Cuma , Eylül 20 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Kullanıcı avatarı

Re:

#2714675  gönderen spasmomen
 03.12.2013 - 22:57:19
ilkolkul mezunu bile olmayan insanlar haklarını klsaik deyişle ''söke söke'' alırken ,biz, yani doktorlar,yani toplumun en çok okumuş,aydın,kanaat önderi olması gereken kişiler,hayvanlara bile yapılmayan eziyetlere karşı sesimizi çıkarmadıkça sırtımıza binip,bizden para kazananlar daha çok olur.ben hiç birine hakkımı helal etmiyorum.ayda 12 nöbet tutup, 7 nöbet parası alıp, yetmiyormuş gibi sabah 8 de başladığım mesaiyi akşam 6-7 gibi bitiriyorum. bu nasıl meslek arkadaş? verdikleri maaşı saat başı ücretlendirsen,hastanede çalışan asgari ücretli adam benden çok kazanıyor. bu sistemi üniversitelre getiren hocanın da yönetiminde .....

Re: NÖBET SONRASI İZİN ASİSTAN İÇİNDE HAKTIR

#2714684  gönderen stapler
 03.12.2013 - 23:05:34
wasabi yazdı:
stapler yazdı:
--KOSOVALI-- yazdı: Bende ankarada bir eğitim araştırmada duymuştum.
İstanbuldaki eahlerin pediatrilerinde genelde nöbet ertesi 12den sonra izin var
yani öğleden sonra izinliler yani.. merak ettim hangilerinde var, bi tek haydarpaşada böyle birşey olduğunu biliorm ama?
Haydarpaşa, Ümraniye, Zeynep Kamil, Kanuni ve Okmaydanında var demişti konuştuğum asistanlar. Ne kadar kullanabiliyorlar bilmiyorum ama..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
dr_mirkan yazdı:BİMER e şunu yazdım...herkes modifiye edip yazabilir bence çok fazla basvuru olursa mutlaka dikkate alınır...

''İstanbula kamu eğitim araştrma hastanesinde ....bölümünde asistan hekimim.Bizler haftada hergün mesai sonrası ortalama 3 gece nöbete kalıp ertesi gün mesai yapmaya devam ediyoruz.Devlet memurları haftalık ortalama 40 saat çalışırken biz 80 saat çalışıyoruz.Daha fazla çalışanımız da var.Gündüz mesai yapıp gecesinde nöbet tutmuş,uykusuz ve yorgun bir hekimin ertesi gün izinli sayılmadan hasta bakması ameliyat yapması çok tehlikeli bir durumdur.Bizler hastalarımıza bu durumu anlatıp bu durumdan sorumlu olmadıgımız nöbet ertesi tekrar çalışmaya zorlandıgmızı ve ameliyatınız uykusuz ve yorgun bi şekilde yapacagımızı anlatıyoruz.Sayın Başbakan veya Sayın Sağlık Bakanı annesini babasını nöbet tutmuş yorgun bir hekime ameliyat ettirmek ister mi?Bir hekim olarak ben de kendimi nöbetten çıkmış birine emanet etmek istemem ve bunun hastalarımıza anlatıyoruz.Böyle bir çalışma şekli bizi yıpratmakta,motivasyonumuzu azaltıp iş verimii düşürmekte,aile düzenimizi bozmakta;en önemlisi de hastalarımız için hayati risk oluşturmakta.Tüm bunların göz önünde bulundurulup insanlık dışı bu uygulamaya bir an önce son verilmesi ve hekimlerin nöbet ertesi izinli sayılmaları için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyorum.Başvurumla iligli tarafıma bilgi verilmesini istiyorum''

Arkdaşlar herkes yazsın.İsminizi telefonuznu vermekten çekinmeyin.Sıradan bir vatandaş nasıl şikayet ediyosa biz de talep hakkımızı kullanıyoruz.
eline sağlık mirkan. kesinlikle hepimiz çalışma koşullarımızı bu şekilde dile getirmeliyiz.BİMER'e yazmak mantıklı . sonuç alınabilir.

mesleği çekilmez hale getiren en önemli sorunlardan biri uzun süreli, aralıksız , verimsiz , insanlık dışı çalışmalar...

umarım sonuç alırız...
Kullanıcı avatarı
neschter yazdı:
dr_mirkan yazdı:BİMER e şunu yazdım...herkes modifiye edip yazabilir bence çok fazla basvuru olursa mutlaka dikkate alınır...

