Pazartesi , Eylül 16 2019
Teknolojik gelismeler ve otomobil genel paylasim...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3324428  gönderen _interminable_
 04.10.2015 - 17:13:12
cvt şanzuman konfor şanzumanıdır yakıtı uygun deildir ve çok performans beklemeyin ama inanılmaz konforludur vites geçişleri dsgden kesinlikle daha başarılı, mesela 120 ile giderken sadece 2200 devir çeviriyo motor sesi diye bişey yok, kick brick çok başarılı sollama yaparken zaman kaybı sıfır nerdeyse tam şehir dışı arabası yapıo herhangi bi arabayı

Re:

#3324444  gönderen egrisidogrusu
 04.10.2015 - 17:32:02
dizel alabiliyorsan tüpe hiç bulaşma. tüplü arabaya benzin de dolduruyorsun. hem tüp hem benzin derdin oluyor. bagajında patlamaya hazır bir bomba taşıyor gibi hissediyorsun. benzin, tüp ve dizel her üçünü de kullanmış birisi olarak türkiye şartlarında asla dizelden şaşmam. dizel de bir depo ile menzilin daha uzun oluyor. yokuşlarda klima açık, motor baymadan solluyorsun.. benzin ya da tüp de depo bitecek, gösterge inecek diye gezmek istediğin yere çoğu zaman gitmiyorsun..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3324452  gönderen _interminable_
 04.10.2015 - 17:53:35
egrisidogrusu yazdı:dizel alabiliyorsan tüpe hiç bulaşma. tüplü arabaya benzin de dolduruyorsun. hem tüp hem benzin derdin oluyor. bagajında patlamaya hazır bir bomba taşıyor gibi hissediyorsun. benzin, tüp ve dizel her üçünü de kullanmış birisi olarak türkiye şartlarında asla dizelden şaşmam. dizel de bir depo ile menzilin daha uzun oluyor. yokuşlarda klima açık, motor baymadan solluyorsun.. benzin ya da tüp de depo bitecek, gösterge inecek diye gezmek istediğin yere çoğu zaman gitmiyorsun..
klima hep açık elmadağ yokuşunda bmw ile kapışan benzin kullanıcısı olarak benzini gömmene izin veremem :D
mübarek 1000 km mola vermio musun mola verdiğinde doldurt depoyu yani bu nası bi gitmeme endikasyonu :D
bnm araba 50 lt ile klima full açık 120-140 hızla 700 km gidiyo daha ne olsun
ayrıca asıl tr şartlarında dizel alınmaz
aynı arabanın dizeline aşağı yukarı 10 bin fazla veriosun o parayı nötrlemek için ztn en az 70 bn yapman lazım
araba 100 bin oldu mu ikinci el piyasasında dizele kimse güvenmio fiyat düşüyo
biraz performans alayım basayım desen dizel de yakıyo sanki beleş mi gidiyo dizel
sesi zaten insanı arabadan soğutuyo daha sayim mi :D
benzin dizel savaşı başlasın
Kullanıcı avatarı

Re:

