Salı , Kasım 19 2019
Aile hekimlerinin genel bilgi paylasim platformu...

2.hekimden ortak gider parası hkk.

#4326967  gönderen HarikalarPrensi
 05.11.2019 - 13:16:32
Merhabalar;

Yeni atama yapılarak sıfır nufuslü sanal asm görev yapmaya basladım.
Haliyle asm gerekli giderler ,harcamalarım oldu, cari gider yüksekten devlet ödeneği olarak maaş ek olarak ödenek parası alıcam bu konuyla ilgili bir sıkıntı yok. Benim sorum şu ki ; yeni kura yapılarak 2.hekim olarak gelen kişiden ortak giderlerin parasını alıcak mıyım? badana ; boya;ası dolabı;frred tag gibi ortak malzemerin parasını alıcakmıyım? soru çok abes olabilir yeni oldugum için hoş görün.teşekkürler
Kullanıcı avatarı

Re: 2.hekimden ortak gider parası hkk.

#4326969  gönderen Dr Ömer Durğun
 05.11.2019 - 13:19:38
Evet, hocam.

Fatura, online alış-veriş dökümanı, banka hesap hareketi falan yazılı olarak hazırlayın, bi kenarda dursun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4326977  gönderen Tıbbiyeli matmazel
 05.11.2019 - 13:38:04
Ben de bi ara aile hekimliği yapmıştım.Benim ASM’ mde 11. doktor olarak başlamıştım iki buçuk ay kaldım. Orada şöyle bir uygulama vardı yeni gelen olarak ben üç bin tl vermiştim benden önce oradan ayrılan arkadaş sıfır nüfuslu olarak açmış vaktinde.Ben ayrıldıktan sonra yerime gelen arkadaş da bana vermişti.Eğer yeni kurduysanız ASM yi bence masrafları bölüşmeniz mantıklı olabilir.Ama işe şu boyuttan bakarsanız zaten devlet size o parayı oraya harcayın diye veriyor ama bi çok aile hekimi ASM giderinden kalan parayı kendi maaşının içine dahil ediyor (yapmayanları tenzih ederim) ne kadar doğru orası tartışılır.Birçok ASM ye görevlendirmeyle gittim.Bazıları çiçek gibi bazılarına girerken doktor olarak utandım.Adam ne temizlikçi tutmuş ne bişey yapmış içler acısı bi hallerde sanki kendi cebinden verecekmiş gibi.Devlet bunlar için veriyor bu parayı zaten.Belki konuyla alakasız oldu ama söylemek istedim.
Kullanıcı avatarı

#4327012  gönderen nexstep
 05.11.2019 - 15:34:21
HarikalarPrensi yazdı:
05.11.2019 - 13:16:32
Merhabalar;

Yeni atama yapılarak sıfır nufuslü sanal asm görev yapmaya basladım.
Haliyle asm gerekli giderler ,harcamalarım oldu, cari gider yüksekten devlet ödeneği olarak maaş ek olarak ödenek parası alıcam bu konuyla ilgili bir sıkıntı yok. Benim sorum şu ki ; yeni kura yapılarak 2.hekim olarak gelen kişiden ortak giderlerin parasını alıcak mıyım? badana ; boya;ası dolabı;frred tag gibi ortak malzemerin parasını alıcakmıyım? soru çok abes olabilir yeni oldugum için hoş görün.teşekkürler
Karar defterine yazarsınız. Faturalar olursa daha iyi olur. Gelen doktordan ortak kullanılacak malzemelerin ve alanların parasını talep edebilirsiniz.

#4327130  gönderen dr.y
 06.11.2019 - 08:36:10
Benden istenen hava parasından sonra (40-45 bin tl) ben başlamamıştım. Karar defterinde hemen hemen hiç birşey de yazmıyordu. Bazıları bu işin resmen mafyalığını yapıyor malesef.
Kullanıcı avatarı

#4327201  gönderen akandemir
 06.11.2019 - 14:09:04
Allah iyilerle karşılaştırsın. Siz yine de tercih edecek arkadaşla baştan daha gelmeden herşeyi detayıyla konuşun ileride sıkıntı yaşamamak için.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4327241  gönderen nexstep
 06.11.2019 - 15:27:46
dr.y yazdı:
Benden istenen hava parasından sonra (40-45 bin tl) ben başlamamıştım. Karar defterinde hemen hemen hiç birşey de yazmıyordu. Bazıları bu işin resmen mafyalığını yapıyor malesef.
Vermek zorunda değildiniz hocam. Karar defterinde yoksa, faturasi yoksa yok hükmündedir. Bir şey de yapamazdi. Binası hazır tek birimli bir asm 20-25 bin liraya sıfırdan donatılabilir. O miktar çok fazla. Ama sanal asm olarak baslamis ve binayi kendi hazir hale getirmisse belki olabilir.

Bu işler biraz da karşılıklı saygi içinde olması gerekiyor. Maalesef bazı hekimler yanındaki birime kimse gelmesin diye abartılı isteklerde bulunabiliyor. Böyle de bir sıkıntı mevcut.

#4327606  gönderen dr.y
 07.11.2019 - 20:50:40
nexstep yazdı:
06.11.2019 - 15:27:46
dr.y yazdı:
Vermek zorunda değildiniz hocam. Karar defterinde yoksa, faturasi yoksa yok hükmündedir. Bir şey de yapamazdi. Binası hazır tek birimli bir asm 20-25 bin liraya sıfırdan donatılabilir. O miktar çok fazla. Ama sanal asm olarak baslamis ve binayi kendi hazir hale getirmisse belki olabilir.

Bu işler biraz da karşılıklı saygi içinde olması gerekiyor. Maalesef bazı hekimler yanındaki birime kimse gelmesin diye abartılı isteklerde bulunabiliyor. Böyle de bir sıkıntı mevcut.
Evet hocam zorunda değilim ama aynı birimdeki diğer 2 hekimle de sıkıntı yaşayacaktım o zaman da. Ben her gün o insanlarla mesai arkadaşlığı yapmak istemedim. 3 birimli bir yere sıfırdan 130-140 bin harcandığını da düşünmüyorum. Maalesef Allah iyilerle karşılaştırsın gerçekten