Pazar , Haziran 16 2019
Aile hekimlerinin genel bilgi paylasim platformu...

Re: Aile Hekimi iken TUS'u kazanmak hakkında

#4267382  gönderen Hihihi
 04.05.2019 - 21:38:54
Arkadaslar ben elden bakanlıga teslim ettim evrakları.. doktor atama birimi ile bizzat görüştüm bu konuyu... bizim bakanlıktan atama işimiz 10 günde olur evraklarınız incelendikten sonra... eger atama döneminde sözlesmeli iseniz atamanızı gerçekleştiremiyoruz il saglık müdürlüğüne tebliğ ediyoruz, il saglık müdürlükleri ilçe saglık müdürlüğüne tebliğ ediyor, onlar da doktora tebliğ ediyor.. yazısma işleri derken süreç baya uzamıs oluyor.. o yüzden kayıt süreci bittikten sonra 13 ünden sonra en kısa zamanda ayrılmanız gerekir dediler
Kullanıcı avatarı

#4267942  gönderen psychiatrist
 06.05.2019 - 10:31:04
painness yazdı:
04.05.2019 - 16:17:58
psychiatrist yazdı:
30.04.2019 - 16:27:55
qcayy yazdı:
30.04.2019 - 14:27:29
İl sağlık müdürlüğüne sorduğumda bana : hocam kayıtlardan sonra bakanlıktan bize belge liste geliyor ;kurumunuzda sözleşmeli olarak çalışan şu şu kişiler tus kazandıkları için bulundupu sözleşmeli durumdan istifa etmeleri gerekiyor diye . Biz de size bildirip siz de istifa ediyorsunuz hocam dediler
eni sonu sözleşmeliden/aile hekimliğinden istifa edeceksin, bu süreci uzatmaktan başka bir şey değil, erkenden istifa etmek lazım ki bakanlık müdürlüğe yazmaya gerek duymadan atamanı yapsın, benim bir atamam böyle iptal oluyordu neredeyse..
Nasil iptal oluyordu hocam
ben 4924 idim, tusu kazandım kayıt yaptım ben de bakanlık liste yollasın diye yazıyı bekledim, bakanlık atama için 4924ten ayrılıp 657ye geçsin deyince dilekçeyi verdim, müdürlükteki sekreter 4924ten 657ye geçiş dilekçemi bakanlığa yolladı, bekle bekle bir türlü 657ye dönemedim ohal vs diye ilk başta süreç geç işliyor diye düşündüm aylar geçti bakanlığı arıyorum açan yok ulaşamıyorum, en son ankarada bi yakınımı bakanlığa yolladım meğer müdürlük 4924ten 657ye geçiş şeklinde değil de 657den 4924e geçiş diye üst yazı yazmış yanlışlıkla, onlar da dilekçeyi zaten 4924 olduğum için işleme almamışlar sap gibi bekliyoruz, ankaraya gittim 657ye geçiş yeni dilekçe verdik geçiş tabiki yine sürdü biraz, sonra tus için atama yapmaya geldi adamlar haklı aylar geçmiş biz yapmayız dediler, gittim kayıt yaptığım üniversiteden tekrar yazı almak zorunda kaldım yeni yazıyla bakanlığa başvurdum öylece atamamı yaptılar, tabi öncesinde üniversite de yazı vermek istemedi biz daha önce yazdık yeni yazıya gerek yok vs dediler, velhasıl epey uzadı süreç..hoş 6 ay sonra kazandığım bölümden istifa ettim tam bir komedi :mrgreen: :mrgreen:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4268012  gönderen Drhectorr
 06.05.2019 - 15:00:53
Hihihi yazdı:
04.05.2019 - 21:38:54
Arkadaslar ben elden bakanlıga teslim ettim evrakları.. doktor atama birimi ile bizzat görüştüm bu konuyu... bizim bakanlıktan atama işimiz 10 günde olur evraklarınız incelendikten sonra... eger atama döneminde sözlesmeli iseniz atamanızı gerçekleştiremiyoruz il saglık müdürlüğüne tebliğ ediyoruz, il saglık müdürlükleri ilçe saglık müdürlüğüne tebliğ ediyor, onlar da doktora tebliğ ediyor.. yazısma işleri derken süreç baya uzamıs oluyor.. o yüzden kayıt süreci bittikten sonra 13 ünden sonra en kısa zamanda ayrılmanız gerekir dediler
Hocam peki bu süreç ne kadar uzarsa hak kaybına sebebiyet verebilir?