#3324464  gönderen drbounlife
 04.10.2015 - 18:09:34
Skoda da bakabilirsiniz, rapid sedan/hatchback fiyatları uygun.Ddizel otomatik hatchback 65 66 binliraya alınıyor sıfırı, 55-56 ya da ikinci el 2-3 yasında alabilirsiniz. hatchback dizel otomatik sehir ici 22 kurus sehir dısı 18 kurus civarı yakıyor, araştırın derim. Araba icin en önemli seylerden biri de yakıt tabi ki bana göre.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3324468  gönderen 9159
 04.10.2015 - 18:13:25
drbounlife yazdı:Skoda da bakabilirsiniz, rapid sedan/hatchback fiyatları uygun.Ddizel otomatik hatchback 65 66 binliraya alınıyor sıfırı, 55-56 ya da ikinci el 2-3 yasında alabilirsiniz. hatchback dizel otomatik sehir ici 22 kurus sehir dısı 18 kurus civarı yakıyor, araştırın derim. Araba icin en önemli seylerden biri de yakıt tabi ki bana göre.
skoda rapid spaceback de çok hoş duruyo,hatta yandan a3 ü andırıyo :)
69 a style paketi var dsg 1.4 tdi. sıfır alırsam bunu alırım sanırım.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3324473  gönderen drbounlife
 04.10.2015 - 18:18:23
9159 yazdı:
drbounlife yazdı:Skoda da bakabilirsiniz, rapid sedan/hatchback fiyatları uygun.Ddizel otomatik hatchback 65 66 binliraya alınıyor sıfırı, 55-56 ya da ikinci el 2-3 yasında alabilirsiniz. hatchback dizel otomatik sehir ici 22 kurus sehir dısı 18 kurus civarı yakıyor, araştırın derim. Araba icin en önemli seylerden biri de yakıt tabi ki bana göre.
skoda rapid spaceback de çok hoş duruyo,hatta yandan a3 ü andırıyo :)
69 a style paketi var dsg 1.4 tdi. sıfır alırsam bunu alırım sanırım.
İstanbulda, 65 bucuk 66 arasına alabilirsiniz o modeli, bayileri arayıp tek tek fiyat alın derim sıfır almayı düsünürseniz.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3324482  gönderen kamala
 04.10.2015 - 18:33:21
_interminable_ yazdı:
egrisidogrusu yazdı:dizel alabiliyorsan tüpe hiç bulaşma. tüplü arabaya benzin de dolduruyorsun. hem tüp hem benzin derdin oluyor. bagajında patlamaya hazır bir bomba taşıyor gibi hissediyorsun. benzin, tüp ve dizel her üçünü de kullanmış birisi olarak türkiye şartlarında asla dizelden şaşmam. dizel de bir depo ile menzilin daha uzun oluyor. yokuşlarda klima açık, motor baymadan solluyorsun.. benzin ya da tüp de depo bitecek, gösterge inecek diye gezmek istediğin yere çoğu zaman gitmiyorsun..
klima hep açık elmadağ yokuşunda bmw ile kapışan benzin kullanıcısı olarak benzini gömmene izin veremem :D
mübarek 1000 km mola vermio musun mola verdiğinde doldurt depoyu yani bu nası bi gitmeme endikasyonu :D
aynı arabanın dizeline aşağı yukarı 10 bin fazla veriosun o parayı nötrlemek için ztn en az 70 bn yapman lazım
biraz performans alayım basayım desen dizel de yakıyo sanki beleş mi gidiyo dizel
ben de benzini seviyorum.yüksek devir motor sesi mükemmel.30lt yle 500km yaptım.klima açık radar bulunan yerler hariç 140-150 yer yer 200e çıktığım oldu. aynı performansı veren dizel 20 binlira pahalı şuan.hiç gerek yok.
uzun yol sabit hızda 1-1.5 lt az yakar dizel performanslı kullanım ve şehir içinde fark olmaz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3324495  gönderen 9159
 04.10.2015 - 18:52:28
kamala yazdı:
_interminable_ yazdı:
ben de benzini seviyorum.yüksek devir motor sesi mükemmel.30lt yle 500km yaptım.klima açık radar bulunan yerler hariç 140-150 yer yer 200e çıktığım oldu. aynı performansı veren dizel 20 binlira pahalı şuan.hiç gerek yok.
uzun yol sabit hızda 1-1.5 lt az yakar dizel performanslı kullanım ve şehir içinde fark olmaz.
aynı zamanda benzinlinin vergisi az oluyo ve bakımları da dizel e göre daha ekonomik. Bunlarıda göz önüne alırsak ve yılda 10 bin 12 bin km yapılıyorsa benzin avantajlı gözküyor. Lakin bazı benzinli araçlar çok fazla yakıyor(astra j kasa benzinli gibi)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3324501  gönderen kamala
 04.10.2015 - 19:03:51
9159 yazdı:
kamala yazdı:
_interminable_ yazdı: klima hep açık elmadağ yokuşunda bmw ile kapışan benzin kullanıcısı olarak benzini gömmene izin veremem :D
aynı zamanda benzinlinin vergisi az oluyo ve bakımları da dizel e göre daha ekonomik. Bunlarıda göz önüne alırsak ve yılda 10 bin 12 bin km yapılıyorsa benzin avantajlı gözküyor. Lakin bazı benzinli araçlar çok fazla yakıyor(astra j kasa benzinli gibi)
vergi motor hacmiyle alakalı da bakımı daha ucuz ve 2. el değer kaybı daha az.Benimki astra j sedan manuel 1.4t. performanslı kullanım şehir içi 8 uzun yol 7 yakıyor. sürüş keyfinin konforunun yanında bence hiç birşey ben memnunum.

