Pazartesi , Eylül 16 2019
Teknolojik gelismeler ve otomobil genel paylasim...
Kullanıcı avatarı

Re: Volvo V40 R-design mi A4 2.0 TDI MI ?

#3496453  gönderen drsvc
 10.03.2016 - 20:47:55
dr_samsa yazdı:seçenek bunlarsa A4.
bak bu adam arabadan anlıyor
kesin mercedesi vardır :)

bencede a4
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3496475  gönderen drkayzer
 10.03.2016 - 21:27:36
anatomist2727 yazdı:
drkayzer yazdı:
anatomist2727 yazdı: çin malı mı ? :) ,

hocam araç hala isveçte üretiliyor , çinde daha fabrika bile kurulmadı, kaldı ki kurulsa bile ;
üretilecek araçlar avrupaya gönderilmeyecek denilmişti.

land rover ne kadar hindistan malı ise ( tata)
volvo o kadar çin malıdır. ( geely )
Geely üretiyor mu üretiyor o zaman Çin malıdır. Sonuçta Çinliler üretmiyor mu?
geely üretmiyor, şirketin sahibi.
tabii bunlara atölye mantığıyla yaklaşmamak gerek.

dediğin mantıkla audi ,Lamborghini, bugatti ve bentley'i ; volkswagen üretiliyor. azizim.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Volkswagen

bu firmaların herbiri türkiyedeki holdinglerin 3-5 katı büyüklüğünde.
patronlar çinli multimilyonerler diye, çin malı olmuyor, ne yazık ki.

hiçbir üfabrikası veya üterim tesisi çinle alakası yokken; böyle bir iddada bulunmak biraz fazla bir agresif tutum.
Sonuçta mantalite Çin mi? Evet Çin, benim için konu kapanmıştır
Kullanıcı avatarı

#3496489  gönderen anatomist2727
 10.03.2016 - 21:54:44
drkayzer yazdı:
anatomist2727 yazdı:
drkayzer yazdı: Geely üretiyor mu üretiyor o zaman Çin malıdır. Sonuçta Çinliler üretmiyor mu?
geely üretmiyor, şirketin sahibi.

dediğin mantıkla audi ,Lamborghini, bugatti ve bentley'i ; volkswagen üretiliyor. azizim.

hiçbir üfabrikası veya üterim tesisi çinle alakası yokken; böyle bir iddada bulunmak biraz fazla bir agresif tutum.
peki eline sağlık, çıkarımları böyle olanlar allahtan subaru yada volvo almıyor ki , passat gibi el ayağa düşmüyor çok şükür ... ;)
bu arada , üstünüze alınmayın lütfen. genelde zaten araçlarla ilgili hep bir yanlış anlaşılmalar vs. söz konusu.
başlık sahibi bile hatchback ile bir sedanı karşılaştırıyorsa, bu bir sorun değil, bilakis ( mutluluktur).
Kullanıcı avatarı

#3496496  gönderen drhkn06
 10.03.2016 - 22:01:50
bence volvo hocam özellikle sağlamlık bakımından araştırın volvo kullananlarda ölümlü kaza olmadığını araçların oldukça sağlam olduğunu fark edersiniz. Ama denildiği gibi sportif bir model,ihtiyaca bağlı bence biraz daha .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3496592  gönderen drkayzer
 10.03.2016 - 23:51:45
anatomist2727 yazdı:
drkayzer yazdı:
anatomist2727 yazdı: geely üretmiyor, şirketin sahibi.

peki eline sağlık, çıkarımları böyle olanlar allahtan subaru yada volvo almıyor ki , passat gibi el ayağa düşmüyor çok şükür ... ;)
bu arada , üstünüze alınmayın lütfen. genelde zaten araçlarla ilgili hep bir yanlış anlaşılmalar vs. söz konusu.
başlık sahibi bile hatchback ile bir sedanı karşılaştırıyorsa, bu bir sorun değil, bilakis ( mutluluktur).
Ele ayağa düştü dediğiniz passatın highline donanımını alabilmek için millet torpil araya koyup sipariş açtırıyor. 6 ay gelmesini bekliyor geldiğinde de zamlı fiyattan parasını ödüyor. El ve ayak üstü volvoyu bugün pazarlık edip alıp, yarın biniyorsunuz. Neyse tercih meselesi tabi

#3496687  gönderen gogosndr
 11.03.2016 - 01:19:40
A4 sedan v40 ise hatchbag ikisi ayrı sınıf. v40 crosscountry sahibiyim. Kesinlikle tavsiye ediyorum. ikinci el sıkıntısı olduğu doğru. Alıp 5 6 yıl binerim diyorsan volvo alınabilir. Araç güvenli. İçi çok geniş değil ama dar da diyemem.city cafe özelliği güzel. Mercedesin sadece e sınıfında var bu özellik. Volvoda standart. Test sürüşü yapmanızı da öneririm. inşallah audi veya volvo hangisini alırsanız kazasız belasız kullanırsınız
Kullanıcı avatarı

Re:

#3496886  gönderen --KOSOVALI--
 11.03.2016 - 03:56:26
Volvo s60 al ortak hem geniş hem dizel otomatiği çok keyifli

#3496891  gönderen uskudarli
 11.03.2016 - 08:52:09
Eskiden audi kullanıcıları daha düzgün insanlardı sanki.
şimdi otobanda arkamda ne zaman audi belirse,hemen uzunları yakıp yol istiyor. Tabi ki hepsi için söyleyemem ama Kıro gibi geliyorlar bana,para bende ve it gibi de araba kullanıyorum mesajı beliriyor zihnimde. Sanki debbağhaneye bi'şey yetiştiriyor. Tabi ben ne yapıyorum? Elbette yol vermiyorum,çatlasın arkada ş.refsiz

#3496892  gönderen uskudarli
 11.03.2016 - 08:52:12
Eskiden audi kullanıcıları daha düzgün insanlardı sanki.
şimdi otobanda arkamda ne zaman audi belirse,hemen uzunları yakıp yol istiyor. Tabi ki hepsi için söyleyemem ama Kıro gibi geliyorlar bana,para bende ve it gibi de araba kullanıyorum mesajı beliriyor zihnimde. Sanki debbağhaneye bi'şey yetiştiriyor. Tabi ben ne yapıyorum? Elbette yol vermiyorum,çatlasın arkada ş.refsiz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3496937  gönderen Mslman
 11.03.2016 - 12:36:03
uskudarli yazdı:Eskiden audi kullanıcıları daha düzgün insanlardı sanki.
Bravo kurdele takmak lazım sana bir de marifet gibi anlatıyor. O anlattığın audicilerde senin gibiler de trafikten temizlenmeli .

#3496942  gönderen calimero
 11.03.2016 - 12:38:36
drsvc yazdı:
dr_samsa yazdı:seçenek bunlarsa A4.
bak bu adam arabadan anlıyor
kesin mercedesi vardır :)

bencede a4

Alakasız olacak konuyla ama :) özel mesaj attım drsvc size bakar mısınız?
Kullanıcı avatarı

#3496949  gönderen drolmakbirayricalik
 11.03.2016 - 12:47:29
çok teşekkürler cevaplar için :) yani v40 s60 ta olabilir tabi.. evet iki markanın da kendine ait avantaj ve dezavantajları var.. ben 1,6 motor hantal kalıyor mu v40 ya da s60 ta..biraz ondan da a4 dedim belki.. ama vergileri de bi dezavantajı tabi :cry: