Pazartesi , Eylül 16 2019
Teknolojik gelismeler ve otomobil genel paylasim...
gargara06 yazdı:
dedekorkut yazdı:
gargara06 yazdı: Honda jazz, grande punto ve yaris arasında kalmış durumdayım. Corsalar acayip donanımsız yani diğer seçeneklere göre.
jazz yerine civic al derim.
dizaynı çok eski kalıyor bakmaya dahi tahammül edemiyorum civic o dönem arabalara
arabam civic tavsiye etmem
drjivago yazdı:
gargara06 yazdı:
dedekorkut yazdı: jazz yerine civic al derim.
dizaynı çok eski kalıyor bakmaya dahi tahammül edemiyorum civic o dönem arabalara
Bir önceki mesajda jazz yerine civic al deiyp şimdi de tavsiye etmemeniz çok hoş :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
gargara06 yazdı:
drjivago yazdı:
gargara06 yazdı: dizaynı çok eski kalıyor bakmaya dahi tahammül edemiyorum civic o dönem arabalara
Bir önceki mesajda jazz yerine civic al deiyp şimdi de tavsiye etmemeniz çok hoş :)
onu ben dememişim tekrar bakın :)
drjivago yazdı:
gargara06 yazdı:
drjivago yazdı: arabam civic tavsiye etmem
onu ben dememişim tekrar bakın :)
çok pardon :D
Şu ilanlardan önerebileceğiniz var mıdır?

https://www.sahibinden....bulunur-337068088/detay
https://www.sahibinden....emotion-339455476/detay
https://www.sahibinden....satilik-334842697/detay
https://www.sahibinden....tomotiv-326227587/detay
https://www.sahibinden....-bin-km-297828435/detay
140 km git gel toplamda mı yoksa gidiş mi?
ben trabzonda oturuyorum gümüşhanede çalışıyorum. senin gibi git gel yapıyorum nöbet usulü. 220km yapıyor gidiş geliş toplamda. disel almanı öneririm. ilk polo aldım ben 2014 1.2tsi sıfır km. 2 hafta önce satıp disel bir arabaya geçiş yaptım şükür. benzinliğe gitmekten bezmiştim açıkçası araç 25 kuruş yakmasına rağmen (bu benzinli bir araba için fazla değil kanaatimce). eğer gidiş gelişin 280 km ise performansı falan boşverip yakıt ekonomisine odaklanmalısın bence.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
aliyavuz61 yazdı:140 km git gel toplamda mı yoksa gidiş mi?
ben trabzonda oturuyorum gümüşhanede çalışıyorum. senin gibi git gel yapıyorum nöbet usulü. 220km yapıyor gidiş geliş toplamda. disel almanı öneririm. ilk polo aldım ben 2014 1.2tsi sıfır km. 2 hafta önce satıp disel bir arabaya geçiş yaptım şükür. benzinliğe gitmekten bezmiştim açıkçası araç 25 kuruş yakmasına rağmen (bu benzinli bir araba için fazla değil kanaatimce). eğer gidiş gelişin 280 km ise performansı falan boşverip yakıt ekonomisine odaklanmalısın bence.
İkinci el düşük modelli araçlarda dizeli çoğu kişi kullanmayı bilmediği için genelde oto guruları önermiyor turbo arızası çıkıyor ve 5-6 bine mal oluyor diyorlar ne dersiniz?
2. el her türlü risk içeriyor sonuçta. ben de arabayı almadan iki yerde expertiz yaptırdım(biri skoda servis) ikisi de güzel dedi. ama ertesi gün arıza ışıgı yandı ve arabanın mekatroniği değişti. kaportacı veya motorcu değiliz sonuçta ... işin ustası ne derse inanıyoruz güya. iyi niyet garantisinden değişmeseydi sıkıntı olacaktı başıma. bahsettiğim araç 2013 model henüz 24bin km olan bir araç. adam belki de biliyordu ve söylemedi veya gerçekten arıza bana denk geldi (içimden hep iyi niyetli düşüneyim diyorum sukunetimi koruyorum). sonuçta sen o paraya ancak 2006 model civarı birşeyler alabilirsin ve her an masraf çıkarabileceğini unutmamalısın ( benim arabada inş daha farklı bişeyler çıkmaz). en iyisi tanıdık çevrenden güvenilir bir şekilde almak veya sıfıra yönelmek. bence biraz daha kas kendini sıfır için. gerekirse (eğer araba için aciliyetin yoksa) birkaç ay biriktirip biraz da borç vs .. için rahat olur. benim gibi o kadar para verip ertesi günü arabayı servise tamire götürmek kötü birşey :D
attığın ilanlara baktım bu arada araba için göğüs kısmı benim için de önemli torpidosu güzel olacak arabanın bence de. bunları alacağına kedi gözü mercedes al :p :P :) :) :P
Kullanıcı avatarı

#3666779  gönderen kayabusa
 17.09.2016 - 21:50:19
O fiyata alacagin tum araclar sorun cikaracak. Punto 1.4 77bg bu fiyat araliginda iyidir yine de

#3666793  gönderen katzuvayn
 17.09.2016 - 21:59:37
25 bin bütçen varsa araba söyle böyle görünsun yok performansi iyi olsun falan diye dusuk model yüksek km araba alma bence.
Mesleğimiz itibariyle sürekli araba arizalariyla ugrasamayiz o yuzden cok eski olmayan nispeten temiz,km düşük piyasa arabasi almani öneririm.

Ben ilk ise basladigimda 18000tl 2004 opel corsa almistim.normalde o zmnki piyasasindan 1000 tl falan yukardaydi benzinliydi ama 35000 km falan cok temiz arabaydi yasina göre 1 yil kullandim o bile sıkıntı çıkardı aküsü falan bitti vites bozuldu uzun yolda konforsuz vs vs sonra sattim 20000 tl ye zararda etmedim.
Sonra iyi bisey aldim cok sukur çok memnunum arabamdan.
Sonuç olara ilk araba için çok ta bisey bekleme yolda kalmasın yeter; )
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3666824  gönderen drckara
 17.09.2016 - 22:20:19
4 AY DAHA PARA BİRİKTİR DAHA İYİ Bİ ARABA AL.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3666829  gönderen waldo
 17.09.2016 - 22:22:42
25 binlik arabanın rutin 2 aylık masrafı 200 liradan aşağı değildir