''İstanbula kamu eğitim araştrma hastanesinde ....bölümünde asistan hekimim.Bizler haftada hergün mesai sonrası ortalama 3 gece nöbete kalıp ertesi gün mesai yapmaya devam ediyoruz.Devlet memurları haftalık ortalama 40 saat çalışırken biz 80 saat çalışıyoruz.Daha fazla çalışanımız da var.Gündüz mesai yapıp gecesinde nöbet tutmuş,uykusuz ve yorgun bir hekimin ertesi gün izinli sayılmadan hasta bakması ameliyat yapması çok tehlikeli bir durumdur.Bizler hastalarımıza bu durumu anlatıp bu durumdan sorumlu olmadıgımız nöbet ertesi tekrar çalışmaya zorlandıgmızı ve ameliyatınız uykusuz ve yorgun bi şekilde yapacagımızı anlatıyoruz.Sayın Başbakan veya Sayın Sağlık Bakanı annesini babasını nöbet tutmuş yorgun bir hekime ameliyat ettirmek ister mi?Bir hekim olarak ben de kendimi nöbetten çıkmış birine emanet etmek istemem ve bunun hastalarımıza anlatıyoruz.Böyle bir çalışma şekli bizi yıpratmakta,motivasyonumuzu azaltıp iş verimii düşürmekte,aile düzenimizi bozmakta;en önemlisi de hastalarımız için hayati risk oluşturmakta.Tüm bunların göz önünde bulundurulup insanlık dışı bu uygulamaya bir an önce son verilmesi ve hekimlerin nöbet ertesi izinli sayılmaları için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyorum.Başvurumla iligli tarafıma bilgi verilmesini istiyorum''

Arkdaşlar herkes yazsın.İsminizi telefonuznu vermekten çekinmeyin.Sıradan bir vatandaş nasıl şikayet ediyosa biz de talep hakkımızı kullanıyoruz.
eline sağlık mirkan. kesinlikle hepimiz çalışma koşullarımızı bu şekilde dile getirmeliyiz.BİMER'e yazmak mantıklı . sonuç alınabilir.

mesleği çekilmez hale getiren en önemli sorunlardan biri uzun süreli, aralıksız , verimsiz , insanlık dışı çalışmalar...

umarım sonuç alırız...
Toplasan 20 kisi anca yazmisizdir ama olsun yine de dikkatte alınması icin birşeyler yapmak lazim
Hepimiz talepte bulunsak eminim cok sey değişir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2715815  gönderen mnal
 04.12.2013 - 23:22:49
ben nöbet sonrası izni hayal bile edemiyorum çünkü nöbetten sonra bile gece 9da çıkıyoruz, ki 13nöbet tutuyoruz. bunu şikayet edebileceğimiz bir mercii yokmudurki yaa, bişey yapmadan durmayalım enazından :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#2715821  gönderen mnal
 04.12.2013 - 23:26:14
...
stapler yazdı:
wasabi yazdı:
stapler yazdı: İstanbuldaki eahlerin pediatrilerinde genelde nöbet ertesi 12den sonra izin var
yani öğleden sonra izinliler yani.. merak ettim hangilerinde var, bi tek haydarpaşada böyle birşey olduğunu biliorm ama?
Haydarpaşa, Ümraniye, Zeynep Kamil, Kanuni ve Okmaydanında var demişti konuştuğum asistanlar. Ne kadar kullanabiliyorlar bilmiyorum ama..
umraniyede 11 ya da 10 nobetle cocuk acilden baslaniyor. gunduz yine servistesin. sadece cocuk acil nobeti tutanlar için acildeki 10 nobetin 4 unde izin veriyorlarmis.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
buraya yazmanın yanında BİMER ve sosyal medyadan da desteğe ihtiyaç var arkadaşlar. bu insanlık dışı uygulamanın son bulması için sadece mesaj yazacaksınız. mesajlarla sosyal medya yoluyla işlerin nasıl değiştiğini hep birlikte görüyoruz..
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8