Salı , Eylül 17 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: NÖBET SONRASI İZİN ASİSTAN İÇİNDE HAKTIR

#2714397  gönderen gzm_103
 03.12.2013 - 19:24:15
dr_periferindibi yazdı:2 ay 15 nobet simdi 12 nobet tutuyorum gün asırı mesai 34 saati buluyor sabah 8 de mesaiye baslarken cıkarttıgım ayakkabımı diğer gun 5 te işten cıkarken giydigimde ayakkabı kucuk geliyor ayaklar şiş
diren asistan
ben de aşağı yukarı aynı koşullarda başlayacağım ama muhtemelen benim süre biraz daha uzun olcak o 15 nöbetler... :/ bedenen kendimi buna hazır hissetmeyi çok isterdim ama bakalım kader kısmet napcam bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
BİMER e şunu yazdım...herkes modifiye edip yazabilir bence çok fazla basvuru olursa mutlaka dikkate alınır...

''İstanbula kamu eğitim araştrma hastanesinde ....bölümünde asistan hekimim.Bizler haftada hergün mesai sonrası ortalama 3 gece nöbete kalıp ertesi gün mesai yapmaya devam ediyoruz.Devlet memurları haftalık ortalama 40 saat çalışırken biz 80 saat çalışıyoruz.Daha fazla çalışanımız da var.Gündüz mesai yapıp gecesinde nöbet tutmuş,uykusuz ve yorgun bir hekimin ertesi gün izinli sayılmadan hasta bakması ameliyat yapması çok tehlikeli bir durumdur.Bizler hastalarımıza bu durumu anlatıp bu durumdan sorumlu olmadıgımız nöbet ertesi tekrar çalışmaya zorlandıgmızı ve ameliyatınız uykusuz ve yorgun bi şekilde yapacagımızı anlatıyoruz.Sayın Başbakan veya Sayın Sağlık Bakanı annesini babasını nöbet tutmuş yorgun bir hekime ameliyat ettirmek ister mi?Bir hekim olarak ben de kendimi nöbetten çıkmış birine emanet etmek istemem ve bunun hastalarımıza anlatıyoruz.Böyle bir çalışma şekli bizi yıpratmakta,motivasyonumuzu azaltıp iş verimii düşürmekte,aile düzenimizi bozmakta;en önemlisi de hastalarımız için hayati risk oluşturmakta.Tüm bunların göz önünde bulundurulup insanlık dışı bu uygulamaya bir an önce son verilmesi ve hekimlerin nöbet ertesi izinli sayılmaları için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyorum.Başvurumla iligli tarafıma bilgi verilmesini istiyorum''

Arkdaşlar herkes yazsın.İsminizi telefonuznu vermekten çekinmeyin.Sıradan bir vatandaş nasıl şikayet ediyosa biz de talep hakkımızı kullanıyoruz.
Kullanıcı avatarı
dr_periferindibi yazdı:2 ay 15 nobet simdi 12 nobet tutuyorum gün asırı mesai 34 saati buluyor sabah 8 de mesaiye baslarken cıkarttıgım ayakkabımı diğer gun 5 te işten cıkarken giydigimde ayakkabı kucuk geliyor ayaklar şiş
diren asistan
bu durum bende de var.hastanede terlik giyiyorum , nöbet ertesi çömezin "senin terlikler ayağına küçük geliyo ya küçük almışın terlikleri" dediğini bilirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr_mirkan yazdı:BİMER e şunu yazdım...herkes modifiye edip yazabilir bence çok fazla basvuru olursa mutlaka dikkate alınır...

''İstanbula kamu eğitim araştrma hastanesinde ....bölümünde asistan hekimim.Bizler haftada hergün mesai sonrası ortalama 3 gece nöbete kalıp ertesi gün mesai yapmaya devam ediyoruz.Devlet memurları haftalık ortalama 40 saat çalışırken biz 80 saat çalışıyoruz.Daha fazla çalışanımız da var.Gündüz mesai yapıp gecesinde nöbet tutmuş,uykusuz ve yorgun bir hekimin ertesi gün izinli sayılmadan hasta bakması ameliyat yapması çok tehlikeli bir durumdur.Bizler hastalarımıza bu durumu anlatıp bu durumdan sorumlu olmadıgımız nöbet ertesi tekrar çalışmaya zorlandıgmızı ve ameliyatınız uykusuz ve yorgun bi şekilde yapacagımızı anlatıyoruz.Sayın Başbakan veya Sayın Sağlık Bakanı annesini babasını nöbet tutmuş yorgun bir hekime ameliyat ettirmek ister mi?Bir hekim olarak ben de kendimi nöbetten çıkmış birine emanet etmek istemem ve bunun hastalarımıza anlatıyoruz.Böyle bir çalışma şekli bizi yıpratmakta,motivasyonumuzu azaltıp iş verimii düşürmekte,aile düzenimizi bozmakta;en önemlisi de hastalarımız için hayati risk oluşturmakta.Tüm bunların göz önünde bulundurulup insanlık dışı bu uygulamaya bir an önce son verilmesi ve hekimlerin nöbet ertesi izinli sayılmaları için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyorum.Başvurumla iligli tarafıma bilgi verilmesini istiyorum''

Arkdaşlar herkes yazsın.İsminizi telefonuznu vermekten çekinmeyin.Sıradan bir vatandaş nasıl şikayet ediyosa biz de talep hakkımızı kullanıyoruz.
ELİNE SAĞLIK BİZDE GÖNDERDİK HERKES GÖNDERSİN LÜTFEN..

#2714514  gönderen hasan-76
 03.12.2013 - 21:15:53
Aralarında yarışan iki ormancı hikayesi vardır, biri hergün sabah yatsılara kadar odun keserken diğeri akşama kadar çalışıp akşam evde baltasını bilermiş.Baltasını bileyen hep daha çok ağaç kesermiş. Birkaç asistanlık yapmış birisi(hiç uzman olmadım , istifa ettim genelde, hatta birinde nöbetten sebeb) olarak çok nöbet tutanın çok öğreneceğini düşünen asistan arkadaşlar, hocalar tanıdım ;fi tarihinden kalma askeri çömez-kıdemli mantığı olmadan işlerin yürümeyeceğini düşünen meslektaşlar gördüm. Gördüm ki asistanlık = eşeklik. Öğrenmek falan hikaye. Sağlık sisteminin tüm aksaklıklarını sırtlamak zorunda kalan ; baltasını bileyecek teorik bir şeyler öğrenecek zaman tanınmayan; pratikte birşeyler öğrenebileceği hocası, uzmanı genelde o sırada(nöbette) yanında bulunmayan, diğer tüm personel nöbet ertesi izin kullanırken uyuklayarak hasta bakan kişidir asistan hekim.Bana göre asistanlar daha donanımlı, nöbet ertesi izni olan bir eğitimi hak ediyorlar. Şu an pratisyenim, nöbet tutmuyorum.Haftasonu evimdeyim. Yine tusa girmeyi düşünüyorum ancak nöbetsiz, rahat bir bölüm olacak

Re:

#2714520  gönderen drjavier
 03.12.2013 - 21:23:12
destek +1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8