Re:

#3324708  gönderen egrisidogrusu
 04.10.2015 - 22:16:08
kamala yazdı:
9159 yazdı:
kamala yazdı: ben de benzini seviyorum.yüksek devir motor sesi mükemmel.30lt yle 500km yaptım.klima açık radar bulunan yerler hariç 140-150 yer yer 200e çıktığım oldu. aynı performansı veren dizel 20 binlira pahalı şuan.hiç gerek yok.
vergi motor hacmiyle alakalı da bakımı daha ucuz ve 2. el değer kaybı daha az.Benimki astra j sedan manuel 1.4t. performanslı kullanım şehir içi 8 uzun yol 7 yakıyor. sürüş keyfinin konforunun yanında bence hiç birşey ben memnunum.
BMW gaza basmadığı için sen BMW ile yarıştığını sanıyorsundur. ya da bmw' nin motor hacmi düşüktür.
şu anki 2.0 dizel arabamla, bir önceki 1.4 benzinli ya da 1.6 tüplü arabamla harcadığım kadar yakıt parası harcıyorum. 2.0 dizelin verdiği performans da işin zevki. arabam 2.0 dizel değil de 1.6 ya da 1.4 dizel model olsaydı zaten yakıtı yakmayıp koklayacaktı..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3324727  gönderen _interminable_
 04.10.2015 - 22:22:44
egrisidogrusu yazdı:
kamala yazdı:
9159 yazdı: aynı zamanda benzinlinin vergisi az oluyo ve bakımları da dizel e göre daha ekonomik. Bunlarıda göz önüne alırsak ve yılda 10 bin 12 bin km yapılıyorsa benzin avantajlı gözküyor. Lakin bazı benzinli araçlar çok fazla yakıyor(astra j kasa benzinli gibi)
BMW gaza basmadığı için sen BMW ile yarıştığını sanıyorsundur. ya da bmw' nin motor hacmi düşüktür.
şu anki 2.0 dizel arabamla, bir önceki 1.4 benzinli ya da 1.6 tüplü arabamla harcadığım kadar yakıt parası harcıyorum. 2.0 dizelin verdiği performans da işin zevki. arabam 2.0 dizel değil de 1.6 ya da 1.4 dizel model olsaydı zaten yakıtı yakmayıp koklayacaktı..
:D insan önce bi araban ne der hani ofsayta düşmemek için :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402551  gönderen 9159
 17.12.2015 - 13:53:02
sıfır leon 1.2 tsi manuel aldım. dizel otomatik diye niyetlenmiştim başlığı açarken ama ikiside olmadı :D

Re:

#3402556  gönderen drakcesme
 17.12.2015 - 13:59:16
ikinci el 2015 model astra j kasa aldım manuel dizel 136 hp cok performanslı araba konforuda cok iyi kesinlikle tavsiye ederim. sport still paket almanı öneririm