Pazar , Mart 29 2020
Aile hekimlerinin genel bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı

Re: SAHU hakkında

#4344557  gönderen qwerty_x
 13.01.2020 - 02:03:25
yksl yazdı:
draysele yazdı:
28.09.2019 - 18:46:56
memluklu yazdı:Bende karsi mesaj yazip sahunun tamamen kaldirilmasini talep edecem
. gönül ister ki tusu tümden kaldırsınlar ancak şartlara uymak zorundayız.Ayrıca hepimiz doktoruz birbirimize düşmek yerine yardım etsek daha iyi olmaz mı
Sahu ile girenler
- sadece klinik bilimler cozuyor temel bilimler cozmuyor
-yabanci dil sinavi yok
-uzman olunca mecburi yok

Tus’la 3 yillik ahu’ya girenler
-Tus’un tamamini(240 soru) cozuyor
-Yabanci dil sarti var
-Uzman olunca mecburi var

Ortada buyuk bir haksizlik var,birakin devam etmesini sahu hic olmamaliydi

Aile hekimligi uzmani olmak isteyen varsa sartlari zaten belli,uzmanlik icin sahu gibi adaletsiz alternatif yollar yapmak yanlis
Hocam aslına bakarsaniz normal asistanliktan daha verimli SAHU asistanlığı. Keşke tüm aile hekimleri degerlendirseydi boş kalan çok kadro oldu.buyuk haksızlıklarda yok hocam YDS barajı dediğiniz 50 puan ingilizce bilmeyenlerde geçiyorlar tus puanında da ahu için İstanbul'da 48 49 a yerlesiliyordu zaten sahuda çoğu kişi o puanın üzerinde. Evet sadece klinik ama 48 le girilen yere de 70 puan muamelesi yapmak anlamsız klinikten 45 50 alan temelden de alir onu hocam çok zor puanlar değil.zorunluyu da zaten pratisyen olarak yapıyorlar ikinci kez yapmıyorlar olması gereken de bu.onlar gitmiyor değil ben neden gidiyorum demek lazım.bakanlik çok mantıklı bir iş yaptı sahuyla.
Kullanıcı avatarı

#4344580  gönderen dr_unblocked
 13.01.2020 - 10:30:12
hyaykman yazdı:
24.09.2019 - 15:01:35
10 puanlık uzmanlık sorusu:

yönetmelik;
19. Eğitime başladıkları tarihte çalıştıkları aile hekimliği birimini en az
üç yıl değiştirmemek şartıyla uzmanlık eğitimini başarıyla
tamamlayanlar, 3359 Sayılı Kanun kapsamındaki Devlet Hizmet
Yükümlülüğünü ifa etmiş sayılacaktır.

benim merak ettiğim nokta şu eğitime başladıklarındaki 3 yıl şartı geçmişi de kapsar mı? yani eğitime başladıgımızdan önceki hizmet süresi sayılır mı? veya 6 yıllık eğitimin içinde ki herhangi 3 yıl mı bir birimde hizmet etmek mi kasıt?
eğitime başladığınızda anda bulunduğunuz asm de 3 yıl şartı var.''eğitime başladıkları tarihte'' diye maddenin başında yazıyor zaten
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4344615  gönderen yksl
 13.01.2020 - 12:31:27
qwerty_x yazdı:
13.01.2020 - 02:03:25
yksl yazdı:
draysele yazdı:
28.09.2019 - 18:46:56
. gönül ister ki tusu tümden kaldırsınlar ancak şartlara uymak zorundayız.Ayrıca hepimiz doktoruz birbirimize düşmek yerine yardım etsek daha iyi olmaz mı
Sahu ile girenler
- sadece klinik bilimler cozuyor temel bilimler cozmuyor
-yabanci dil sinavi yok
-uzman olunca mecburi yok

Tus’la 3 yillik ahu’ya girenler
-Tus’un tamamini(240 soru) cozuyor
-Yabanci dil sarti var
-Uzman olunca mecburi var

Ortada buyuk bir haksizlik var,birakin devam etmesini sahu hic olmamaliydi

Aile hekimligi uzmani olmak isteyen varsa sartlari zaten belli,uzmanlik icin sahu gibi adaletsiz alternatif yollar yapmak yanlis
Hocam aslına bakarsaniz normal asistanliktan daha verimli SAHU asistanlığı. Keşke tüm aile hekimleri degerlendirseydi boş kalan çok kadro oldu.buyuk haksızlıklarda yok hocam YDS barajı dediğiniz 50 puan ingilizce bilmeyenlerde geçiyorlar tus puanında da ahu için İstanbul'da 48 49 a yerlesiliyordu zaten sahuda çoğu kişi o puanın üzerinde. Evet sadece klinik ama 48 le girilen yere de 70 puan muamelesi yapmak anlamsız klinikten 45 50 alan temelden de alir onu hocam çok zor puanlar değil.zorunluyu da zaten pratisyen olarak yapıyorlar ikinci kez yapmıyorlar olması gereken de bu.onlar gitmiyor değil ben neden gidiyorum demek lazım.bakanlik çok mantıklı bir iş yaptı sahuyla.
Ben pratisyenken zorunlu yaptım şimdi ahu asistanlığı bitecek 2.zorunlumu yapacağım,sahu ile ahu arasında haksızlık değil mi bu?

