Cuma , Eylül 20 2019
Teknolojik gelismeler ve otomobil genel paylasim...
Kullanıcı avatarı

Re: Volvo V40 R-design mi A4 2.0 TDI MI ?

#3702559  gönderen nurullahs
 22.10.2016 - 11:51:03
dedekorkut yazdı:
nurullahs yazdı:
dedekorkut yazdı:Allahım ben de bir gün böyle bir soru sorabilecek miyim?
bugün senin günün olsun patlat soruyu..almak zorunda değilsin soru sormak da gunah degil..öyleyse yap do it..
öyleyse soruyorum; jaguar xf 3.0 mı maserati ghibli 3.0 mı? uzun yolda hangisi daha az yakar :)
abi kesinlikle cibili..uzun yolda hem az yakar hem de yormaz..jaguarda güzel hoş araba ama ikinci eli çok yavaş.. :roll:
Kullanıcı avatarı

#3702569  gönderen kamala
 22.10.2016 - 11:58:48
dedekorkut yazdı:
nurullahs yazdı:
dedekorkut yazdı:Allahım ben de bir gün böyle bir soru sorabilecek miyim?
bugün senin günün olsun patlat soruyu..almak zorunda değilsin soru sormak da gunah degil..öyleyse yap do it..
öyleyse soruyorum; jaguar xf 3.0 mı maserati ghibli 3.0 mı? uzun yolda hangisi daha az yakar :)
xf de o motor kasayı çekemiyormuş hem cam suyu fışkırtması kötüymüş çabuk arızalanıyormuş kronik problemiymiş
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3702636  gönderen sabonis
 22.10.2016 - 14:02:31
Vay vay vay Volvo ya Çin malı diyen mi ararsın , seatla focusla kıyaslayan mı ararsın pes vallahi.
V40 premium compack sınıf arabadır. Rakipleri Mercedes A180 Bmv 1 serisi audi a3 tür. Bmv nin arkadan çekiş sürüş zevki avantajı hariç diğer bütün konularda rakiplerinin üstündedir. Fiyatıda hepsinden ucuzdur. Türkiye de tutmaz tabi ki burası Türkiye!
Konu başlığı zaten ofsayt elma mı yersin armut mu gibi olmuş.

#3702803  gönderen seleray
 22.10.2016 - 18:39:08
Bu segmentteki arabaları sürmüş ve bir bmw sahibi olarak birincisi volvo dizel motorlu aracını 2017 de kendi üreterek piyasaya sürecek 2016 üretimi yok.
Focus falan sınıfıyla kıtaslanmaz arabayı bir ay kullanıp focusa skoda sürünce aradaki fark bariz bir şekilde hissediliyor
Volvo simdi olmadığından alınamaz ama sürüş kalitesi star stopu falan bmw ye göre daha az konforlu ama araba sağlamdır ok
Audi iç malzeme olarak bmw den kaliteli fakat 8 ileri şanzımanlı bir bmw sürünce dsg şanzıman süper hissi oluşturmuyor.
Bmw yi veya audiyi veya merc i cok rahat sanayiye sokabiliyorsunuz ama volvo da insanlar biraz afallıyor kronik sorunlar cok çözülemiyor
Umarım yardımcı olabilmişimdir hayırlı olsun şimdiden

#3704630  gönderen vtnsvr
 23.10.2016 - 22:56:26
seleray yazdı:Bu segmentteki arabaları sürmüş ve bir bmw sahibi olarak birincisi volvo dizel motorlu aracını 2017 de kendi üreterek piyasaya sürecek 2016 üretimi yok.
Focus falan sınıfıyla kıtaslanmaz arabayı bir ay kullanıp focusa skoda sürünce aradaki fark bariz bir şekilde hissediliyor
Volvo simdi olmadığından alınamaz ama sürüş kalitesi star stopu falan bmw ye göre daha az konforlu ama araba sağlamdır ok
Audi iç malzeme olarak bmw den kaliteli fakat 8 ileri şanzımanlı bir bmw sürünce dsg şanzıman süper hissi oluşturmuyor.
Bmw yi veya audiyi veya merc i cok rahat sanayiye sokabiliyorsunuz ama volvo da insanlar biraz afallıyor kronik sorunlar cok çözülemiyor
Umarım yardımcı olabilmişimdir hayırlı olsun şimdiden
bir bmw kullanicisi olarak dediklerine harfiharfine katilmakla beraber, bmwyi oneriyorum araba alack arkdslara...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3704652  gönderen JustAnotherKinase
 23.10.2016 - 23:02:48
Bmw artık ele düştü. Eline iki kuruş para geçen bmw alıyor; audi her zaman volvodan iyidir prestij bakımından. Audinin dezavantajı 0 ları çok boş donanımla başlıyor,herşey ekstra para. Ben olsam audi alırdım...

