Pazar , Haziran 16 2019
Aile hekimlerinin genel bilgi paylasim platformu...
ARKADAŞLAR SIFIR NÜFUSLU YENİ BİRİME GEÇTİM.BÜGÜN ALACAK MAAŞIMI ÖĞRENDİM VE BİRAZ ŞOKE OLMUŞ DURUMDAYIM)))OCAK 2019 DAN İTİBAREN NÜFUSLAR DÜŞECEK DİYORLAR - SİZ NE DÜŞÜNYORSUNUZ? Bİ DE HASTA KAYIT ALIYORUM - TÜM AİLENİN TC ALMAK GEREKİYOR MU, Bİ DE KARAR DEFTERİ NEDİR BİRİSİ BUNLARİ AYDINLATSA SÜPER OLURDU))) TEŞEKKÜR EDERİM
nüfusların düşeceği sıfır nüfusluların ücretinin arttırılacağı söylentisi 2017 şubat ayından beri var ama herhangi bir değişim olmadı karar defteri de herhangi bir kırtasiyeciden rahatlıkla temin edebilirsin çalıştığın yer ile ilgili maddi ve idari kararları alacağın defterdir, kırtasiyeden aldıktan sonra ilçe sağlık müdürlüğüne sayfalarını mühürletebilirsin,başına ve sonuna kaç sayfa olduğuna dair ilçe sağlık müdürünce ibare yazısı koydurabilirsin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Mina5555 yazdı:
26.12.2018 - 17:00:32
ARKADAŞLAR SIFIR NÜFUSLU YENİ BİRİME GEÇTİM.BÜGÜN ALACAK MAAŞIMI ÖĞRENDİM VE BİRAZ ŞOKE OLMUŞ DURUMDAYIM)))OCAK 2019 DAN İTİBAREN NÜFUSLAR DÜŞECEK DİYORLAR - SİZ NE DÜŞÜNYORSUNUZ? Bİ DE HASTA KAYIT ALIYORUM - TÜM AİLENİN TC ALMAK GEREKİYOR MU, Bİ DE KARAR DEFTERİ NEDİR BİRİSİ BUNLARİ AYDINLATSA SÜPER OLURDU))) TEŞEKKÜR EDERİM
Hayırlı olsun hocam. Sıfır nüfuslu yerin maaşı düşüktür maalesef. Fiziki şartlarınız sağlıyorsa bir an önce A sınıfı olun.

Nüfuslar düştü zaten. Artık 2000 nüfusa bir aile hekimliği açılabiliyor. Ama maaş konusu değişmedi, hala 4000 hasta üzerinden ödeme yapılıyor. AHEF bu konuda çalışıyordu ancak son durum ne bilmiyorum.

Kayıt alırken her hastanın kimlik no gerekli onunla hasta alıyorsun. Toplu aldığın zaman aileden bir kisinin imzası yeterli oluyor.

Karar defteri senin ASMde yaptıklarını kayıt altına aldığın defter. Personelin işe girişini, yaptığın her ödemeyi, alınan her malzemeyi oraya yazarsın. Maddiyatla ilgili her şeyi o defterde kayıt altına alırsın. Resmi belge niteliğindedir ve önemlidir. Tek bitimli yerlerde AH ve ASE tarafından imzalanır. Aylık doldurulması gerekir. Kırtasiyelerde satılır, TSM tarafından her sayfası mühürlenir ve sonuna da kaç sayfa olduğu yazılır.
birçok il planlamasını 3000 kişye 1 ah olarak yapıyor zaten ama ödeme ve sözleşme yönetmeliğindeki katsayılar aynı.sayımız her geçen gün KATLANARAK artıyor artık DOKTOR EFENDİ DÖNEMİNİN bittiğini somut olarak görüyoruz.sıfır nüfuslu birimde çalışan aile hekimi tanıdıklarım 2800 civarı maaş alıyor asgari ücretten 800 tl fazla. lanet olsun bu sisteme!
3 yıldır aile hekimiyim. bizim ilçede nüfus sıkıntısı var. yaşlı hastaya ehliyet raporunu kronik hastalıkları var dahiliyeye sevk ediosun bi bakıosun kaydı başka aile hekiminde almış raporu. eczaneden reçetesiz aldığı antibiyotiği getiriolar.yazmıorum bi bakıosun başka aile hekimine geçmiş işin yapılacak tarafı kalmamış zor sabrediyorum. bedelli askeliğe gittikten sonra dönüşte tsmye geçmeyi düşünüroum. nüfus düşme söylentisi 2016 dada 2017dede 2018dede söyleniodu seneyede aynı söylenti olur. ama aile hekimliği artık yapılacak yanı kalmadı.hasta kapma telaşı yüzünden yapılan şey drluk olmaktan çıktı. aynı hastaların haftada 2-3 kez gelmesi konusuna girmiorum bile.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
0707ugur yazdı:
27.12.2018 - 15:00:59
3 yıldır aile hekimiyim. bizim ilçede nüfus sıkıntısı var. yaşlı hastaya ehliyet raporunu kronik hastalıkları var dahiliyeye sevk ediosun bi bakıosun kaydı başka aile hekiminde almış raporu. eczaneden reçetesiz aldığı antibiyotiği getiriolar.yazmıorum bi bakıosun başka aile hekimine geçmiş işin yapılacak tarafı kalmamış zor sabrediyorum. bedelli askeliğe gittikten sonra dönüşte tsmye geçmeyi düşünüroum. nüfus düşme söylentisi 2016 dada 2017dede 2018dede söyleniodu seneyede aynı söylenti olur. ama aile hekimliği artık yapılacak yanı kalmadı.hasta kapma telaşı yüzünden yapılan şey drluk olmaktan çıktı. aynı hastaların haftada 2-3 kez gelmesi konusuna girmiorum bile.
tsm e geçseniz bile yine bir asm. ne gecici görevle gönderilebilirsiniz ve pek değişen bişey olmaz.....