Pazar , Haziran 16 2019
Aile hekimlerinin genel bilgi paylasim platformu...
Merhabalar meslektaşlar. Aile hk de verdiğimiz raporlar

ehliyet, tek hekim, işe giriş, sağlık raporları, askerlik raporları vsvs...

bunlara neler eklemeliyiz , neleri not olarak rapora belirtmeliyiz, tecrübelere dayanarak yazarsak, diğer arkadaşlar ve biz faydalanmış olalım.

öğreneğin okul için gelen spor için rapor isteyenlere ben

'BU RAPOR SPOR YAPABİLİR SAĞLIK RAPORU DEĞİLDİR. SPOR YAPABİLİR SAĞLIK RAPORU İÇİN VELİ İZNİ YETERLİDİR. SADECELİSANS YENİLEME VE YENİ SPOR LİSANSI ÇIKARMA İŞLEMİ İÇİN KULLANILABİLİR. DOKTORDAN SPOR YAPABİLİR SAĞLIK RAPORU İÇİN HASTANELERE BAŞVURULMASI YADA SPOR HEKİMİNE BAŞVURULUP RAPOR ALINMALIDIR. '

ibaresi ekliyorum. bu vb şeyler.
TEK HEKİM RAPORU:
Yukarıda bilgileri bulunan şahsın düzenlemiş olduğu bilgi formu ve tarihinde yapılan fizik muayenesi, sgk medulla kaydında herhangi bir patoloji saptanmamıştır.Ağır ve tehlikeli işlerde çalışacak kişiler işyeri hekimi veya osgb den rapor almaları gerekmektedir.Tetkik ve görüntüme yöntemleri yapılmamıştır.Durum bildirir hekim kanaat raporudur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Yukarıda kimliği yazılı şahsın yapılan muayenesinde az tehlikeli işlerde çalışmasına engel hali bulunmadığını bildirir rapordur. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Guvenliği Kanunu’nun 15. maddesinin üçüncü kısmı gereği bu rapor 10’dan az çalışanı bulunan az tehlikeli işyerlerinde geçerlidir.
İşe giriş raporlarını bu maddeye göre veriyoruz. Bunu yazarsanız “şu işte geçerli değil, ben buradan baktım hastalığı yoktu da yazdım” gibi kendinizi korumaya çalışan maddeler eklemeniz gerekmez.
notussfort yazdı:
27.11.2018 - 13:02:33
Yukarıda kimliği yazılı şahsın yapılan muayenesinde az tehlikeli işlerde çalışmasına engel hali bulunmadığını bildirir rapordur. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Guvenliği Kanunu’nun 15. maddesinin üçüncü kısmı gereği bu rapor 10’dan az çalışanı bulunan az tehlikeli işyerlerinde geçerlidir.
İşe giriş raporlarını bu maddeye göre veriyoruz. Bunu yazarsanız “şu işte geçerli değil, ben buradan baktım hastalığı yoktu da yazdım” gibi kendinizi korumaya çalışan maddeler eklemeniz gerekmez.
çalışan sayısı 10 yerine 50 oldu sanırım
Kullanıcı avatarı
steganos yazdı:
26.11.2018 - 15:01:21
Merhabalar meslektaşlar. Aile hk de verdiğimiz raporlar

ehliyet, tek hekim, işe giriş, sağlık raporları, askerlik raporları vsvs...

bunlara neler eklemeliyiz , neleri not olarak rapora belirtmeliyiz, tecrübelere dayanarak yazarsak, diğer arkadaşlar ve biz faydalanmış olalım.

öğreneğin okul için gelen spor için rapor isteyenlere ben

'BU RAPOR SPOR YAPABİLİR SAĞLIK RAPORU DEĞİLDİR. SPOR YAPABİLİR SAĞLIK RAPORU İÇİN VELİ İZNİ YETERLİDİR. SADECELİSANS YENİLEME VE YENİ SPOR LİSANSI ÇIKARMA İŞLEMİ İÇİN KULLANILABİLİR. DOKTORDAN SPOR YAPABİLİR SAĞLIK RAPORU İÇİN HASTANELERE BAŞVURULMASI YADA SPOR HEKİMİNE BAŞVURULUP RAPOR ALINMALIDIR. '

ibaresi ekliyorum. bu vb şeyler.
Hocam spor raporunda bunu yazmanızdaki amaç nedir? Bir kişi bir spor için lisans çıkarılıyorsa o sporu resmi olarak yapıyor anlamına gelir. Yani siz lisans için sağlık raporu veriyorsanız kişinin o sporu yapabilecek kadar sağlıklı olduğunu belirtmiş oluyorsunuz. Raporun altına bunu yazmanızın bir anlamı kalıyor mu?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009