Pazartesi , Eylül 16 2019
Teknolojik gelismeler ve otomobil genel paylasim...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2856741  gönderen SelcukDoguncay
 23.04.2014 - 23:22:08
gordios yazdı:
SelcukDoguncay yazdı:
gordios yazdı: ya bununda özellikleri iyi gibi ben donanım haberden biraz araştırdım pek olumsuz birşey yok, ama benim aklım hala Dell kaldı :)
Ben de çok ısınmıştım ona ama wifi sorunu elememe neden oldu. Sorun dell'den değil intel'den bu arada. Laptopu söküp wifi kartını değiştirince sorun düzeliyormuş falan da kim uğraşacak...

Link:
http://en.community.dell.com/support-fo ... 39031352=1

wifi sorunundan şikayet eden bayağı kişi var.

http://www.teknosa.com/urunler/12503245 ... n-notebook

hocam bide bu var pek fiyat farkı yok gibi.
bende aslında böyle diye diyede baya çıktım :)
Ben sanırım bekleyeceğim biraz :)
Fiyatlara bakıyorum da bu parayı hak etmiyor bu cihazlar, dolar bu kadar yüksekken almak pek akıl karı değil gibi :)
Kullanıcı avatarı

Re: 1500-2000tl bandında f/p yüksek laptop?

#2856830  gönderen selowar
 24.04.2014 - 00:03:33
SelcukDoguncay yazdı:Merhaba,
1500 - 2000 tl arası, fiyat/performans oranı yüksek, arıza-sıkıntı çıkarmayacak, grafik programlarını kasmadan çalıştırabilecek ve ısınma sorunu olmayan bir notebook arıyorum.

Aşağıdaki iki notebook arasında gidip geliyorum. Marka bazında değerlendirirsek hangisi daha sorunsuzdur ya da teknik servisi daha iyidir? Bunların haricinde başka önerileriniz var mıdır?

Dell Inspiron 7537 S20W65C Notebook
http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-753 ... 11218.html

HP Pavilion 15-n003st
http://www.bimeks.com.tr/urun/136636/hp ... 99ea-.aspx
lenovo z500 ben aldığımda 1600 tl filandı pek beklentim yoktu ama canavar çıktı alet ne de olsa IBM in markasıymış (ben de yeni öğrendim)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2859839  gönderen SelcukDoguncay
 25.04.2014 - 23:18:48
Bugün teknomarketlere gittim.
Toshibalarda ısınma sorunu aynen devam. Boş halde bile (sadece açık duruyor) ısınma vardı. Plastik kasası çok kalitesiz geldi.
Lenovolar fena durmamakla birlikte uzun vadede şikayetçi olan çok olması nedeniyle eledim. Asuslar pahalı geldi ve ısınma problemleri olduğunu okumuştum.

Gezinirken HP pavilion 15-n003st gözüme takıldı. Yerli-yabancı forumlarda tek bir olumsuz yoruma rastlamadım. f/p oranının çok iyi olduğu ses ve ısınma sorunun olmadığı gibi yorumlar öne çıkmış.

Hepsiburadada 75 tl maxipuan ve 200tl hediye çeki ile oldukça hesaplı oldu.
Özetle bunu aldım: :)

http://www.hepsiburada.com/liste/hp-pav ... 8#Yorumlar

Yardımcı olan/olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler... :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2859865  gönderen rosebud
 25.04.2014 - 23:34:11
Hayırlı olsun, fiyatı da güzel denk gelmiş benim de böyle olmuştu, core i5 kullanan arkadaşlarım da memnunlar, iyi günlerde kullanın...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2861360  gönderen SelcukDoguncay
 27.04.2014 - 11:24:52
rosebud yazdı:Hayırlı olsun, fiyatı da güzel denk gelmiş benim de böyle olmuştu, core i5 kullanan arkadaşlarım da memnunlar, iyi günlerde kullanın...
Teşekkür ederim hocam...

#2861636  gönderen zerem
 27.04.2014 - 16:14:40
1 haftadır anlamadığım halde laptaplara bakıp duruyordm, nasıl bişey alsam diye... bir baktım bu forumda hazır araştırılmışı var :) büyük olasılıkla bunu alacam bende.. teşekkürler..
Kullanıcı avatarı

#2863541  gönderen SelcukDoguncay
 28.04.2014 - 23:13:54
zerem yazdı:1 haftadır anlamadığım halde laptaplara bakıp duruyordm, nasıl bişey alsam diye... bir baktım bu forumda hazır araştırılmışı var :) büyük olasılıkla bunu alacam bende.. teşekkürler..
Saatlerdir program kuruyorum ne ısınma ne kasma var tavsiye ederim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2863564  gönderen gordios
 28.04.2014 - 23:26:10
SelcukDoguncay yazdı:
zerem yazdı:1 haftadır anlamadığım halde laptaplara bakıp duruyordm, nasıl bişey alsam diye... bir baktım bu forumda hazır araştırılmışı var :) büyük olasılıkla bunu alacam bende.. teşekkürler..
hocam hayırlı uğurlu olsun olsun, bende bu laptopu alabilirim diyorum ama aklıma takılan bi soru var.Allah korusun :) ileride laptop sorun çıkarırsa bunu nasıl garantiye veriyorsun??? (sonuçta bir bayiden almamış oluyoruz)

bu arada 200 tl hediye çeki artık görümüyor , ne şanssızım
En son gordios tarafından 29.04.2014 - 00:35:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2863581  gönderen daydreamr
 28.04.2014 - 23:36:31
ezelden beri F/P ürünü 1000 dolardan alınır hiç değişmedi bu. o yüzden 1000 dolares altına beklemeyin
Kullanıcı avatarı

