Pazartesi , Eylül 16 2019
Teknolojik gelismeler ve otomobil genel paylasim...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: BILGISAYARDAN ANLAYANLARDAN YARDİM

#3950968  gönderen norotransmitty
 24.07.2017 - 05:46:09
Pcfrtns yazdı:Arkadaşlar abiler ablalar, asus marka iki laptop arasında kaldım. Bu işlerden ablayan daha evvel kullanmış olan varsa el atın yarın almaya gideceğim

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-k54 ... ebook.html

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-k55 ... ebook.html

İlki mi ikincisi mi cevapları merakla bekliyorum
üsttekini al ssd farkı hissedilir.

#3950989  gönderen drjkr
 24.07.2017 - 11:26:54
Kesinlike alttaki. Ekran kartı 940mx, 920m ye göre çok daha iyi. Hem de daha ucuz. Muhtemelen indirimde falandır. Tek eksisi ssd olmaması. Aradaki fiyat farkıyla da bi ssd alırsan çok iyi olur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3951008  gönderen Pcfrtns
 24.07.2017 - 12:19:22
Öncelikle çok çok teşekkür ederim
İkinci sürekli indirime giren bir bilgisayar. Vatanda mağazada fiyatına 3.000 demişler indirime girdiği için 2.500. İlginç olan ürünün her mağazada fiyatı üç aşağı beş yukarı 2.500. Neden böyle bir sey yapmışlar anlamadım. Kullanıcı yorumlarında pek çok olumsuz yorum vardı. Kafamı kurcaladı açıkçası.
Ilkinde 256gb ikinci 1tb bu çok önemli mi sizce?
Kullanıcı avatarı

#3951029  gönderen nanoin
 24.07.2017 - 13:20:06
İlkinde depolaması sadece ssd den olusuyor galiba onu begenmedım. Harıcı kullanmanız gerekecek. Ikıncide SSD olmaması eksiklik ama muhtemelen takılabilir, ama pc yi profesyonel anlamda kullanmayacaksanız olmazsa olmaz degıl. İkincinin RAM i daha avantajlı. U işlemci olması insanı üzüyor ama HQ isterseniz fiyatı yükseltmeniz lazım. Ekran kartı 2 gb film-dizi acıısndan ok, orta halli oyunlarda da sıkıntı olmaz. ikincinin ekran ışığı yokmuş o çok olumsuz bence. Ama hep bol ışıklı ortamları tercih ediyorsanız sıkıntı yaratmayabilir. Kasaları güzlel. İkisinin de artı-eksi yönleri var.

Oyun bilgisayarı değiller, ama sizi idare edeceklerini düşünüyorum. Bi alayım süper olsun herseyi yapsın diyorsanız asus un 256 gb SSD 4 gb ekran kartlı HQ ve i7 işlemcili performans/fiyat acısından cok cok iyi bi cihazı var, biz ailecek ondan kullanıyoruz Vatan dan almıştık. Tavsiye ederim. ayrıca Vatanda günlük indirimler oluyor, gece 300-400 lira birden fiyat düşüşü olabiliyor, Sıkı takip edin, aceleye getirmeyin acil ihtiyaç yoksa.
Kullanıcı avatarı

#3951055  gönderen PelgerHuet
 24.07.2017 - 14:24:49
Ucuz olanın ram i daha iyi arada 400 tl var, sandisk 480 gb ssd 500TL alırsın taktırısın pahalı olandan daha canavar olur, üç sene rahat iş görür, performansı iyi olur.asus kullanmadım ama bu işi bilenler asus fiyat performans bakımından öneriyorlar.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3951596  gönderen Pcfrtns
 25.07.2017 - 02:36:01
Fikirleriniz vaktiniz için teşekkür ederim öncelikle
Benim için uzun süre problem çıkarmadan arıza yapmadan gitsin birinci öncelik bu aslında.
Internet power point belki bir iki oyun dediğiniz gibi film vs. Çok komplike bir işim olmaz diye düşünüyorum. Arıza yapmadan bana iş çıkarmadan 4 5 yıl devam etsin yeter.
Ben ilkini alayım diyordum kafam iyice karıştı
Ek olarak ssd taktırmayı düşünmedim garantiden çıkar diye biliyorum
Hakkınız var kağıt uzerinde ucuz olan baskın geliyor ama epey yorumlanmış bir cihaz ve sıkıntıları var deniyor
Bir de sık sık indirime girince klasik eski kafayla acaba bir arıza mı var diyor insan