Salı , Eylül 17 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...

Re:

#2704648  gönderen stjdrsna
 24.11.2013 - 23:55:47
FAST ME paylasimi grcekten takdire deger .ozellikle bnm gbi tusa calismaya nasil baslayacagini ve ne yapmasi gerektigini bilmeyen 5.snf ogrencissi icin cok faydali buldum.
Tesekkurler.

Re:

#2704674  gönderen dr560
 25.11.2013 - 00:11:19
Takip
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2704739  gönderen portakal_87
 25.11.2013 - 00:58:41
gerçekten faydalı bir açıklama olmuş teşekkürler
Kullanıcı avatarı

Re:

#2705497  gönderen drgoze
 25.11.2013 - 20:12:28
stjdrsna yazdı:FAST ME paylasimi grcekten takdire deger .ozellikle bnm gbi tusa calismaya nasil baslayacagini ve ne yapmasi gerektigini bilmeyen 5.snf ogrencissi icin cok faydali buldum.
Tesekkurler.
Pozitif geri bildirimler gerçekten şahsım ve forumumuz adına gerçekten çok sevindirici, teşekkür ederim.
5. sınıf TUS için çok değerlidir, şayet 5. sınıfta effektif bir TUS hazırlığı olmazsa, internlüğün yoğunluğuyla beraber sıfırdan bir TUS yolculuğuna çıkmak gerçekten çok zor oluyor.
5. snıftan FAST ME ile internlüğe çok sağlam bir altyapı ile girilebilir.
Başarılar :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2705510  gönderen Carlito
 25.11.2013 - 20:15:50
Kardeş eline sağlık çok güzel. Daha da gelişir bu yazıların inşallah.

Da

Swanson öyle bi yazmış ki la silmesem emeğine hakaret olacak silsem kıyamıyom sümüğüm aktı gülmekten. Başlığı her gördüğümde gülüyorum :))
drgoze yazdı:
pinaryildiz yazdı:Öncelikle yazınız çok faydalı teşekkür ederiz. Benim de bir süredir kafama takılan bir soru var..Tekrar aralarını nasıl tutalım ? Bir dersin tekrar aralığını düzenli bir zaman diliminde tutmanın faydası var mıdır ?Benim şu an yapmaya çalıştığım bütün dersleri bitirip sonra tekrar başa dönmek şeklinde ? Sıra olarak da denemeye yakın dönemde sırasıyla biyokimya-farma-anatomi bitirmek..
FAST ME -2 de tekrar sistematiğine değineceğim :)
Kesinlikle düzenli aralıklarla tekrar etmeyi öneriyorum. Deneme öncesi ara tekrarlar ve tüm döngüyü bitirdikten sonra ana tekrarlar ile gitmek.
Bilgileri sık sık geri çağırmak, sınav esnasında bilgiyi en iyi düzeyde hatırlamayı ve soruda kullanmayı sağlayacaktır.
Biyokimya-anatomi-farma üçlüsü son 1 aylık grand majör tekrarımızda kesinlikle sonda yer alması gereken muhteşem 3 lüdür :)
aynı sırayla aynı döngüyü sürdürmek yani :) teşekkür ederim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2705532  gönderen drgoze
 25.11.2013 - 20:21:10
Carlito yazdı:Kardeş eline sağlık çok güzel. Daha da gelişir bu yazıların inşallah.

Da

Swanson öyle bi yazmış ki la silmesem emeğine hakaret olacak silsem kıyamıyom sümüğüm aktı gülmekten. Başlığı her gördüğümde gülüyorum :))
Kardeş no comment diyorum :D

O mesaj beni kitledi gerçekten, diyecek söz yok, o da bir sistem neticede :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2705558  gönderen Carlito
 25.11.2013 - 20:30:57
drgoze yazdı:
Carlito yazdı:Kardeş eline sağlık çok güzel. Daha da gelişir bu yazıların inşallah.