#4268047  gönderen painness
 06.05.2019 - 16:53:12
psychiatrist yazdı:
06.05.2019 - 10:31:04
painness yazdı:
04.05.2019 - 16:17:58
psychiatrist yazdı:
30.04.2019 - 16:27:55

eni sonu sözleşmeliden/aile hekimliğinden istifa edeceksin, bu süreci uzatmaktan başka bir şey değil, erkenden istifa etmek lazım ki bakanlık müdürlüğe yazmaya gerek duymadan atamanı yapsın, benim bir atamam böyle iptal oluyordu neredeyse..
Nasil iptal oluyordu hocam
ben 4924 idim, tusu kazandım kayıt yaptım ben de bakanlık liste yollasın diye yazıyı bekledim, bakanlık atama için 4924ten ayrılıp 657ye geçsin deyince dilekçeyi verdim, müdürlükteki sekreter 4924ten 657ye geçiş dilekçemi bakanlığa yolladı, bekle bekle bir türlü 657ye dönemedim ohal vs diye ilk başta süreç geç işliyor diye düşündüm aylar geçti bakanlığı arıyorum açan yok ulaşamıyorum, en son ankarada bi yakınımı bakanlığa yolladım meğer müdürlük 4924ten 657ye geçiş şeklinde değil de 657den 4924e geçiş diye üst yazı yazmış yanlışlıkla, onlar da dilekçeyi zaten 4924 olduğum için işleme almamışlar sap gibi bekliyoruz, ankaraya gittim 657ye geçiş yeni dilekçe verdik geçiş tabiki yine sürdü biraz, sonra tus için atama yapmaya geldi adamlar haklı aylar geçmiş biz yapmayız dediler, gittim kayıt yaptığım üniversiteden tekrar yazı almak zorunda kaldım yeni yazıyla bakanlığa başvurdum öylece atamamı yaptılar, tabi öncesinde üniversite de yazı vermek istemedi biz daha önce yazdık yeni yazıya gerek yok vs dediler, velhasıl epey uzadı süreç..hoş 6 ay sonra kazandığım bölümden istifa ettim tam bir komedi :mrgreen: :mrgreen:
Hocam girdiginiz tustan ne kadar ay sonra asistanliga baslamis olmustunuz yani bu tüm süreç sonunda

#4268286  gönderen DedeEfendi
 07.05.2019 - 14:53:11
Arkadaşlar ben de Aile Hekimiyim ve bir EAH kazandım.
'TIPTA VE DİŞ HEKİMLİĞİNDE UZMANLIK EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİnde madde 13 şöyle diyor.'
''(6) ÖSYM tarafından yerleştirilenler, uzmanlık eğitimine başlatılmak üzere gereken işlemlerin yapılması için sonuçların ilanı tarihinden itibaren on iş günü içerisinde ilgili kuruma başvurur. Uzmanlık eğitimine atama ve göreve başlama işlemleri kırkbeş gün içinde tamamlanır. Uzmanlık eğitimine başlamasına mani ve kabul edilebilir kanuni gerekçeleri olmaksızın görevine başlamayanların atamaları iptal edilir.''