#3705604  gönderen vtnsvr
 24.10.2016 - 17:31:13
JustAnotherKinase yazdı:Bmw artık ele düştü. Eline iki kuruş para geçen bmw alıyor; audi her zaman volvodan iyidir prestij bakımından. Audinin dezavantajı 0 ları çok boş donanımla başlıyor,herşey ekstra para. Ben olsam audi alırdım...
justanotherkinaz kardeş eline iki kuruş para geçen demişsin ama bmw'nin 1 serisinin az km gitmiş yeni kasaları bile en az 90000 tlden başlıyor. eğer eline 2 kuruş para geçenden kastın 90bin tl gbi bir meblağ ise bana göre o meblağ 2 kuruşluk bir meblağ değil:))) elbette audi bmwden 1 tık daha önde ama audi için sırf iç donanımı daha kaliteli malzemeye ort 10000-15000 tl gbi bi para akıtmak bana göre sadece israf. Bu yüzden diyorum ya elinizde para biraz fzla geldiyse audi alın.ama bizim gbi asistn doktorların maaşı ancak bmwye yetiyor:)
Kullanıcı avatarı

#3705660  gönderen dr_samsa
 24.10.2016 - 18:16:30
ömürlük almıyorsunuzya.insan sıkılıyor zaten.audi bmw mercedes volvo grubundan hepsine binmek lazım.hepsinin tadı ayrı.kıyaslamaya da gerek yok.
Kullanıcı avatarı

#3705812  gönderen JustAnotherKinase
 24.10.2016 - 19:37:58
vtnsvr yazdı:
JustAnotherKinase yazdı:Bmw artık ele düştü. Eline iki kuruş para geçen bmw alıyor; audi her zaman volvodan iyidir prestij bakımından. Audinin dezavantajı 0 ları çok boş donanımla başlıyor,herşey ekstra para. Ben olsam audi alırdım...
justanotherkinaz kardeş eline iki kuruş para geçen demişsin ama bmw'nin 1 serisinin az km gitmiş yeni kasaları bile en az 90000 tlden başlıyor. eğer eline 2 kuruş para geçenden kastın 90bin tl gbi bir meblağ ise bana göre o meblağ 2 kuruşluk bir meblağ değil:))) elbette audi bmwden 1 tık daha önde ama audi için sırf iç donanımı daha kaliteli malzemeye ort 10000-15000 tl gbi bi para akıtmak bana göre sadece israf. Bu yüzden diyorum ya elinizde para biraz fzla geldiyse audi alın.ama bizim gbi asistn doktorların maaşı ancak bmwye yetiyor:)
Benim kastettiğim bizlerin içinde bmw alan kitle değil; çapulcu çakal takımı para kazanmaya başlayınca direk "genelde ikinci el bazen de sıfır" bmw çekip rölantide gaz veriyorlar :) . Böyle bir trend olması aracın prestijini düşürüyor.
Kullanıcı avatarı

#3705824  gönderen ananiolay
 24.10.2016 - 19:43:51
Bisiklet alın bisiklet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3705880  gönderen drjkr
 24.10.2016 - 20:19:25
vtnsvr yazdı:
Ben şu anda öğrenciyim de, asistan maaşıyla bmw alınabildiğine göre durum o kadar da kötü değilmiş demek ki. :D

#3706343  gönderen v4patron
 25.10.2016 - 00:40:45
Audi bmw den daha iyidir diyen bir bmw sürücüsü benim gözümde gerçek bir bmw sürücüsü değildir.
Bmw yi sadece mercedesle kıyaslayabilirsin,orada da tercihler ve beklentiler devreye girer.

#3706903  gönderen vtnsvr
 25.10.2016 - 17:53:49
JustAnotherKinase yazdı:
vtnsvr yazdı:
Benim kastettiğim bizlerin içinde bmw alan kitle değil; çapulcu çakal takımı para kazanmaya başlayınca direk "genelde ikinci el bazen de sıfır" bmw çekip rölantide gaz veriyorlar :) . Böyle bir trend olması aracın prestijini düşürüyor.
Kardeş kusura bakma yanlış anlamışım lafını, affola