#2864102  gönderen SelcukDoguncay
 29.04.2014 - 14:45:44
gordios yazdı:
SelcukDoguncay yazdı:
hocam hayırlı uğurlu olsun olsun, bende bu laptopu alabilirim diyorum ama aklıma takılan bi soru var.Allah korusun :) ileride laptop sorun çıkarırsa bunu nasıl garantiye veriyorsun??? (sonuçta bir bayiden almamış oluyoruz)

İstanbul'daki bir distrübitör firmadan (Index Bilgisayar) 2 yıl garantili. İzmir, Ankara, İstanbul ve Diyarbakır'da şubeleri var. Muhtemelen iletişime geçip kargo yoluyla gönderiliyordur.
Teknosa, Bimeks vs yerlerden aldığınızda da aynı şey geçerli. Tek fark onlar kargoyla yolluyor. :)

Bu arada 200TL'nin de şöyle bir esprisi var. 2 takside bölüyorlar. İlki haziranda. Min 200tllik alışveriş yapıyorsunuz ve bunun 100tlsini düşüyorlar. İkincisi de temmuzda aynı şekilde. Yani firma haziran ve temmuzda olmak üzere sizin 400tllik alışverişinizi teminat altına alıyor ve bunun 200ü indirim oluyor. Direkt tek seferde 200tl kullandırmıyor ne yazık ki. Yine de iyi ama :)

Bu arada beni tek üzen ekran çözünürlüğü. Gerçi bilerek aldık ama pikseller seçiliyor dikkatli bakıldığında. Full hd ekranlara yönelmek lazım gibi artık. Eski laptopum da aynı çözünürlükteydi pek yadırgamadım ancak renk-kontrast olarak eski laptopum (toshiba) daha iyi diyebilirim.
Yoğun olarak fotoğraf işleme-grafik programları kullanıyorum ve bu durum beni biraz üzdü. Aynı fotoğraf eski 5 yıllık toshibamın ekranında daha iyi görünüyor. Çözünürlükleri aynı ama renklerde doygunlukta fark var.
Kullanıcı avatarı

#2864677  gönderen gordios
 29.04.2014 - 22:34:50
SelcukDoguncay yazdı:
gordios yazdı:
SelcukDoguncay yazdı: Saatlerdir program kuruyorum ne ısınma ne kasma var tavsiye ederim.

İstanbul'daki bir distrübitör firmadan (Index Bilgisayar) 2 yıl garantili. İzmir, Ankara, İstanbul ve Diyarbakır'da şubeleri var. Muhtemelen iletişime geçip kargo yoluyla gönderiliyordur.
Teknosa, Bimeks vs yerlerden aldığınızda da aynı şey geçerli. Tek fark onlar kargoyla yolluyor. :)

Bu arada 200TL'nin de şöyle bir esprisi var. 2 takside bölüyorlar. İlki haziranda. Min 200tllik alışveriş yapıyorsunuz ve bunun 100tlsini düşüyorlar. İkincisi de temmuzda aynı şekilde. Yani firma haziran ve temmuzda olmak üzere sizin 400tllik alışverişinizi teminat altına alıyor ve bunun 200ü indirim oluyor. Direkt tek seferde 200tl kullandırmıyor ne yazık ki. Yine de iyi ama :)

Bu arada beni tek üzen ekran çözünürlüğü. Gerçi bilerek aldık ama pikseller seçiliyor dikkatli bakıldığında. Full hd ekranlara yönelmek lazım gibi artık. Eski laptopum da aynı çözünürlükteydi pek yadırgamadım ancak renk-kontrast olarak eski laptopum (toshiba) daha iyi diyebilirim.
Yoğun olarak fotoğraf işleme-grafik programları kullanıyorum ve bu durum beni biraz üzdü. Aynı fotoğraf eski 5 yıllık toshibamın ekranında daha iyi görünüyor. Çözünürlükleri aynı ama renklerde doygunlukta fark var.
eyvallah dostum çok teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı

Re: 1500-2000tl bandında f/p yüksek laptop?

#3262103  gönderen akandemir
 15.07.2015 - 00:09:16
selowar yazdı:
SelcukDoguncay yazdı:Merhaba,
1500 - 2000 tl arası, fiyat/performans oranı yüksek, arıza-sıkıntı çıkarmayacak, grafik programlarını kasmadan çalıştırabilecek ve ısınma sorunu olmayan bir notebook arıyorum.

Aşağıdaki iki notebook arasında gidip geliyorum. Marka bazında değerlendirirsek hangisi daha sorunsuzdur ya da teknik servisi daha iyidir? Bunların haricinde başka önerileriniz var mıdır?

Dell Inspiron 7537 S20W65C Notebook
http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-753 ... 11218.html

HP Pavilion 15-n003st
http://www.bimeks.com.tr/urun/136636/hp ... 99ea-.aspx
lenovo z500 ben aldığımda 1600 tl filandı pek beklentim yoktu ama canavar çıktı alet ne de olsa IBM in markasıymış (ben de yeni öğrendim)
Lenovo isim olarak kötü bir izlenim verse de f/p alanlar memnun gibi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009