Bakırköy,Samatya ahu 60-62 puanla alıyor,sahu'lar ise 15 puan daha düşük alıp giriyorlar oralara.ki tus'ta 1 puan kabaca 4 net demek

Dönemimde az da olsa YDS/TIPDİL'den geçemeyip tus'a giremeyenler de vardı,evet 50 puan düşük bir puan ama girsinler alsınlar

Saygılar

#4344618  gönderen circadian
 13.01.2020 - 12:58:46
Sahu'yu destekleyen 1 tane aile hekimligi hocasi yokken sahu guzellemesi yapmak...
Kullanıcı avatarı

#4344633  gönderen qwerty_x
 13.01.2020 - 14:21:50
Hocalarım tus puani olarak haklısınız 40 puanla yerlesiliyor tabanda ancak çoğu sahuyla giren hekimin puanı zaten normal ahuya da yetiyor abartılı farklar yok ama baraj bencede arttirilmaliydi.hali hazırda yabancilar 70 puanlık yerlere 45 puanla gitmiyorlar mi? sahucular ikinci zorunlu ya gitmiyor keşke herkes gitmese.Eğitim açısından ahuyla sahunun tek farkı sahuda sahayla uygulamalarla birlestirebliyor sahucu.rotasyon aynı haftalık eğitimler aynı bunun dışında ahu fazladan ne yapıyor eğitim asmye gidiyor zaten sahucunun 6 sene yaptığı şey.bu uygulama belli bir kesime tanınmadi beş senedir yapılıyor isteyen de basvuruyor

#4344653  gönderen circadian
 13.01.2020 - 15:44:52
qwerty_x yazdı:
13.01.2020 - 14:21:50
Hocalarım tus puani olarak haklısınız 40 puanla yerlesiliyor tabanda ancak çoğu sahuyla giren hekimin puanı zaten normal ahuya da yetiyor abartılı farklar yok ama baraj bencede arttirilmaliydi.hali hazırda yabancilar 70 puanlık yerlere 45 puanla gitmiyorlar mi? sahucular ikinci zorunlu ya gitmiyor keşke herkes gitmese.Eğitim açısından ahuyla sahunun tek farkı sahuda sahayla uygulamalarla birlestirebliyor sahucu.rotasyon aynı haftalık eğitimler aynı bunun dışında ahu fazladan ne yapıyor eğitim asmye gidiyor zaten sahucunun 6 sene yaptığı şey.bu uygulama belli bir kesime tanınmadi beş senedir yapılıyor isteyen de basvuruyor
Isteyen nasil basvurabiliyor yapmayin Allah askina. Acillerde cok affedersiniz bokun pusurun icinde surunmeye adeta mahkum edilen, birakin aile hekimligine gecebilmeyi yillik izin kullanmak isteyince bile mobbinge ugrayan tum pratisyen hekimlere de benzer bir basvuru hakki gelirse o zaman firsat esitliginden bahsedilebilir. Yoksa su haliyle ancak bir sekilde sozlesmeli aile hekimligi yapma sansi elde eden ve calistigi ilde kadro acilanlara taninan bir ayricaliktir bu.
Bir tarafta birisi gunasiri nobet tutup kalan kisitli vaktinde ders calismak icin kendini parcalayip tus'la yerlesirken diger tarafta bir grup sirf asm'ye hasbelkader gecmis olmak disinda bir ozelligi olmamasina ragmen bu hakka sahip oluyor.
Sinavda sadece klinik yapiliyor su puan bu puan kismina girmiyorum. Esitlikten bahsedeceksek yolu tek olmali. Aha tus orada. Esas ona herkes basvurabiliyor. Sahu'ya degil.
Hukumetin seri ahu uretim cabasinin bir sonucudur sahu ve normal uzmanlik egitimi alan asistanlar da bitirip uzman-hoca olanlar da herkes gayet farkinda son urunun ayni olmadiginin.
Boyle bir hak taninmisken firsati olan sahu'ya basvurur yerlesir bitirir eyvallah ama hic degilse savunmayin ya.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7