Pazartesi , Şubat 17 2020
Teknolojik gelismeler ve otomobil genel paylasim...
Kullanıcı avatarı
DÜNYA’NIN YENİ SES TEKNOLOJİSİ; AUDIO SPOTLIGHT


Diğer ses kaynaklarından gelen sesin %90’ı gürültüdür.

Duymak istemediğiniz sese gürültü denir. Audio Spotlight sistemi sesi odaklayarak belirli dinleyiciye veya sesin sizin gitmesini istediğiniz yere yönlendirirken diğer yerleri sessiz olmasını sağlar.

Devrimsel nitelikteki Audio Spotlight teknolojisi dar ve sınırlandırılmış bir ses ışını yaratarak, aynı ışık gibi sesin kontrol edilmesini sağlar. Amaç; sesin sadece düz ve ince kolonun yöneldiği yönde yayılması ve diğer yerlerde gürültü oluşturmamasıdır.

Audio Spotlight sistemleri dünyanın binlerce farklı mekanına yerleştirildi. Müzelerden sergilere, galerilerden perakende satış noktalarına ve özel projelere kadar, Dünya’nın en iyi şirketleri yüksek kalite ve hedefli ses için patentli Audio Spotlight teknolojisini seçti.


Yüksek Ses İzolasyonuAudio Spotlight, ultrases ışınını “sanal akustik kaynak” olarak kullanarak, eşsiz şekilde sesin dağılımını kontrol etmeye imkan sağlar. Sağ taraftaki grafik, Audio Spotlight’ın yarattığı ses alanıyla, aynı ölçülerdeki klasik ses kaynaklarının teorik doğrusal ses alanlarını kıyaslamaktadır. Bu karşılaştırmadan da görüleceği gibi, dünya üzerindeki herhangi bir ses kaynağı, Audio Spotlight teknolojisinin ulaştığı ses kontrol seviyesine ulaşamamaktadır.


Resim

Resim

Resim

Resim


VİDEO

türkiyede video