmı isteniyormu...ruhsatta ticari +hususi mi yazıyor sizin

Re:

#3977519  gönderen drjkr
 30.08.2017 - 13:28:28
Şehir içi kullanacaksanız pick up tarzı araçları önermem. Fiyatları SUV lara göre daha uygun ama vergileri çok yüksek. Ayrıca muayeneleri diğer araçlara göre daha sık. Hız sınırları da düşük, çok ceza yiyebilirsiniz. Motor hacimleri yüksek olduğu için yakıt tüketimi de fazla olur.

Kısacası şehir içi kullanacaksanız max 1.6 compact SUV bakmanızı öneririm.Bu arada fiyat aralığınız nedir?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3977522  gönderen tbputgm
 30.08.2017 - 13:36:20
Amorak'ı da Ranger"ı da kullandım arazide.Öncelikle şehir içi kullanmak büyük eziyet bu araçları heleki caddeleri ve sokakları geniş olmayan yerlerde.Sağlı sollu sokak cadde girişlerine park yapılınca geç geçebilirsen.Park konusu da ayrı sıkını.

Ama ikisi arasında ranger daha iyi.Amorak sadece iyi pazarlama stretijisi uyguluyor.Fiyatı da ranger'a göre daha yüksek sanırım.Ayrıca Ford'un ağır araç tecrübesini unjtmamak lazım.Kamyon üreten bir marka sonuçta Vw'nin en ağırı amorak

Re:

#3977543  gönderen vahitt
 30.08.2017 - 14:11:21
drjkr yazdı:Şehir içi kullanacaksanız pick up tarzı araçları önermem. Fiyatları SUV lara göre daha uygun ama vergileri çok yüksek. Ayrıca muayeneleri diğer araçlara göre daha sık. Hız sınırları da düşük, çok ceza yiyebilirsiniz. Motor hacimleri yüksek olduğu için yakıt tüketimi de fazla olur.

Kısacası şehir içi kullanacaksanız max 1.6 compact SUV bakmanızı öneririm.Bu arada fiyat aralığınız nedir?
Arkadaşım her şeyi güzel açıklamış..aynen öyle..Şehirler arası yollarda hız sınırı çok düşük!Yalnız aracın müthiş bir gösterimi(albenisi-havası) var.:) Kasa kısmını da kapalı yaparsanız dış fiziki yapısı tam bir arazi jeep i gibi gösteriyor..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3977545  gönderen cano88
 30.08.2017 - 14:12:53
drjkr yazdı:Şehir içi kullanacaksanız pick up tarzı araçları önermem. Fiyatları SUV lara göre daha uygun ama vergileri çok yüksek. Ayrıca muayeneleri diğer araçlara göre daha sık. Hız sınırları da düşük, çok ceza yiyebilirsiniz. Motor hacimleri yüksek olduğu için yakıt tüketimi de fazla olur.

130-140 civarı ne önerirsiniz hocam...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3977556  gönderen drjkr
 30.08.2017 - 14:28:54
cano88 yazdı:

130-140 civarı ne önerirsiniz hocam...
Hocam premium (mercedes, bmw, audi, volvo) olmadıktan sonra aynı segment araçlar birbirine yakındır. VW Tiguan, Hyundai Tucson, Ford Kuga, Honda CR-V, Peugeot 3008 gibi. Bunları araştırın bence.

#3977588  gönderen Skyline
 30.08.2017 - 15:01:27
Dizel alinacaksa 3008 benzin sorun degilse 177 HP tucson iyidir..Ama bence bu fiyata dolu bir ikinci el x1 2.0 xdrive çok daha iyi olur