Da

Bence sen son tahlilde yine de çok yararlı bir başlık açtın. Milletin dikkati dağılsa da seni fark eden yine de olmuştur. Ben şahsen bi tus birincisi yakalasam yakasına yapışırdım adamın tüm vidalarını sökene kadar sorular sorar içselleştirmeye çalışırdım. Diyeceksin niye yapışmıyon:) bizim yaş olmuş 31 . Bu yaştan sonra birinci olursam gençlere ayıp olur. Bi de gider dahiliye mahiliye yazarım alimallah şaşırırım :)) ilk 1000 versinler kutuma gitmem nisanda.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2705583  gönderen drgoze
 25.11.2013 - 20:43:22
Carlito yazdı:
drgoze yazdı:

Da

Bence sen son tahlilde yine de çok yararlı bir başlık açtın. Milletin dikkati dağılsa da seni fark eden yine de olmuştur. Ben şahsen bi tus birincisi yakalasam yakasına yapışırdım adamın tüm vidalarını sökene kadar sorular sorar içselleştirmeye çalışırdım. Diyeceksin niye yapışmıyon:) bizim yaş olmuş 31 . Bu yaştan sonra birinci olursam gençlere ayıp olur. Bi de gider dahiliye mahiliye yazarım alimallah şaşırırım :)) ilk 1000 versinler kutuma gitmem nisanda.
Carlitom sen gönüllerin birincisisin, teşekkürler...
Ama dahiliyeye laf yok, seni de bekliyoruz ona göre :)
Kullanıcı avatarı
pinaryildiz yazdı:
drgoze yazdı:
pinaryildiz yazdı:Öncelikle yazınız çok faydalı teşekkür ederiz. Benim de bir süredir kafama takılan bir soru var..Tekrar aralarını nasıl tutalım ? Bir dersin tekrar aralığını düzenli bir zaman diliminde tutmanın faydası var mıdır ?Benim şu an yapmaya çalıştığım bütün dersleri bitirip sonra tekrar başa dönmek şeklinde ? Sıra olarak da denemeye yakın dönemde sırasıyla biyokimya-farma-anatomi bitirmek..
FAST ME -2 de tekrar sistematiğine değineceğim :)
Kesinlikle düzenli aralıklarla tekrar etmeyi öneriyorum. Deneme öncesi ara tekrarlar ve tüm döngüyü bitirdikten sonra ana tekrarlar ile gitmek.
Bilgileri sık sık geri çağırmak, sınav esnasında bilgiyi en iyi düzeyde hatırlamayı ve soruda kullanmayı sağlayacaktır.
Biyokimya-anatomi-farma üçlüsü son 1 aylık grand majör tekrarımızda kesinlikle sonda yer alması gereken muhteşem 3 lüdür :)
aynı sırayla aynı döngüyü sürdürmek yani :) teşekkür ederim
Aynen hocam :-)

#2706133  gönderen natoz
 26.11.2013 - 01:08:40
RonSwanson yazdı:Benim de naçizane bir çalışma sistemim var. Ayıptır söylemesi asistan kesintisi ile radyoloji kazandırmıştır bana. Şu şekilde:

Fiziksel ortamın iyileştirilmesi (Sessiz, konsantrasyon bozacak şeylerden arındırılmış bir mekan.)
Uygun kaynakların temini (Mümkünse yeni notlar sık tekrara uygun hale getirilmeli.)
Ciddiyet (Yatığımız işin ciddiyetinin bilincinde olmalı ve buna göre davranmalıyız.)
Kazanma hırsı (Olmazsa olmaz.)

Yalnız bir kısaltma bulamadım henüz. Fikirlere açığım.
:lol:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2706142  gönderen the_dr
 26.11.2013 - 01:41:09
tekrar kısmı için takipteyim..
Kullanıcı avatarı

#2708716  gönderen dr_nlp
 28.11.2013 - 00:05:47
Ostar yazdı:
RonSwanson yazdı:Benim de naçizane bir çalışma sistemim var. Ayıptır söylemesi asistan kesintisi ile radyoloji kazandırmıştır bana. Şu şekilde:

Fiziksel ortamın iyileştirilmesi (Sessiz, konsantrasyon bozacak şeylerden arındırılmış bir mekan.)
Uygun kaynakların temini (Mümkünse yeni notlar sık tekrara uygun hale getirilmeli.)
Ciddiyet (Yatığımız işin ciddiyetinin bilincinde olmalı ve buna göre davranmalıyız.)
Kazanma hırsı (Olmazsa olmaz.)

Yalnız bir kısaltma bulamadım henüz. Fikirlere açığım.
Sandalyeden dustum😂
tüm hızıyla sürüyor ekibin inovasyon yeteneği... :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2708719  gönderen dr_nlp
 28.11.2013 - 00:07:12
arkadaşlar güncellenen dahiliye ve fizyoloji hatta patoloji için bende bir fikir vereyim... eğer eski not ders hakimiyetiniz çoksa sadece ekleme seklinde bir revizyon olabilir veya hiç karıştırılmaya bilir ama yeni başladım bi kez okudum diyenler için mutlaka güncelinden başlamak avantajdır...