Aile hekimliğinden mümkün olduğunca geç istifa etmek istiyorum ama mevzuat gayet açık.
Askerlikten önce başlamak istemiyordum ben işin aslı.
Tusu kazanmış şu an aile hekimliği yapmakta olan arkadaşlar. Siz nasıl bir yol izlediniz?
Bana benzer durumda olan kimse var mı? Eş dost akraba da kabulumuz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4275596  gönderen drkkcc
 30.05.2019 - 11:37:11
DedeEfendi yazdı:
07.05.2019 - 14:53:11
Arkadaşlar ben de Aile Hekimiyim ve bir EAH kazandım.
'TIPTA VE DİŞ HEKİMLİĞİNDE UZMANLIK EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİnde madde 13 şöyle diyor.'
''(6) ÖSYM tarafından yerleştirilenler, uzmanlık eğitimine başlatılmak üzere gereken işlemlerin yapılması için sonuçların ilanı tarihinden itibaren on iş günü içerisinde ilgili kuruma başvurur. Uzmanlık eğitimine atama ve göreve başlama işlemleri kırkbeş gün içinde tamamlanır. Uzmanlık eğitimine başlamasına mani ve kabul edilebilir kanuni gerekçeleri olmaksızın görevine başlamayanların atamaları iptal edilir.''

Aile hekimliğinden mümkün olduğunca geç istifa etmek istiyorum ama mevzuat gayet açık.
Askerlikten önce başlamak istemiyordum ben işin aslı.
Tusu kazanmış şu an aile hekimliği yapmakta olan arkadaşlar. Siz nasıl bir yol izlediniz?
Bana benzer durumda olan kimse var mı? Eş dost akraba da kabulumuz.
Hocam Sağlık Bakanlığı atama birimi ile konuştum bu süreç atandıktan sonra başlayan bir süreç 45 gün atamanız gerçekleştikten sonra başlayacak dendi. Atama hakkınızın yanmaması için bir sonraki tusa kadar görev yerinize başlamanız gerekiyor dendi. Bu konuda başka bir bilgisi olan var mıdır? Ya da Sağlık bakanlığından başka bir şekilde bilgi alan?

#4275600  gönderen drkkcc
 30.05.2019 - 11:38:57
Şu anda usülüne uygun istifa edilebilir yani eğer başhekimlik veya ilçe sağlık müdürlüğü ayrılış ile ilgili bir süreç uzatma sorunu çıkarmaz ise bu şekilde yapılabilir dendi.

#4275737  gönderen doctor1984
 30.05.2019 - 23:21:16
Yök kadrosunda ckys'ye düşme durumu yok deniliyor. Benim yazım sağlık müdürlüğüne gelmiş. Sağlık müdürlüğüne, verilen muvafakata istinaden naklen ataması yapılmış ilgili personelin maaş nakil ilmuhabiri ile özlük dosyasını üniversiteye gönderin deniliyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4275747  gönderen doctor1984
 30.05.2019 - 23:32:21
Yok hocam güvenlik soruşturması yapılmadı. Arkadaşım artık işlemler daha hızlı demişti. Ki kendisi Şubat 2018 ile yerleşmiş birisi. Demek ki geçen tus itibariyle işleri hızlandırmışlar.
ivabradin yazdı:
30.05.2019 - 23:25:23
Hocam sizin güvenlik soruşturması Yok muydu çabuk olmuş atamanız yök kadrosu daha geç olulr diyorlardı

#4275751  gönderen doctor1984
 30.05.2019 - 23:52:44
ivabradin yazdı:
30.05.2019 - 23:33:58
Umarım güvenlik soruşturması yapılan YÖK kadroları da çabuk atanır 🙏🏻
İnşallah hocam. Bu tercih, atama, başlayış işlemleri neredeyse tus çalışmak kadar stresli. Hangi bölümü yazayım, kazandım gideyim mi gitmeyeyim mı, kayıt evraklar hangileri. Ne zaman istifa edeyim. Hak kaybim olurmu. Başhekim ne kadar tutar. Bir sürü soru. Birde yeni bir yere başlama stresi eklendi mi cehennemi yaşatıyor.