Cuma , Haziran 5 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kahta devlet hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Dr Şevket Ergun Güzel, iddialara göre yolsuzluğa karşı çıktığı için Hastanenin sekreteri tarafından darp edildi.
İddialara göre bundan 2 ay önce Adıyaman Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Dr Abdulkadir D., Dr Ergun Güzel'e imzalaması için bir rapor gönderdi. Raporun usulsüz olduğunu ve devleti zarara uğrattığını ileri süren Dr Güzel raporu imzalamadı. Olay sağlık bakanlığına intikal ediyor, başhekim ve diğer şahıslar hakkında soruşturma açılıyor.

Bakanlık müfettişlerinin olayı soruşturmasıyla, Başhekim Dost tarafından sürekli tehdit ve tacizlere maruz kaldığını söyleyen Dr Şevket Ergun Güzel şunları söyledi.

"Benim , Başhekim Abdülkadir D. diğer Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve medikalcı Ayan B'..nin birlikte yaptıkları ihalede, çok yüksek fiyat nedeniyle kamu zararı oluşturduğu, ihale ve hasta ameliyatında kullanılmadığı halde kazanç sağlamak için fatura edilen malzeme yolsuzlukları ile ilgili soruşturma açtırmıştım. 2 hafta önce konu ile ilgili hastaneye bakanlık müfettişi gelmişti. 2 ay önce başhekimin gönderdiği uygunsuz raporu imzalamadığım için başhekimin talimatıyla 'sana gönderilen raporu imzala bu Kahta'nın iti köpeği çoktur diye' tehdit eden başhekim sekreterliğini ve uygunsuz işlerini takip eden Osman Y'.. tarafından bugün bir sorununuz varsa konuşarak halledelim diye çağırıldım. Hastanenin 300 metre ilerisinde boş bir arazide 'seninle bir derdim yok başhekim diğer ortopediat Bülent T. ve medikalcı Ayan B'..nin yaptığı yolsuzluklar nedeniyle ceza alacaklar sen haddini bil bana dik dik bakma diye uyardım.

Bunun üzerine sana daha önce söylediğim gibi başhekime dokunmaya çalışan bana dokunmaya çalışmıştır diye üzerime saldırarak darp etti. Gözümden, çenemden ve dudağımdan yara aldım."
Memurlar.net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
ortadoğunun ortadoğusunda sıradan bir gün. o değil de geçenlerde de ortopedist bir başhekim doktoru dövmüştü. bunlar makama gelince default özellikleri aktifleşiyor herhalde. baş''hekim'' de oralıdır büyük ihtimal. batıdan doğuya çalışmak için giden doktorların yönetici olmasını çekemeyen biri bizim için ''ithal doktorları istemiyoruz'' diyordu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Peki mesela hekimlere silah taşıma hakkı verilse.... Continous saldırı halinde sırasıyla 1. sözlü uyarı 2. havaya ateş 3. bacağa ateş 4. hayati bölgelere ateş meşru müdafaa sayılsa. O zaman dokunabilir mi aceba, kendi deyişleriyle 'iti, köpeği'...Sonrasında resüstasyon bedava...Tüm dünya 18-19. yüzyıl dinamiklerine döndü sosyal olarak ne feci...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
ne zaman bir ihale skandalı konusulsa içeriği okumadan kesin konu ortopedidir derim.. acaip geniş bir alan, çeşit çeşit materyal var ve oyle eldiven enjektör vs gibi basit ihaleler değil..

ancak çok ilginçtir ki az çok ihalelere katılmış biri olarak
- alınacak bir malın özelliklerine göre daha önce ekap denilen sistemden ne kadar alındıgı görülebiliyor.
- ihaleye birim fiyat oluştururken en az 3 medikal firma ve en az 2 devlet kurumunda önceden alınmış fiyatlar değerlendiriliyor..
- bir ihale yapılırken doğrudan alım bile olsa EKAP sistemine girilme zorunlu yani ikinci ihaleye baska bir firma katılmış ve dosyası tam ise neden iptal ediliyor..
- gizli ihale yapmak ne yahu.. ihaleyi usulsuz yaptın mı bittin la bittin..

( yazımda her iki tarafa sorularım var ve kesinlikle soruşturmacı bunları irdelemektedir. )