Salı , Eylül 17 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Kullanıcı avatarı
panzerpan yazdı:
dr_mirkan yazdı:
panzerpan yazdı: Sonuçta bazı bölümler sadece bir kontenjan açıyor bir sene de.
O çömez nöbet sonrası izin alırsa kıdemlileri pansumanları yapmalı,ayak işlerini halletmeli,ki bundan hiç hoşnut olmazlar.
Yoksa nöbet sonrası izin haktır
kıdemli de bir asistan sonuçta,o serviste hasta takibinden sorumlu bir hekim...pansuman ve ayak işi olarak tabir edilen herşey işin bi parçası...nöbet sonrası izin olursa kıdemli de eve gidebilecek...herneyse senin de dediğin gibi birileri hoşnut olmaz diye bu mesele her zaman ertelenecektir.şu anda ben sen nöbet ertesi izin olsun diyoruz,kıdemli oldugumuzda belki biz de kabul etmicez
ben çektim herkes çekmeli mantıgı oldugu sürece biz bu kafayla anca simit satarız
Haklısın.bizim yozlaşmicamızın bir garantisi yok.kıdemli olduktan sonra kim iş yükü artsın ister ki.ama zincir bir yerden kırılmak zorunda.
işte sorun tam da bu sanırım...biribrinin tolere edememe hiçbir zamn...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
sağlık bakanlığına herkes kendi durumunu bildiren mail ve dilekçeler yazsa konunun üzerine gidilse bence durum değişebilir...herkes imkansız gördüğü için sorun devam ediyor
Kullanıcı avatarı

Re: NÖBET SONRASI İZİN ASİSTAN İÇİNDE HAKTIR

#2757642  gönderen dr_nlp
 10.01.2014 - 20:59:59
mythbusters yazdı:benim çaılıştığım hastanede başhekim tüm bölümlerin asistan temsilcilerini çağırarak sorunlarımız hakkında konuşmak istemişti. başhekimin yanına girmeden önce özellikle nöbet ertesi izin hakkında konuşalım diye mutabık kaldık. sonra ne mi oldu? diğer tüm asistan temsilcileri kaçak güreşti. kimisi hiç ağzını açmazken kimiside klinik dönmez hocam dedi. bi ben kaldım ortada nöbet ertesi izin isteyen. sonra tabi bizim klinik asistanları tembel konumuna düştü. çoğu klinikte kıdemli asistanlar nöbet ertesini istemiyor. çünkü kendisi 4-5 nöbet tutarken çömezi 15 nöbetle başlıyor, hal böyle olunca nöbet ertesine ayak diretebiliyorlar. ne ediyorsak kendimize ediyoruz. ha birde, personel azlığından bahsedilen bi yerde uzmanlar nöbet ertesi izin kullanıyorsa aistanlarada pek tabiki kullandırılabilinir.

;)))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: NÖBET SONRASI İZİN ASİSTAN İÇİNDE HAKTIR

#2758399  gönderen fhurman
 11.01.2014 - 20:30:42
Nobet sonrasi izinle hatta ondan once gelmesi gereken bir sey var. Nobet sayilarinin azaltilmasi, mesai 40 saatse 40 saat, hadi biz cok vefakar cefakariz 50 olsun. Maksimum 4 gunde bir nobet ve nobet ertesi de makul bi saatte hastaneden ayrilma.

Hicbirimiz servis doner mi diye dusunmek zorunda degiliz. Doktor disinda hicbir personel isler aksar dusuncesiyle fazla calistirilmiyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drRuzgar yazdı:sağlık bakanlığına herkes kendi durumunu bildiren mail ve dilekçeler yazsa konunun üzerine gidilse bence durum değişebilir...herkes imkansız gördüğü için sorun devam ediyor
insanlar dünyanın uzaydan gelecek bir meteorla yok olacağına inanır fakat sistemin değişebileceğine inanmaz..
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8