Salı , Eylül 17 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

#2744574  gönderen havuctip
 28.12.2013 - 23:13:48
nöbet sonrası izi mi. boş hayal :?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2744767  gönderen rahipmoro
 29.12.2013 - 00:12:49
ben de istiyorum böyle birşeyi ama nöbet sonrası işleri kim yapacak kıdemliler amliyatta sondayı kim takacak pansumanı kim yapacak istemleri kim girecek radyolojiyle kim boğuşacak. orderları kim yazacak ameliyat listesini kim hazırlayacak?

normal devlet hastanesinde sonda pansuman gibi işleri personel hemşire yaparken eah ve ünivde biz yapıyoruz. Servis i birinin çekip çevirmesi gerekiyor o kim olacak onu merak ediyorum. Eger böyle bir kanun da çıksa uygulanır mı emin değilim. Ama can-ı gönülden destekliyorum.

Re:

#2745480  gönderen Frizby
 29.12.2013 - 17:32:28
Nöbet sonrası izin için hocanın yorumu:
Nöbet sonrası izin nedir,hastalara yapılan bir saygısızlıklar bu.

Re:

#2745617  gönderen stajer11
 29.12.2013 - 19:15:37
arkadaşlar toplanalım sesimizi duyuralım..yeter artık ..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
panzerpan yazdı:Ayda 13 nöbet tutan kişi eğer nöbet ertesi izin alırsa hasta takibini yapması biraz sıkıntılı olmaz mı? Her açıdan sıkıntılı hemde
niye sıkıntı olsun?
Kullanıcı avatarı
dr_mirkan yazdı:
panzerpan yazdı:Ayda 13 nöbet tutan kişi eğer nöbet ertesi izin alırsa hasta takibini yapması biraz sıkıntılı olmaz mı? Her açıdan sıkıntılı hemde
niye sıkıntı olsun?
Sonuçta bazı bölümler sadece bir kontenjan açıyor bir sene de.
O çömez nöbet sonrası izin alırsa kıdemlileri pansumanları yapmalı,ayak işlerini halletmeli,ki bundan hiç hoşnut olmazlar.
Yoksa nöbet sonrası izin haktır

Re: NÖBET SONRASI İZİN ASİSTAN İÇİNDE HAKTIR

#2745642  gönderen elf_dr
 29.12.2013 - 19:36:48
panzerpan yazdı:
dr_mirkan yazdı:
niye sıkıntı olsun?
O çömez nöbet sonrası izin alırsa kıdemlileri pansumanları yapmalı,ayak işlerini halletmeli,ki bundan hiç hoşnut olmazlar.
Çömeze 13 nöbet yazmazlar o zaman belki..biz yaptık siz de yapın mantığından çıkarlar
Kullanıcı avatarı
elf_dr yazdı:
panzerpan yazdı:
dr_mirkan yazdı: niye sıkıntı olsun?
Çömeze 13 nöbet yazmazlar o zaman belki..biz yaptık siz de yapın mantığından çıkarlar
Fantastik bir hayal gibi gelse de belki.
Kullanıcı avatarı
panzerpan yazdı:
dr_mirkan yazdı:
niye sıkıntı olsun?
kıdemli de bir asistan sonuçta,o serviste hasta takibinden sorumlu bir hekim...pansuman ve ayak işi olarak tabir edilen herşey işin bi parçası...nöbet sonrası izin olursa kıdemli de eve gidebilecek...herneyse senin de dediğin gibi birileri hoşnut olmaz diye bu mesele her zaman ertelenecektir.şu anda ben sen nöbet ertesi izin olsun diyoruz,kıdemli oldugumuzda belki biz de kabul etmicez
ben çektim herkes çekmeli mantıgı oldugu sürece biz bu kafayla anca simit satarız
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
dr_mirkan yazdı:
panzerpan yazdı:
dr_mirkan yazdı: niye sıkıntı olsun?
kıdemli de bir asistan sonuçta,o serviste hasta takibinden sorumlu bir hekim...pansuman ve ayak işi olarak tabir edilen herşey işin bi parçası...nöbet sonrası izin olursa kıdemli de eve gidebilecek...herneyse senin de dediğin gibi birileri hoşnut olmaz diye bu mesele her zaman ertelenecektir.şu anda ben sen nöbet ertesi izin olsun diyoruz,kıdemli oldugumuzda belki biz de kabul etmicez
ben çektim herkes çekmeli mantıgı oldugu sürece biz bu kafayla anca simit satarız
Haklısın.bizim yozlaşmicamızın bir garantisi yok.kıdemli olduktan sonra kim iş yükü artsın ister ki.ama zincir bir yerden kırılmak zorunda.
Kullanıcı avatarı
biraz ses çıkarmak gerekir. bu hakkı almak aslında zor değil. tek yapılması gereken kıdemli olan çömezin sıkıntılı günlerini unutmaması. kıdemli bir kişi çömezi elden gidecek diye bu kampanyaya destek vermez. maalesef doktorlar olarak benciliz
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8